کد خبر 247876

آلمان، فرانسه و انگلیس آماده تجدیدنظر در توافق هسته‌ای

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد ۳ کشور آلمان، فرانسه و انگلیس آماده‌اند در برجام تجدیدنظر کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، «آویگور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد آلمان ، فرانسه و انگلیس آماده تجدیدنظر در توافق هسته‌ای امضا شده با ایران «برجام» هستند.

بر اساس گزارش وبگاه «آی 24» اسرائیل، لیبرمن که رهبر حزب موسوم به «اسرائیل بیتنا» (اسرائیل خانه ماست) است در ادامه به وضعیت داخلی فلسطین پرداخت. وی طرف‌هایی که آنها را «محافل تجاری فلسطین» معرفی کرد از این رژیم می خواهند «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را کنار بگذارد زیرا وی را مانعی در برابر صلح و توسعه اقتصادی فلسطین می‌دانند.

«نفتالی بنت» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی نیز هفته پیش در کنست اعلام کرد: دولت عباس (تشکیلات خودگردان) نفس‌‌های آخر خود را می‌کشد ؛ اسرائیل از توقف هماهنگی امنیتی با طرف فلسطینی واهمه ای ندارد و اگر دستگاه‌های امنیتی فلسطین با «تروریست‌ها» -به تعبیر وی- مقابله نکنند، اسرائیل خود این کار را انجام خواهد داد.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هفته گذشته در حاشیه نشست داووس و در دیدار با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد از تصمیم این کشور درباره برجام حمایت می‌کند. نتانیاهو گفت: «ما کاملاً از شما و مواضعتان در خصوص توافق هسته‌ای ایران حمایت می‌کنیم. شما گفتید که (برجام) توافقی فاجعه‌بار است. شما گفته‌اید که اگر نقائص مرگبار آن اصلاح نشوند، بایستی از آن خارج شوید و می‌خواهم این را خاطر نشان کنم که اگر تصمیم به انجام این کار بگیرید، ما به طور تمام و کمال از شما حمایت خواهیم کرد».

هفته گذشته یک دیپلمات غربی اعلام کرد بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس در سفر به عمان از «سلطان قابوس» پادشاه این کشور درخواست کرده واسطه اصلاح برجام شود؛

این دیپلمات انگلیسی گفته: «جانسون به عمان بعنوان واسطه‌ای کلیدی برای معامله با ایرانیان برای اصلاح معایب توافق هسته‌ای می‌نگرد؛ اصلاحی با در نظر گرفتن برنامه موشکی بالستیکی ایران است.»

انگلیس در کنار فرانسه و آلمان سه کشور اروپایی هستند که در حین مخالفت با مواضع رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا مبنی بر لغو «برجام»، با درخواست‌های آنها برای تشدید فشارها علیه تهران در حوزه برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای همراه شده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر