{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 337765

یکی از مشکلات رایج اغلب والدین با دیگران این است که در تربیت فرزندانشان دخالت می کنند. اما به نظر می رسد والدین می توانند با مدیرت درست این موضوع از این دخالت ها پیشگیری کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بسیاری از مادربزرگ و پدربزرگ ها دوست دارند در مورد تربیت نوه های خود دخالت کنند این موضوع گاهی در سطح خاله ها و عمه ها یا دایی ها نیز دیده می شود اما متاسفانه دخالت آن ها در تربیت کودک مشکلاتی ایجاد می کند.

بهتر است برای آن که اطرافیان را ناراحت نکنید از آنان هر از گاهی سوالاتی بپرسید اما محترمانه با آنان این موضوع را مطرح کنید که اگر مستقیما در تربیت فرزندانتان دخالت کنند، باعث می شوند کودک از شما حرفف شنوی نداشته باشد.

هیچگاه در حضور کودک در مورد موضوع مذکور بحث نکنید. سعی کنید کودک حریم احترام به بزرگ تر ها را در اولویت ذهنی خود قرار دهد و متوجه اختلافات شما با دیگران نشود.

اگر واقعا راهی برای کنترل دخالت ها نمی بینید سعی کنید رفت و آمدها را کمی کمتر کنید. در برابر همه نظرات گارد نداشته باشید، شاید برخی نظرات اشتباه هم نباشند و شما صرفا در حال لجبازی هستید.

اجازه ندهید کودک تصور کند شما ضعیف هستید یعنی مستقیما نظر دیگران را رد نکنید بلکه به کودک بفهمانید اولویت اصلی نظرات شماست نه دیگران.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری