کد خبر 280808

۱۰ثروتمند اول جهان با ثروتی دور از تصور +نمودار

بر اساس تحقیق فوربس، برای اینکه جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان بخواهد ۱۱۲بیلیون دلار انباشته‌شده‌اش را از همین حالا خرج کند و در هر ثانیه هم یک دلار هزینه کند. نیاز به حدود ۳هزار و ۶۰۰ سال دارد تا بتواند پول‌هایش را خرج کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، بر اساس تحقیق فوربس، برای اینکه جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان بخواهد 112بیلیون دلار انباشته‌شده‌اش را از همین حالا خرج کند و در هر ثانیه هم یک دلار هزینه کند و هیچ پولی هم به داشته‌هایش افزوده نشود، نیاز به حدود 3هزار و 600 سال دارد تا بتواند پول‌هایش را خرج کند. جف حالا 57ساله است و شاید امید دارد که بتواند 3هزار و 600سال دیگر زنده بماند تا همه پول‌هایش را خرج کند؛ آن هم هر ثانیه یک دلار.

اگر از زاویه‌یی دیگر به موضوع نگاه کنیم هم، جف برای اینکه بتواند در هر ثانیه یک دلار پول دربیاورد یعنی هر دقیقه 60 دلار و هر ساعت 360 دلار و هر روز 4هزار و 320دلار درآمد داشته باشد. برای رسیدن به 112بیلیون دلار، نیاز به 3هزار و 600 سال دارد. تقریبا زمانی که سلسه چهارم مصر باستان به پایان رسید و اولمک در جنوب مکزیک تاسیس شد! بله! زمان زیادی است. اما سرعت پول درآوردن جف بیشتر از این بوده و توانسته تا حالا که 54سال سن دارد، این ثروت را به دست بیاورد.

بعد از جف بزوس امریکایی که مدیر شرکت بزرگ آمازون است، دومین شخص میلیاردر جهان بیل گیتس موسس مایکروسافت با 90بیلیون دلار است. وارنت بافت در رتبه سوم این فهرست قرار دارد که ثروتش 84میلیارد دلار است، «بافت» یکی از سرمایه‌گذاران مشهور جهان و مدیرعامل شرکت Berkshire Hathaway است.

برنارد آرنولت Bernard Arnault فرانسوی با سرمایه نزدیک به 72میلیارد دلار چهارمین مرد ثروتمند جهان انتخاب شده است.

ثروتمند‌ترین افراد جهان با ثروت بیلیون دلاری اگر همین امروز همه کارهایشان را تعطیل کنند یا امتیاز شرکت‌هایشان را بفروشند، برای اینکه بتوانند همه پول‌هایشان را تا آخر عمرشان خرج کنند، نیاز به عمری بالای دو هزار سال دارند. ثروت پولدار‌ترین افراد جهان حتی از مجموع درآمدهای سالانه برخی کشورهای دنیا بیشتر است.

حساب کردیم که جف بزوس اگر در هر ساعت 360 دلار پول خرج کند، نیاز به 3600 سال سن دارد تا بتواند تمام پولش را خرج کند. اما از سوی دیگر درآمد سالانه هر آفریقایی در کشور آفریقای مرکزی برابر با 639 دلار است، یعنی چیزی بسیار کمتر از درآمد جف در هر ساعت.

درآمد سالانه هر نفر در جمهوری کنگو نیز چیزی شبیه به این است، یعنی حدود 839 دلار در سال.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر