کد خبر 268953

مقام روس: بدون آمریکا هم برجام را ادامه خواهیم داد

رئیس اداره مسائل عدم اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امورخارجه روسیه با بیان اینکه خروج امریکا از برجام بر موقعیت واشنگتن تاثیر منفی می گذارد گفت، این امر نقض برجام است و ما به اجرای برجام ادامه خواهیم داد.

به گزارش ریانووستی، «ولادیمیر یرماکف»روز جمعه خاطرنشان کرد: ما امیدواریم آمریکا در این مورد سنجیده رفتار کند. اگر برجام را نقض کند، باید در مورد واشنگتن تحریم هایی را وضع کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی اظهار داشت: اگر آمریکا این توافق بین المللی را که با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تایید شده است، نقض کند، این کشور از اقدام خود ضربه خواهد دید.

یرماکف با اظهار امیدواری از اینکه واشنگتن در این مورد تصمیم عاقلانه ای بگیرد، گفت که روسیه در هر شرایط برنده خواهد بود حتی اگر آمریکا از برجام خارج شود.

وی افزود: روسیه در وهله اول در عرصه اقتصادی برنده خواهد بود و همکاری با ایران در این زمینه آسانتر خواهد بود، ما می توانیم با ایران تجارت کنیم.

رئیس اداره مسائل عدم اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امورخارجه روسیه تصریح کرد: اگر آمریکا از برجام خارج شود روسیه با توجه به منافع خود ادامه اجرای این توافق بین المللی را بررسی خواهد کرد؛ ما تلاش می کنیم چارچوبی را (در مورد برجام) تنظیم کنیم که برای کشورهای اروپایی و چین قابل قبول باشد، اگر این به نفع ما باشد به اجرای برجام ادامه خواهیم داد.

یرماکف تصریح کرد: اگر ما به این نتیجه برسیم که آمریکا از برجام خارج خواهد شد، در مورد اقدامات بعدی خود فکر خواهیم کرد.

دیپلمات روس همچنین گفت که اعمال هیچ تحریمی از سوی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران مطرح نیست، در این وضعیت آمریکا برجام را نقض می کند و تحریم های شورای امنیت در مورد ایران نمی تواند اعمال شود.

ارسال نظر