{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 261421

دولت چین اعلام کرد برای رسیدن به هدف خود در سال ۲۰۲۰ میلادی، بیش از ۱۰ میلیون نفر را در سال از فقر نجات می دهد که معادل نجات ۲۰ نفر در هر دقیقه و حدود ۸۳۳ هزار نفر در هر ماه است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، شورای دولتی چین خاطر نشان کرده است برنامه اصلی دولت این است که تا سال 2020 میلادی، چین به کشور نسبتا مرفه تبدیل شود. دولت چین اعلام کرده است چنانچه سرانه درآمد ماهانه فردی زیر 350 دلار باشد فقیر محسوب می شود که بر این اساس هنوز نزدیک به 43 میلیون نفر در کشور زیر خطر فقر هستند.

بانک توسعه چین یکی از بانک های عمده این کشور اعلام کرده است برای فقرزدایی در سال 2018 میلادی بیش از 60 میلیارد دلار اختصاص می دهد.

این بانک برای اجرای طرح های زیربنایی با هدف فقرزدایی در کشور در سال جاری میلادی 63 میلیارد و 800 میلیون دلار اعتبار در نظر گرفته است.

فقرزدایی یکی از اصلی ترین اولویت های کاری دولت `شی جین پینگ` رییس جمهوری خلق چین است که دستکم تا سال 2023 میلادی قدرت را در اختیار خواهد داشت.

از وام های میلیاردی این بانک برای ساخت مسکن ارزان قیمت، اسکان فقیران، طرح های بهداشتی و پزشکی برای اقشار ضعیف و کم درآمد و بهبود شرایط آموزشی آنها استفاده می شود.

این بانک در پنج سال گذشته بیش از 120 میلیارد دلار برای فقرزدایی اختصاص داده است و یکی از معتبرترین ارگان های مالی برای مقابله با فقر در کشور محسوب می شود.

دولت چین قصد دارد بر اساس برنامه ریزی اعلام شده در سال 2018 میلادی بیش از 10 میلیون نفر را از فقر نجات داده و برای دو میلیون و 300 هزار بی خانمان مسکن تهیه کند.

آمارهای رسمی نشان می دهد که از سال 1978 تا 2017 میلادی بیش از 730 میلیون نفر در چین از فقر نجات یافته اند. آمارهای موجود همچنین نشان می دهد به طور میانگین در این کشور سالانه 13 میلیون نفر از فقر نجات می‌یابند.

شورای دولتی چین در گزارشی درباره فقرزدایی که تارنمای گلوبال تایمز منتشر کرده، آورده است سرانه درآمد مناطق روستایی فقیر از سال 2012 تا 2017 میلادی 10.7 درصد افزایش یافته است. این گزارش می افزاید چین در سال های گذشته کوشیده است نزدیک به 10 میلیون نفر را از فقر نجات دهد و حالا از برنامه ریزی ها پیشی گرفته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری