{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 184326

وزارت امور خارجۀ روسیه اعلام کرده است تحریم‌های اخیر آمریکا علیه این کشور جنگ علیه تروریسم جهانی را تضعیف می‌کند.

ماریا زاخاروفا، سخنگوی وزارت امور خارجۀ روسیه، نسبت به تحریم‌های جدید آمریکا علیه هشت شرکت روسی ابراز تأسف کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وزارت امور خارجۀ آمریکا روز جمعه گذشته بود که 30 شرکت خارجی از کشورهای روسیه، چین، کرۀ شمالی و امارات متحدۀ عربی و همچنین برخی از شهروندان 10کشور مختلف جهان را به اتهام آنچه دخالت در فعالیت «اشاعۀ» هسته‌ای نامید، تحریم کرد.

سخنگوی وزارت خارجۀ روسیه این اقدام را مغایر با اظهارات و بیانیه‌های واشنگتن در جنگ علیه تروریسم، به‌ویژه در سوریه، دانست و گفت: «این حرکت کاملاً با این بیانیه‌های رسمی در تضاد است و همکاری چندجانبه و فراگیر برای نابودی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی، که همۀ کشورها ازجمله خود آمریکا را تهدید می‌کنند، تضعیف می‌کند».

وی افزود واشنگتن تسلیم خواستۀ کسانی شده است که تخریب روابط روسیه و آمریکا را در اولویت قرار داده‌اند.

زاخاروفا گفت: «این افراد مدت‌هاست دشمن‌تراشی می‌کنند و به دنبال دشمنانی هستند که درواقع اصلاً وجود خارجی ندارند. چنین رویکردی قطعاً در راستای منافع آمریکا نیست».

به نوشته پرس‌تی‌وی، تنش میان مسکو و غرب بعد از اعلام استقلال جمهوری کریمه از اوکراین و پیوستن آن به فدراسیون روسیه و بحران و ناآرامی در شرق اوکراین، شدت یافت.

جمهوری کریمه 25 اسفند 1392 برای پیوستن به روسیه همه‌پرسی برگزار کرد و با کسب اکثریت قاطع آرای ساکنان منطقه، جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه را اعلام کرد.

کی‌یف و متحدان آن نتایج همه‌پرسی را به رسمیت نشناختند و مسکو را به تنش‌زایی و افزایش بحران در شرق اوکراین متهم ‌کردند. این موضوع به اعمال تحریم و نمایش قدرت علیه روسیه منجر شد که واکنش متقابل مسکو را در پی داشت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری