کد خبر 259782

ذوق‌زدگی ترامپ از دوشیدن عربستان در دیدار بن سلمان +عکس

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در کاخ سفید مستقیماً ذوق‌زدگی‌اش را از دوشیدن عربستان سعودی ابراز کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، ترامپ گفت: عربستان سعودی جزو دوستان بسیار فوق‌العاده ما و از خریداران بزرگ تجهیزات ما بوده است. یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها در ایالات متحده متعلق به آنها است. [خطاب به بن سلمان] یکی از  سرمایه‌گزاری‌های بزرگ شما خرید سهام شرکت‌ها و اقلام مختلف دیگر و تولید شغل برای آمریکایی‌ها است.

وی اضافه کرد: «من در ماه می در عربستان سعودی بودم. صدها میلیارد دلار به ایالات متحده بازگرداندیم. ما این را می‌دانیم و آنها هم می‌دانند.»

ترامپ سپس با برداشتن چند لوح که خریدهای تجهیزات نظامی توسط عربستان سعودی را نشان می‌داد گفت: «اینها بعضی از چیزهایی هستند که فروش آنها مورد تأیید قرار گرفته‌اند و در حال حاضر در حال ساخت هستند و به زودی تحویل عربستان سعودی می‌شوند.»

او سپس با اشاره به رقم اقلام خریداری‌شده توسط سعودی‌ها گفت: «اما اگر بر حسب دلار اینها را بررسی کنید، این یکی سه میلیارد دلار است، آن 533 میلیون دلار و آن یکی 525 میلیون دلار....»

ترامپ، در این نقطه به بن سلمان نگاه کرد و گفت: «این پول‌ها برای شما رقمی نیست. بیشتر بخرید... این 880 میلیون دلار، این 645 میلیون دلار، این یکی 6 میلیارد دلار...»

محمد بن سلمان هنگام بیان این اظهارات توسط ترامپ، می‌خندد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر