کد خبر 525670

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت مطرح کرد؛

رایزنی وزارت صمت با بانک مرکزی برای تسریع در تخصیص ارز روغن

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت گفت: در حال رایزنی با بانک مرکزی برای تسریع در تامین و تخصیص ارز روغن هستیم تا مشکلی در تامین این کالا در ماه‌های آتی نداشته باشیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ صدیف بیک‌زاده در مورد وضعیت تامین روغن خوراکی، اظهار داشت: با توجه به افزایش تولید روغن، وضعیت تامین این کالا نسبت به ماه‌های قبل بهتر شده است.

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت افزود: در واقع در حالی که در فروردین ماه در بخش‌های تولیدی و عرضه، تعطیلی‌هایی داشتیم اما توانستیم ۱۸۰ هزار تن روغن تامین کنیم که در بخش خانوار ۱۵ هزار تن نیز بیشتر از برنامه تامین شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی در تامین روغن خانوار، صنف و صنعت نداریم، گفت: هم شرکت بازرگانی دولتی ذخایر راهبردی خوبی دارد و هم روغن خام در مسیر حمل به کشور و یا در حال پهلوگیری کشتی‌ها در بنادر داریم.

بیک زاده افزود: ذخایر روغن به اندازه مکفی است، به گونه‌ای که برای تولید ماهانه ۱۸۰ هزار تن تا ۶ ماه آینده و حتی بیشتر، مشکلی نخواهیم داشت.

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت در مورد تخصیص و تامین ارز روغن نیز گفت: در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم تا فرایند تخصیص و تامین ارز روغن با سرعت بیشتری انجام شود زیرا اگر تخصیص ارز به موقع انجام شود مشکلی در تامین روغن نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی در یک بازه زمانی مشخصی تخصیص و تامین ارز را انجام می‌دهد ولی نظر ما سرعت بخشیدن به این فرایند است تا در تامین روغن در ماه‌های آتی به مشکل نخوریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر