کد خبر 266730

فشار تل‌آویو به ایتالیا برای موافقت با تحریم ایران از سوی اتحادیه اروپا

کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه گزارش داده که تل‌آویو ایتالیا را برای موافقت با اعمال تحریم‌های تازه علیه ایران از سوی اتحادیه اروپا تحت فشار قرار داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه در خبری اختصاصی از فشار تل‌آویو به دولت ایتالیا برای موافقت با تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران در اتحادیه اروپا خبر داده است.

بنا بر این گزارش، «یوال روتم» مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی سفیر ایتالیا را به نشستی دعوت و «پیام قاطع» نارضایتی تل‌آویو را از مخالفت ایتالیا با اعمال تحریم‌های اروپایی علیه ایران، به او ابلاغ کرده است.

بر اساس گزارش کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی، در حال حاضر ایتالیا تنها عضو اتحادیه اروپا است که با طرح مشترک آلمان، فرانسه و انگلستان برای اعمال تحریم علیه ایران به بهانه مقابله با برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، مخالف است.

کشورهای اروپایی می‌گویند اعمال چنین تحریم‌هایی می‌تواند «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را به ادامه حضور در توافق هسته‌ای با ایران متقاعد کند. هرگونه تصویب تحریم علیه کشورها از سوی اتحادیه اروپا، نیازمند موافقت تمام ۲۸ عضو است. مخالفت ایتالیا تاکنون مانع اعمال این تحریم‌های تازه علیه ایران شده است.

روتم به سفر ایتالیا گفته تل‌آویو انتظار دارد رم هم به شرکای اروپایی‌اش پیوسته و اجازه دهد که تحریم‌های تازه علیه ایران اعلام شوند.

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با کانال ۱۰ مدعی شده که دلیل مخالفت ایتالیا با این تحریم‌ها، مجموعه‌ای از قراردادهای تجاری رم و تهران است. بنا بر این گزارش، ایتالیا برای غلبه بر بحران اقتصادی خود به اجرایی شدن این قراردادها نیاز دارد و معتقد است تحریم‌های تازه می‌تواند آن‌ها را در معرض خطر قرار دهد.

در پایان جلسه، روتم و سفیر ایتالیا توافق کرده‌اند که به زودی تیمی از وزارت خارجه و سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به منظور ارائه اطلاعات درباره فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران و متقاعد کردن مقام‌های ایتالیایی، به رم سفر کنند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری