{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 259164

روسها اعلام کردند:

مرکز روسی ویژه آشتی در سوریه اعلام کرد که از زمان شروع آتش بس انسانی در غوطه شرقی بیش از ۴۴ هزار نفر این منطقه را ترک کرده اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، مرکز روسی ویژه آشتی در سوریه اعلام کرد که از زمان شروع آتش بس انسانی در غوطه شرقی بیش از ۴۴ هزار نفر این منطقه را ترک کرده اند.

این در حالی است که قبلا ولادیمیر زولوتوخین سخنگوی این مرکز گفته بود که حدود ۳۰ هزار نفر از غوطه شرقی از طریق گذرگاه الحموریه خارج شده اند و همچنان این روند ادامه دارد.

شایان ذکر است که یوری یوتوشینکو، رئیس مرکز روسی آشتی ملی مستقر در سوریه قبلا اعلام کرده بود که بیش از ۱۷ هزار نفر از زمان آغاز آتش بس در غوطه شرقی دمشق از طریق گذرگاه های امن از این منطقه خارج شده اند.

وی در ادامه افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵ هزار تن از طریق گذرگاه های حموریه و سقبا از غوطه شرقی خارج شده اند. افراد مسلح قصد داشتند مانع خروج غیر نظامیان از منطقه حموریه شوند به طوریکه تک تیراندازهای آنها به سمت مردم شلیک می کردند.

این مسئول روسی تاکید کرد: تروریستها محله باب توما واقع در دمشق را با خمپاره هدف قرار دادند که در جریان آن چند غیر نظامی مجروح شدند. به دنبال بهبود اوضاع در غوطه شرقی گروه های تندرو مناطق مسکونی در دمشق و اطراف آن را هدف حملات خود قرار می دهند.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری