کد خبر 143031

واکنش کاخ سفید به استقرار "اس ٣۰۰" در ایران

سخنگوی کاخ سفید گفت: سامانه موشکی اس ۳۰۰ ایران ماهیت دفاعی دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، "جاش ارنست"، در کنفرانس خبری مشترک با حضور "بن رودز"، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا، "برایان دیس"، مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور اقتصادی و "والی آدیمو"، معاون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در امور اقتصاد بین الملل، به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

یکی از خبرنگاران در این جلسه گفت بن رودز اشاره کرد استقرار سامانه موشکی اس-300 (در ایران) با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل مغایرت ندارد، اما با قوانین آمریکا چطور؟ در آمریکا چند قانون وجود دارد که طبق آنها، این کار قانونی نیست. موضع گیری دولت آمریکا در این باره چیست؟

جاش ارنست پاسخ داد بدون شک، این مسئله ای است که ما عمیقاً درباره آن نگران هستیم؛ اما بخش زیادی از ساختارهای حقوقی و قوانین موجود در سازمان ملل و آمریکا، مستقیماً به توانایی های نظامی تهاجمی ایران مربوط می شود. سامانه ای که آنها (ایرانی ها) از روس ها خریداری کرده اند، گرچه ما آن را ناخوشایند و قابل اعتراض می دانیم، ماهیت دفاعی دارد.

جاش ارنست درباره نفوذ هکرهای خارجی به پایگاه داده های انتخاباتی در ایالت های آمریکا گفت:« بخش زیادی از گزارش ها مبتنی بر (اطلاعات حاصل از) ارتباطات پلیس اف بی آی با گردانندگان شبکه های رایانه ای و کارشناسان امنیت سایبری در آمریکا است. بنابراین خود پلیس اف بی آی باید درباره چند و چون این گفتگوها (با کارشناسان) توضیح دهد. به طور کلی می توانم به نمایندگی از دولت آمریکا بگویم در این باره بحث هایی شد که آیا باید سیستم های انتخاباتی خاصی را به عنوان زیرساخت هایی حیاتی در سطح محلی و ایالتی تعیین کنیم یا خیر. اینگونه سیستم های انتخاباتی باعث می شود دولت فدرال در کمک به گردانندگان شبکه های (رایانه ای مرتبط با انتخابات) و جلوگیری از نفوذ، نقش پررنگ تری داشته باشد. این مسئله ای است که اعضای ارشد تیم امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا درباره آن بحث و گفتگو کردند. حتی اگر چنین سیستم انتخاباتی ایجاد نشود، ما قطعاً به شکل هماهنگ با مقامات محلی و ایالتی همکاری خواهیم داشت تا در صورت نیاز به آنها کمک و مشاوره دهیم و اطمینان یابیم که آنها از سیستم های (اطلاعاتی) خود حفاظت می کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر