کد خبر 257249

تولیدکنندگان فلزات چین خواستار اقدام تلافی جویانه علیه واشنگتن شدند

تولیدکنندگان فلزات در چین خواستار اقدام تلافی جویانه پکن مقابل افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از سوی واشنگتن شدند.

به گزارش رویترز، تولیدکنندگان عمده فولاد در چین از دولت خود خواستند در اقدامی قاطع تعرفه واردات محصولاتی نظیر فولاد ضد زنگ، زغال سنگ و تولیدات الکترونیکی از آمریکا را افزایش دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، «انجمن آهن و فولاد چین» در بیانیه ای در تارنمای رسمی خود نوشت: رفتار ترامپ صنعت فولاد جهان را با چالش مواجه می کند و بی تردید با مخالفت کشورهای بسیاری روبرو خواهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم را به ترتیب به 25 و 10 درصد افزایش داد که با مخالفت بسیاری از کشورهای رقیب و حتی متحد واشنگتن همراه بود.

انجمن آهن و فولاد چین از پکن خواست که اقدام مشابه برای واردات فولاد، ورق گالوانیزه، لوله، زغال سنگ و همچنین محصولات کشاورزی و الکترونیکی انجام دهد.

وزارت بازرگانی چین نیز اعلام کرد که کشورش آسیب های وارده از این اقدام واشنگتن را ارزیابی و قاطعانه از منافع و حقوق مشروع خود دفاع خواهد کرد.

چین از سال گذشته به منظور کاهش هزینه مصرف انرژی، واردات زغال سنگ از آمریکا را به شدت افزایش داده و این امر باعث رونق این صنعت در آمریکا شده است.

واردات زغال سنگ چین از آمریکا در سال 2017 به 3.2 میلیون تن رسید که در مقایسه با 694 تن در سال 2016، افزایش بسیار چشمگیری داشت.

بیشتر بخوانید