{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 279684

کمیسیون نظارت بر انتخابات «پرویز مشرف» و «فاروق ستار» را به علت حضور نیافتن در جلسات دادگاه، برای شرکت در انتخابات ۲۰۱۸ پاکستان رد صلاحیت کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کمیسیون نظارت بر انتخابات پرویز مشرف رئیس جمهور اسبق، فاروق ستار رهبر حزب متحده قومی و عبد القادر بلوچ وزیر سابق امور ایالتی و مرزی را برای شرکت در انتخابات پارلمانی 2018 رد صلاحیت کرد.

کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان اعلام کرد چون پرویز مشرف و فاروق ستار در جلسات دادگاه حاضر نشدند و نسبت به اتهامات وارد شده علیه خودشان پاسخگو نیستند رد صلاحیت می‌شوند.

علیه فاروق ستار دو پرونده وجود دارد که وی علاوه بر شرکت نکردن در جلسات دادگاه با پنهان کردن این موضوع هنگام کاندید شدن تلاش کرد کمیسیون نظارت بر انتخابات را فریب دهد.

فاروق ستار می‌تواند به رأی کمیسیون نظارت بر انتخابات درباره رد صلاحیت خودش اعتراض کند.

قرار بود پرویز مشرف بلافاصله پس از عید فطر به پاکستان آمده و درباره اتهامات وارد شده علیه خودش پاسخگو باشد اما از این کار خودداری کرد بنابراین رد صلاحیت می‌شود.

در ادامه گزارش کمیته نظارت بر انتخابات آمده است که اگر پرویز مشرف به پاکستان بازگشته و به سوالات دادگاه پاسخ دهد می‌تواند در انتخابات آتی شرکت کند.

عبد القادر بلوچ وزیر امور ایالتی و مرزی سابق و عضو ارشد حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف نیز توسط کمیسیون نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شده است که می‌تواند نسبت به این موضوع اعتراض کند.

گفتنی است مهلت بررسی مدارک کاندیداها توسط کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان امروز به پایان می‌رسد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری