کد خبر 272639

روزنامه اسرائیلی:

دولت ترامپ، «معامله قرن» را ماه آینده ارائه می‌دهد

یک روزنامه صهیونیستی اعلام کرد آمریکا ماه آینده میلادی طرح خود برای پایان دادن به نزاع فلسطینی-اسرائیلی موسوم به «معامله قرن» را ارائه خواهد داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» اعلام کرد دولت «دونالد ترامپ»  رئیس‌جمهور آمریکا برای انتشار طرح صلحش میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها موسوم به «معامله قرن» در ماه آینده میلادی (ژوئن) و درواقع بعد از ماه رمضان آماده می‌شود.

بر اساس این گزارش، مشاوران ترامپ از جمله «جارد کوشنر» داماد او و «جیسون گرینبلت» روند مطلع کردن متحدان از جزئیات این طرح را آغاز کرده‌اند.

طرح (معامله قرن) شامل شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به این شهر خواهد بود و مسأله قدس این‌گونه پایان می‌یابد؛ قرار است دولت آمریکا منطقه‌ای را در اطراف قدس به عنوان پایتخت کشور فلسطین پیشنهاد دهد که کیلومترها دورتر از اراضی اشغالی 1967 خواهد بود.

ترامپ در دوشنبه هفته گذشته (14 می) سفارت آمریکا را از تل‌آویو به قدس انتقال داد و عملا زمینه را برای اجرایی شدن معامله قرن آماده کرد. مذاکرات فلسطینی-اسرائیلی در سال 2014 متوقف شده و تا کنون از سر گرفته نشده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر