{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 273396

برونو لو مر- وزیر دارایی فرانسه- به دولت جدید ایتالیا هشدار داد به بازپرداخت بدهی‌های این کشور پایبند باشد چرا که در غیر این صورت، ثبات کل منطقه یورو به خطر می افتد.

به گزارش اسپوتنیک، لو مر گفت آینده ایتالیا با اروپا گره خورده است، اما این کشور باید به قوانین مشترک پایبند باشد. وی گفت: به انتخاب مردم ایتالیا احترام می‌گذارم، اما مسئولیت‌هایی وجود دارد که بزرگ تر از منافع هر یک از ما است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، پیش تر در هفته گذشته اسنادی فاش شد که طبق آن حزب دست راستی " لیگ" و جنبش ۵ ستاره که در تلاش برای تشکیل دولت ائتلافی هستند به توافقاتی با یکدیگر برای امکان خروج از منطقه یورو و درخواست بخشیدن ۲۵۰ میلیارد یورو بدهی این کشور از بانک مرکزی اروپا دست یافته‌اند. اقدامی که در صورت تحقق به ایتالیا کمک خواهد کرد نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی خود را اندکی بهبود بخشد.

این ۲ حزب برای پیش بردن برنامه‌های خود نیاز به تایید آن در مجلس ایتالیا و جلب نظر مثبت سرگیو ماتارلا- رئیس جمهور ایتالیا- دارند.

هر دو حزب دارای سوابق ضداروپائی هستند و با وجود آن که جنبش ۵ ستاره از مواضع خود تا حد زیادی عقب نشینی کرده است، اما حزب لیگ کماکان مصمم به برگزاری رفراندوم ترک منطقه یورو در سریع ترین زمان ممکن است. این دو حزب در بیانیه مشترکی که ساعتی پس از انتشار اسناد فاش شده صادر کردند، اعلام کردند به دنبال تغییر در قوانین مالی منطقه یورو به کمک شرکای ایتالیا هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری