کد خبر 273757

رایزنی درباره سرنوشت برجام جمعه در وین بدون آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت در جلسه کمیسیون مشترک برجام (جمعه) دربار سرنوشت برجام رایزنی خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، ماریا زاخارووا تصریح کرد: همه شرکت کنندگان در برجام به استثنای آمریکا مصمم به حفظ این توافق و ادامه همکاری در این راستا هستند.
وی افزود: در نشست آتی کمیسیون مشترک برجام که روز 25 ماه می (جمعه چهارم خرداد ماه) در وین برگزار خواهد شد در خصوص سرنوشت برجام گفت‌وگو می‌شود.

زاخارووا خاطرنشان کرد: روسیه هیچگاه از سیاست تحریم های یکجانبه حمایت نکرده است و در آینده نیز از چنین سیاستی پشتیبانی نمی کند.

وی با بیان اینکه در غیرقانونی بودن تحریم های یکجانبه اطمینان داریم، تصریح کرد: در توسعه همکاری ها با ایران در عرصه های مختلف مصمم هستیم و به تلاش ها در این عرصه ادامه می دهیم.

زاخارووا خاطرنشان کرد: مهم است که ایران به تعهدات خود پایبند باشد، آژانس بین المللی انرژی اتمی بطور منظم پایبندی تهران را (به برجام) تایید می کند.

 سرگئی ریابکوف مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه به تازگی درباره نشست کمیسیون مشترک برجام اعلام کرد: بر این باوریم که زمان برای تلاش و فعالیت کشورهای امضا کننده برجام مناسب بوده و این تلاش ها بدون حضور آمریکا ممکن است.

ترامپ روز 18 اردیبهشت - 8 مه خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران و 1+5 و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را اعلام کرد.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله در مخالفت با این اقدام ترامپ بر همکاری اتحادیه اروپا با ایران در چارچوب توافق هسته ای تاکید کرد و انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه هم اعلام کردند که در برجام باقی خواهند ماند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر