کد خبر 246191

توییت ترامپ درباره «تعطیلی دولت» با چاشنی انتخاباتی

دونالد ترامپ در اولین اظهارنظر پس از «تعطیلی دولت فدرال»، از دموکرات‌های آمریکا به شدت انتقاد کرده و بر لزوم حضور تعداد بیشتری از جمهوریخواهان در کنگره تاکید کرده است.

دونالد ترامپ در اولین اظهارنظر خود پس از تعطیلی دولت فدرال آمریکا، بر لزوم پیروزی تعداد بیشتری از جمهوریخواهان و راهیابی آنها به کنگره تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس ، با پایان ضرب‌الاجل در کنگره آمریکا برای تصویب بودجه موقت دولت به دلیل مخالفت دموکرات‌ها، رسما دولت فدرال تعطیل شد.

کاخ سفید و مقامات دولتی، دموکرات‌ها را مقصر «تعطیلی دولت فدرال آمریکا» می‌خوانند و دموکرات‌ها هم دولت دونالد ترامپ را به خاطر وضع به وجود آمده کنونی، مقصر می‌دانند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در اولین اظهارنظر خود پس از تعطیلی دولت فدرال این کشور، به شبکه اجتماعی مورد علاقه خود رجوع کرد.

او در توئیتر نوشت: «دموکرات‌ها بیشتر از آنکه درباره ارتش بزرگمان یا ایمنی در مرز خطرناکمان در جنوب(آمریکا) نگرانی داشته باشند، نسبت به مهاجران غیرقانونی نگرانی دارند».

رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: «آنها(دموکرات‌ها) به راحتی می‌توانستند توافق کنند اما تصمیم گرفتند که سیاست تعطیلی دولت را بازی کنند».

ترامپ افزود: «ما به تعداد بیشتری از جمهوریخواهان در سال 2018(در کنگره آمریکا) نیاز داریم تا با قدرت از این وضع درهم و برهم عبور کنیم».

اظهارات انتخاباتی ترامپ در حالی مطرح شده که قرار است ششم نوامبر(15 آبان 1397) انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا برگزار شود.

در این روز قرار است برای همه 435 کرسی مجلس نمایندگان آمریکا و همچنین 33 کرسی از مجموع 100 کرسی سنای آمریکا رای گیری شود.

ترامپ در توئیت دومش با کنایه‌ نوشت: «اولین سالروز ریاست جمهوری من است و دموکرات‌ها می‌خواستند که به من یک هدیه خوب بدهند».

وی در توئیت سوم روز شنبه خود هم تصریح کرد: « جمهوریخواهان تنها 51 رای در سنا دارند و نیاز به 60 رای دارند. به همین دلیل است که ما باید در انتخابات 2018 تعداد بیشتری از جمهوریخواهان را پیروز کنیم. آن وقت، می‌توانیم در (مقابله) با جرم و موضوع مرز و حتی درباره ارتش و کهنه سربازانمان سرسخت تر باشیم».

بیشتر بخوانید
ارسال نظر