{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 170914

قرار است از "کادیلاک وان لیموزین" دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، در مراسم تحلیف رونمایی شود. نخستین تصاویر از هیولای ترامپ حاکی از ویژگی‌های برتر این اتومبیل در مقایسه با خودروهای روسای جمهوری پیشین ایالات متحده است.

اتومبیل ویژه رئیس جمهور ایالات متحده با نام "هیولا، کادیلاک وان، لیموزین وان و یا خودروی اول" شناخته می‌شود. از هیولای ترامپ نیز در مراسم تحلیف رونمایی خواهد شد. این خودرو شامل کیسه‌های خون اضطراری، توپ‌های پرتاب‌کننده‌های گاز اشک‌آور و درب‌های بسیاری سنگینی است که از داخل قادر به باز شدن نیستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرادید، قرار است از "کادیلاک وان لیموزین" دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، در مراسم تحلیف رونمایی شود. نخستین تصاویر از هیولای ترامپ حاکی از ویژگی‌های برتر این اتومبیل در مقایسه با خودروهای روسای جمهوری پیشین ایالات متحده است.

کادیلاک ترامپ

 

کادیلاک ترامپ

 

خودروی اختصاصی رئیس‌جمهور آمریکا که "کادیلاک وان" نام دارد و به آن "هیولا " نیز می‌گویند، در حدود 1.5 میلیون دلار قیمت دارد و کاملاً تحت نظر سرویس امنیتی دولت آمریکا ساخته شده است.

کادیلاک وان ترامپ دارای تجهیزات زرهی مانند توپ‌های پرتاب کننده گاز اشک آور، تفنگ شات‌گان و همچنین چندین کیسه خون اضافی ترامپ برای استفاده در موارد ضروری است.

درب‌ها و شیشه‌های این خودرو ضدگلوله بوده و توان مقاومت در برابر حملات بیولوژیکی و شیمیایی را دارد. طراحی خودرو نیز به شکلی است که فقط راننده می‌تواند پنجره سمت خودش را پایین بیاورد تا هزینه‌های عوارضی را پرداخت کند و شیشه‌های دیگر چنین امکانی را ندارند.

به طور کلی جزئیات هیولا اعلام عمومی نمی‌شود اما تصاویر مدل جدید لیموزین وان نشان می‌دهد که قسمت تحتانی خودرو به شکلی طراحی شده که حتی در برابر بمب‌های کنار جاده‌ای نیز مقاومت خود را حفظ می‌کند.

اتوویک در گزارش ماه نوامبر خود نوشت: «سرویس مخفی پیشنهاد جایگزین شدن لیموزین رئیس جمهور را در سال 2014 مطرح کرد. حالا مدل جدید جایگزین 12 خودروی کادیلاک وانی خواهد شد که از سال 2009 به صورت چرخشی توسط اوباما مورد استفاده قرار گرفته است.»

در گزارش‌ها همچنین آمده که درب‌های کادیلاک وان ترامپ آنقدر سنگین است که وی نمی‌تواند از داخل آن‌ها را باز کند. بر اساس اسناد، جنرال موتورز رقمی معادل 15 میلیون دلار برای توسعه و ساخت این خودرو دریافت کرده است. مدل جدید همچون مدل‌های قدیمی با رنگ مشکی و نقره‌ای نقاشی شده اما در ساخت آن از رنگ‌های استتاری استفاده شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری