کد خبر 209783

کاخ سفید: دادستان کل آمریکا برکنار نمی‌شود

در حالی که گمانه‌زنی‌ها از قصد ترامپ برای اخراج دادستان کل حکایت می‌کرد، اما منابع خبری گزارش دادند که رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید طی تماسی با دادستان کل به وی اطمینان داد که رئیس جمهوری قصدی برای برکناری وی ندارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، آسوشیتدپرس گزارش داد که جان کلی، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، در یکی از اولین اقدامات خود در سمت جدیدش، با جف سشنز، دادستان کل آمریکا تماس گرفت تا به وی اطمینان دهد که علیرغم انتقادات اخیر ترامپ از عملکردش، در سمت خود باقی خواهد ماند.

آسوشیتدپرس به نقل از دو منبع آگاه از این مکالمه نوشته است که جان کلی در تماس روز شنبه خود با سشنز، تأکید کرد که کاخ سفید حامی ادامه کار وی است. کلی که روز جمعه گذشته به عنوان رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید منصوب شده بود، به سشنز گفته بود که ترامپ طرحی برای اخراج وی ندارد و یا اینکه امیدوار به استعفای وی نیست.

در پی انتقادات ترامپ از جف سشنز، برخی اخبار منتشره از قصد ترامپ برای برکناری وی و انتصاب رودی جولیانی به عنوان دادستان کل آمریکا حکایت داشت.

کلی، از زمان حضور در سمت خود، تلاش کرده است با تغییر در ساختار و چارت سازمانی کاخ سفید، ضمن افزایش کارایی آن، بر سر راه اعمال نفوذ برخی افراد بر رئیس جمهوری آمریکا مانع ایجاد کند. کلی از جمله مقرر کرده است که تمامی مقامات ارشد کاخ سفید، از جمله داماد ترامپ و استیو بنون به جای ارائه گزارش به شخص ترامپ، باید گزارش‌هایشان را به جان کلی ارائه کنند.

کلی همچنین، در اقدامی دیگر، آنتونیو اسکاراموچی، مدیر پیشین ارتباطات کاخ سفید را در شرایطی که تنها 10 روز در سمت خود فعال بود، اخراج کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر