کد خبر 261816

تل‌آویو از نشست ایران، روسیه و ترکیه ابراز ناخرسندی کرد

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با ابراز ناخرسندی از نشست روسای‌جمهور ایران، روسیه و ترکیه، این دیدار را از زمان جنگ دوم جهانی بی‌سابقه توصیف کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه از نشست سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه برای کاهش تنش در سوریه، ابراز ناخرسندی کرد.

به نوشته پایگاه «تایمز اسرائیل»، لیبرمن با بیان این ادعا که این نشست مورد تایید سازمان ملل متحد نیست، به رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفت: «این برای اولین بار از زمان جنگ دوم جهانی است که چنین دیداری بدون تایید ملل متحد برگزار می‌شود. آن‌ها دارند بدون حضور آمریکا آینده سوریه را تعیین می‌کنند.»

روسای‌جمهور ایران، روسیه و ترکیه امروز (چهارشنبه) در نشستی در شهر آنکارا درباره ادامه اقدامات مشترک برای کاهش درگیری‌ها در سوریه گفت‌وگو کردند. در بیانیه پایانی این نشست بر لزوم مبارزه با تروریسم و احترام به تمامیت ارضی سوریه تأکید شده است.

این نشست در ادامه همکاری‌های سه‌جانبه‌ای است که به «روند آستانه» معروف شده و هدف نهایی آن کمک به حل و فصل سیاسی بحران سوریه است. «استفان دی میستورا» نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه این روند را تایید و به نقش آن در حرکت به سمت تسهیل دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران سوریه اذعان کرده است. توقف درگیری در چند نقطه سوریه و تلاش برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به این مناطق از جمله دستاوردهای این روند بوده است.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر