کد خبر 268142

ترامپ خواستار دیدار با رهبر کره شمالی در مرز دو کره شد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه پیشنهاد داد که محل دیدارش با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در مرز بین کره شمالی و کره جنوبی باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه پیشنهاد داد که محل دیدارش با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در مرز بین کره شمالی و کره جنوبی باش

وی در صفحه توییتر خود نوشت: کشورهای بسیاری برای این ملاقات در نظر گرفته می‌شوند، اما آیا خانه صلح یا خانه آزادی در مرز کره شمالی و جنوبی، مکانی مهمتر و ماندگارتر از یک کشور ثالث نخواهد بود؟

ترامپ در این توییت به مکانی اشاره داشت که سران دو کره به تازگی در آنجا با هم دیدار داشتند. قرار است رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی نیز ظرف چند هفته آینده با هم ملاقات کنند.

کاخ سفید هنوز زمان و مکان دقیق این نشست را اعلام نکرده است. جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز گذشته (یکشنبه) گفت که دولت همچنان مکان برگزاری این نشست را در دست بررسی دارد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هفته گذشته با «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی دیدار و از مرز کشورش عبور کرده و برای اولین بار وارد کشور همسایه خود شد.

کره شمالی در جریان نشست آن روز، اعلام کرد که در صورت چشم پوشی آمریکا از تجاوز به کره شمالی، تسلیحات هسته ای اش را کنار می گذارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر