کد خبر 270588

واشنگتن ایران را به حمله راکتی به اسرائیل متهم کرد

کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای ایران را به اقدام تحریک‌آمیز و حمله راکتی به اسرائیل متهم کرد و برای رژیم صهیونیستی حق دفاع از خود قائل شد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست،  کاخ سفید با متهم کردن ایران به «اقدام تحریک آمیز» و حمله راکتی به رژیم صهیونیستی از خاک سوریه بر «حق اسرائیل برای دفاع از خود» تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کاخ سفید در بیانیه‌ای مدعی شد: «استقرار راکت و سامانه‌های موشکی رژیم ایران در سوریه که اسرائیل را هدف گرفته است، یک تحول غیرقابل پذیرش و بسیار خطرناک برای کل خاورمیانه است».

واشنگتن مدعی شده است که سپاه ایران «کاملاً مسئول پیامدهای این اقدامات بی‌مهابا است».

بامداد امروز ارتش سوریه در پاسخ به حملات خمپاره‌ای از جانب جولان اشغالی، تعدادی راکت به مراکز نظامی رژیم صهیونیستی در جولان شلیک کرد. 

پس از این درگیری، ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به هدف‌گیری شماری از نقاط در سوریه کرد و مدعی شد که بزرگ‌ترین حمله هوایی در سالهای اخیر به نقاط منتسب به ایران در سوریه را زده است. 

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است این راکت‌ها از سوی نیروهای حامی ایران شلیک شده و در پاسخ به آن، پایگاه‌هایی که مدعی حضور ایران در آن بودند را هدف قرار دادند. 

در حالی که ارتش سوریه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پدافند این کشور با بیش از نیمی از موشک‌های شلیک‌شده رژیم صهیونیستی مقابله کرده و همچنین مقامات دولتی و پارلمانی سوریه مثل «فارس شهاب» تاکید می‌کنند این نیروهای آنها بودند که راکت‌ها را به سمت جولان اشغالی شلیک کردند اما مقامات نظامی اسرائیل و مقامات غربی متحد تل‌آویو اصرار دارند تا مسئله را ایرانی اسرائیلی جلوه دهند و بگویند ایران عامل و هدایت‌کننده این حمله بوده است.

همچنین تحلیلگران و کارشناس‌های متعدد صهیونیست مدعی هستند چند خمپاره و راکتی که به سمت جولان اشغالی شلیک شده، همان انتقام ایران است که مقامات سیاسی و نظامی تهران بارها بر حتمی بودن آن تاکید کرده‌اند.

«اصاف رونل» سردبیر اخبار خارجی روزنامه «هاآرتص» اما با رد ادعاها مبنی بر انجام شدن و بعد شکست خوردن انتقام ایران، در توئیتر خود نوشت: «برای من سخت است که باور کنم "این" واکنش (انتقام) ایران بود که منتظرش بودیم.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر