کد خبر 147361

نامه کودک ۶ ساله نیویورکی به اوباما+ تصاویر

نامه یک پسر ۶ ساله نیویورکی به باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا درباره یک کودک ۵ ساله سوری بازتاب زیادی در رسانه های این کشور داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، رییس‌جمهور آمریکا دیروز فیلم " الکس" کودک ۶ ساله نیویورکی که ماه گذشته از او درخواست انتقال "عمران دقنیش" کودک ۵ ساله سوریه‌ای به آمریکا و شهر نیویورک را داشته است در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد.

او همچنین در سخنرانی خود در اجلاس ویژه رهبران جهان درباره بحران پناهجویان در نیویورک به نامه این کودک ۶ ساله نیویورکی اشاره کرد و مورد تشویق رهبران حاضر در اجلاس قرار گرفت. اوباما در سخنرانی خود گفت درس های زیادی از این اقدام الکس می توان آموخت.

ویدئوی انتشار یافته در صفحه فیسبوک اوباما بیش از ۱۳ میلیون بار دیده شده است.

الکس در نامه خود از اوباما خواسته تا "عمران دقنیش" را به نیویورک بیاورد و در خانه آنها سکنی دهد.

عمران کودک ۵ ساله اهل حلب سوریه است که انتشار ویدئوی زخمی شدن او و خانواده‌اش در جریان یک بمباران و انتقال او به آمبولانس در ۲ ماه پیش بازتاب بسیاری گسترده ای در رسانه های جهان داشت.

عکس معروف از عمران ۵ ساله سوری

 

نامه کودک ۶ ساله نیویورکی به اوباما

 

به پسر سوری خانه و خانواده می دهیم

این کودک ۶ ساله نیویورکی در نامه ۳ صفحه‌ای خود به اوباما نوشته است که یک دوست سوری به نام "عمر" در مدرسه دارد و او دوست دارد عمران سوری را با این دوست سوری خود آشنا کند.

او همچنین گفته است خواهر کوچکترش برای عمران پروانه جمع می‌کند و در صورتی که عمران به نیویورک و خانه آنها بیاید خواهرش اسباب‌بازی‌های خود را در اختیار او قرار خواهد داد.

 

نامه کودک ۶ ساله نیویورکی به اوباما

 

الکس در نامه خود به اوباما گفته است آنها بی‌صبرانه منتظرند تا از عمران با گل و پرچم و بادکنک استقبال کنند. او گفته است آنها به عمران خانه و خانواده جدیدی خواهند داد.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سوال اینجاست که چه کسی حلب را از دو ماه پیش به این طرف بمباران می کرده است. البته از جنس بمباران های بی هدف و کور؟

 • ناشناس
  ۳ ۰

  این یک ترفند انتخاباتیه برای تحریک احساسات انساندوستانه مردم آمریکا علیه ترامپ که خواهان جلوگیری از ورود آوارگان سوری به آمریکاست...وگر نه اوباما اگه دلسوز مردم سوریه بود کارهای زیادی ازش بر میومد و شانه خالی کرد....

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مطمئنا سوريه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  رییس بزدل اوباما تاریخ امریکا رو لکه دار کرد یک سیاهی بزرگ در تاریخ امریکا سکوت ذلت بار یک ابر قدرت در مقابل جنایت آشکار و عریان