کد خبر 221669

دانفورد: باید در برجام بمانیم

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ و تنش‌های واشنگتن با پیونگ‌یانگ اظهار نظر کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، ژنرال «جوزف دانفورد»، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا روز سه‌شنبه خواستار ماندن آمریکا در توافق هسته‌ای با ایران شد.

وی گفت: «پایبند ماندن ما به توافقاتی که آنها را امضا کرده‌ایم، بر تمایل سایر طرف‌ها برای امضای توافق با ما اثرگذار خواهد بود.»

دانفورد اضافه کرد: «خروج از توافق هسته‌ای می‌تواند بر مذاکرات احتمالی ما با کره شمالی اثرگذار باشد.»

این مقام نظامی آمریکایی تصریح کرد که جامعه اطلاعاتی آمریکا معتقد است که ایران به برجام پایبند بوده است و آمریکا بایستی بر سایر موضوعات با این کشور متمرکز باشد.

ژنرال دانفورد درباره تنش‌های میان شناورهای ایرانی و آمریکایی در خلیج فارس هم گفت: «قواعد تعامل ما با ایران در خلیج فارس در ۸ ماه گذشته تغییری نکرده است.»

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به موضوع تنش‌های آمریکا با کره شمالی پرداخت و گفت که واشنگتن باید فرضش را بر این قرار دهد که کره شمالی از توانمندی حمله به آمریکا با موشک برخوردار است.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا علی‌رغم این تصریح کرد که واشنگتن هنوز نشانه‌هایی از تغییر وضعیت نظامی کره شمالی مشاهده نکرده است. او همچنین گفت: «ارزیابی من این است که توان هسته‌ای کره شمالی، در وهله اول با بقاء حکومت این کشور مرتبط است.»

این مقام بلندپایه نظامی آمریکایی همچنین مدعی شد که ایران پس از توافق هسته‌ای برجام، آنچه به گفته وی «فعالیت‌های مخرب» در منطقه است را افزایش داده است.

وی گفت ایران سرعت فعالیت‌‌های خود در سوریه و یمن را افزایش داده است.

دانفورد گفت که چین تا سال ۲۰۲۵، بزرگترین تهدید علیه آمریکا خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری