کد خبر 322948

چرا طلاق برای مردان سخت تر از زنان است؟

ما در مورد آسیب های که طلاق برای زنان ایجاد می کند، زیاد شنیده ایم و خیلی کمتر درباره مسائلی که طلاق برای مردان ایجاد می کند گفته شده است اما آیا واقعا آسیب طلاق برای زنان بیشتر از مردان است؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تبیان، زنان بر خلاف مردان، به راحتی می توانند با طلاق کنار بیایند، زیرا آنان بعد از طلاق بیشتر به فکر کمک و حمایت به خانواده و دوستان خود هستند.

معمولا اعتقاد بر این است که زنان از مردان عاطفی تر هستند. با این حال، مطالعات زیادی در رابطه با دشوار بودن طلاق برای زوجین انجام شده است که نشان می دهد طلاق برای مردان سخت تر از زنان است. در واقع بعد از طلاق سلامت و شادی مرد بسیار بیشتر از زن از دست می رود؛ ما در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم که چرا طلاق برای مردان نسبت به زنان سخت تر است؟

1- مردان غم و اندوه را در خود نگه می دارند

طلاق یکی از سخت ترین کارهایی است که می تواند در زندگی اتفاق بیفتد و حتی بیشتر از مرگ یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده استرس زا باشد. فردی را که در اثر طلاق از دست می دهید شریک زندگی تان بوده و داشتن غم و اندوه برای مدت طولانی یک احساس طبیعی است اما غم و اندوه داشتن در مردان و زنان متفاوت است.

2-سلامت مردان به شدت کاهش می یابد

مردان مشکلات بیشتری در روند و پس از طلاق تجربه می کنند. آنها هنگامی که افسرده می شوند با همسرشان صحبت می کنند در حالی که زنان در هنگام افسردگی اغلب با دوست و یا عضو خانواده صحبت می کنند لذا بعد از طلاق مردان به نوعی حمایت عاطفی خود را از دست می دهند و این مسئله باعث کاهش سلامتی در مردان می شود. شایع ترین مشکلات سلامت شامل کاهش وزن، افسردگی، اضطراب و بی خوابی است.

3. مردان هویت خود را از دست می دهند

 بعد از طلاق، زنان فعالیت های جدیدی را آغاز می کنند اما مردان در فعالیت های جدید مشارکت نمی کنند و احساس می کنند به نوعی هویت خود را از دست داده اند.

4. مردان عجله به روابط جدید دارند

مردان بعد از طلاق نمی خواهند تنها باشند و به سرعت یک رابطه جدید را آغاز می کنند، به این ترتیب آنها به دنبال فردی می گردند تا تمام احساسات و ناامیدی های خود را با او شریک شوند اما زنان قبل از ورود به یک رابطه جدید به تقویت روابط آینده می پردازند.

5-مردان بچه ها را از دست می دهند

اغلب بعد از طلاق حضانت به مادر داده می شود؛ این امر باعث می شود که مردان احساس کنند که دیگر بخش مهمی از زندگی کودکان نیستند و جدا شدن مرد از فرزندش باعث می شود که او احساس تنهایی کند. در واقع پدرها اغلب با ضربه ی از دست دادن دسترسی به فرزندان خود مواجه می شوند.

6. طلاق برای همه سخت است

 اختلالات برای زنان و مردان بسیار سخت است، اما اکثر زنان قادر به مقابله با احساسات خود هستند چنانچه تحقیقات نشان داده است که زنان حتی بعد از طلاق قوی تر می شوند .

زنان طلاق را بیشتر از مردان آغاز می کنند (طبق نظر مایکل روسففلد، جامعه شناس استنفورد، 69٪ از طلاق ها توسط زنان آغاز شده است) و مطالعات نشان داده است که شادی زناشویی به طور معمول برای مردان بیشتر از زنان است.(1) مطالعات دیگر نشان داده است که تاثیرات طلاق برای سلامت روانی و جسمانی مردان بیشتر اززنان است. در واقع، مردان بعد از جدایی نسبت به زنان بیشتر به خودکشی فکر می کنند.(2) لذا با این اوصاف باید بگوییم که طلاق برای مردان آسیب زننده تر و سخت تر از زنان است.

ارسال نظر

 • شاهین
  ۵ ۱۵

  زنها با مظلوم نمایی و حساس نشان دادن خود و مردها با دلسوزی و احساساتی شدن های احمقانه ذاتی خود همیشه درمقابل زنان بازنده هستند

 • ناشناس
  ۱۲ ۱۶

  هیچ هم سخت نیست .من بعد طلاق و چند بار صیغه تازه فهمیدم زن یعنی چی
  میری انتخاب میکنی اگر خوب نبود ... نفر بعد

  • محسن
   ۰ ۰

   داداش به ما هم یاد بده، یه ساله زنم رفته کسی رو پیدا نکردم

  • ناشناس
   ۲ ۰

   به این میگن زندگیه شاخه‌ به شاخه و بی هدف نه زندگیه سالم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام من تازه اززمانی که طلاق دادم فهمیدم زندگی چیه بخداازحق دورنشیم تازن ندلشتم صاحب هیچی نبودوقتی زن گرفتم همه نوع مریضی وگرفتم