کد خبر 315357

افکاری که باید متوقف کنید

«فکرت را تغییر بده تا زندگیت را عوض کنی» این شعار را خیلی‌ها بلد هستند اما مشکل اینجاست که اغلب ما اصلا از افکار منفی که در ذهنمان جریان دارند، چیزی نمی‌دانیم و دست و پنجه نرم کردن با این فکرها برایمان تبدیل به یک عادت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، درست به همین خاطر بسیاری از افکار منفی که سد راه موفقیت مان در زندگی شده اند خیلی عادی و ساده و آشنا به نظر می‌رسند. در این مطلب با نمونه‌هایی از افکار سمی آشنا می‌شوید که رهایی از آنها درهای موفقیت را به روی زندگی تان باز می‌کند.

دیگر خیلی دیر شده است

مهم نیست چه کسی هستید یا تا امروز چه کرده اید، چون همیشه می‌توانید شرایط را تغییر بدهید و به اصطلاح به نسخه‌ای بهبود یافته از خودتان تبدیل شوید. وقتی بتوانید سر و صدای افکار قضاوت گر دیگران را در ذهنتان خاموش کنید، آرامش و قدرت و آگاهی بیشتری سراغتان می‌آید و شما بهتر می‌توانید صدای درونتان را بشنوید و وقتی این اتفاق بیفتد متوجه می‌شوید که برای انجام آن چیزی که می‌خواهید، هنوز دیر نشده است.

چه بگویم، اصلا مهم نیست

سکوت باعث می‌شود، جنگ درون ذهن شما سخت‌تر و طولانی‌تر شود. پس قبل از اینکه این افکار سمی بیش از حد قدرت بگیرد و شما را از پا درآورد و با خودتان صادق باشید و واقعیت را به خودتان بگویید و آن را از ذهن تان آزاد کنید! راستش را بخواهید غم انگیزترین اتفاقی که برای خیلی از افراد می‌افتد، این است که افکار و احساسات شان اغلب ناگفته باقی می‌ماند و به سختی توسط دیگران درک می‌شود.

من به اجازه آنها احتیاج دارم

کاری را که می‌خواهید انجام دهید و وقت خود را با دادن هزاران توضیح به دیگران تلف نکنید. اکثر مردم همیشه فقط آن چیزی را می‌شنوند که دوست دارند بشنوند. بنابراین اینکه یک نفر از ایده شما خوشش نمی‌آید یا آن را درک نمی‌کند، اصلا به این معنا نیست که توضیح مناسبی هم برای آن وجود ندارد یا ارزشش را ندارد که دست به کار شوید و برای عملی کردن آن اقدام کنید.

من فقط می‌خواهم راحت باشم

اگر دو دستی به چیزی که دارید و هستید، بچسبید تنها به این دلیل که برایتان راحت و آشنا هستند، هرگز نمی‌توانید وضعیت خودتان را بهبود ببخشید. کارها و تغییرات بزرگ معمولا در محدوده آرامش و آسایش ما اتفاق نمی‌افتند، بلکه باید ریسک کنید و خطرپذیر باشید. هر کدام از ما فقط زمانی می‌توانیم پتانسیل کامل زندگی مان را درک کنیم که اجازه دهیم اتفاقات غیرمنتظره در آن بیفتد.

همه اش تقصیر دیگران است

اگر در یک نقطه بنشینید و اطرافیان تان را بابت کارهایی که می‌کنند یا نمی‌کنند، می‌دانند یا نمی‌دانند سرزنش کنید، زمان می‌گذرد و شما هنوز همانجا نشسته اید و هیچ تغییری در زندگی تان اتفاق نیفتاده است. سرزنش کردن دیگران خیلی آسان است چون لازم نیست کار خاصی انجام دهید.

اشکالی ندارد زیر بعضی از قول‌ها بزنم

شما همیشه به خودتان و به دیگران قول می‌دهید و متعهد می‌شوید اما سوال اصلی اینجاست که آیا سر این قول‌ها می‌مانید؟ اگر به کسی(یا خودتان) قول می‌دهید کاری انجام دهید، حتما این کار را بکنید در غیر این صورت این پیغام را به دیگران(و خودتان) می‌دهید که آنها ارزشی برایتان ندارند. بیش از حد به دیگران قول ندهید و البته کمتر از آنچه که انتظار می‌رود هم از زیر بار تعهد به خودتان و دیگران فرار نکنید.

پنهان کردن حقیقت اشکالی ندارد

واقعا مایوس کننده است که بعضی‌ها چقدر از شنیدن حقیقت شوکه می‌شوند و دروغ‌ها و فریب‌ها را باور می‌کنند. سعی کنید یکی از آنها نباشید. همیشه حقیقت را بگویید و جزو کسانی باشید که دیگران را با این کار شوکه می‌کنند.

من قربانی هستم

شما قربانی نیستید، پس دست از سرزنش کردن خودتان، دیگران و شرایط تان بردارید. تنها به این دلیل که امروز در جایگاهی که می‌خواهید نیستید، معنایش این نیست که نباید مسئولیت تغییر شرایط و بهبود آن را بر عهده بگیرید. طرز فکر قربانی بودن مهم‌ترین سدی است که شما برای موفق شدن جلوی رویتان دارید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر