کد خبر 285814

اختلاف سن در ازدواج از چه قدر به بالا بد است؟

دوره ای که مردان ۱۰ تا ۲۰ سال از زنان بزرگ تر بودند گذشته است. در حال حاضر چیزی که در ازدواج های امروزی بیشتر به چشم می خورد تفاوت سنی هم سن و یا بزرگتر بودن دختر از پسر است. مسئله ی بسیار مهمی که این روزها در ازدواج پیش پا افتاده شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مشرق؛ تفاوت سنی عاملی است که در کنار تفاوت های اخلاقی، شخصیتی و ظاهری اختلافات زناشویی را تشدید می کند. آنچه در این میان اهمیت دارد این است که اختلاف سنی زن و مرد نباید آنقدر زیاد باشد که در مسائل اساسی زندگی شان نظیر عقاید و ارزش ها، ارتباط با اقوام و دوستان، تفریحات و سرگرمی ها شکاف زیادی را ایجاد کند چرا که تفاوت فاحش نگرش در این حوزه ها باعث بروز اختلافات و یا دلسردی هایی در زندگی زناشویی می شود.

 اختلاف سنی زیاد در کنار بلوغ فکری و پختگی پایین زوجین، می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات جدی و مهم در رابطه شده، به رابطه زناشویی آسیب وارد کرده و آن را از مسیر اصلی خود دور کند.

فرقی نمی کند که خانم باشید یا آقا، تفاوت سنی فاحش می تواند در ازدواج برای شما مشکل ساز شود. این چیزی است که عقل سلیم آن را تایید می کند، اما اختلاف سن از چه قدر به بالا بد است؟

همسن بودن یا نبودن

تعریف تفاوت سن و پذیرش آن، کاملا به فرهنگ و تربیت خانوادگی بستگی دارد. در مساله ازدواج درصورت فراهم بودن نیازهای اساسی و شناخت متقابل نمی توان فاصله سنی را از عوامل و عناصر اصلی دوام زندگی دانست. با این حال هرچقدر فاصله و اختلاف سنی بین زن و مرد کمتر باشد آنها به درک بهتری از یکدیگر می رسند.

 زن و مرد هرچقدر تناسب و سنخیت بیشتری داشته باشند پیوند و ازدواج مستحکم تری خواهند داشت.

یکی از معیارهای انتخاب همسر هماهنگی و تناسب بین زوجین از نظر فاصله سنی است. به هر حال افرادی که در محدوده سنی نزدیک هم باشند، تجربه ها و خاطره های یکسانی دارند و پیش زمینه فرهنگی مشابهی برای درک کردن هم خواهند داشت. دختر و پسری که در سن ازدواج قرار دارند باید از نظر فکری در یک سطح قرار گیرند. تفاوت سن در فرهنگ ما اهمیت دارد ولی میزان آن را  هیچ علم و منطقی با قاطعیت تخمین نزده است.

فاصله سنی زیاد در کدام سنین مخاطره بیشتری ایجاد می کند؟

بسته به این که زن و مرد در کدام دهه از زندگی شان به ازدواجی با فاصله سنی زیاد «بله» می گویند، میزان مخاطراتی که شکاف سنی ایجاد می کند، کم یا زیاد می شود. به طور کلی ازدواج در دوره نوجوانی و اوایل جوانی به دلیل اتخاذ تصمیم های هیجانی و عاطفی طرفین و احساسی عمل کردن آن ها در امر انتخاب همسر، چه برای دختران و چه برای پسران جدای از اهمیت مبحث فاصله سنی، توصیه نمی شود.

به عبارت دیگر شرایط و نکات حائز اهمیت در ازدواج دختری ۱۳ساله که ۱۱سال با همسرش اختلاف سنی دارد، کاملاً متفاوت از شرایط ازدواج دختری ۲۷ساله با مردی ۳۸ساله است. یقینا تفاوت سنی زیاد در ازدواج هایی که طرفین خصوصا دختر از نظر سنی به نوعی ثبات و پختگی عاطفی، هیجانی، شخصیتی، اخلاقی و جسمی رسیده باشد و بتواند روی خط ثابتی از مدیریت هیجانی حرکت کند به مراتب خطرات کمتری را در پی دارد.

تفاوت سنی در ازدواج با اختلاف ده سال

در فرهنگ ایرانی همیشه رسم بوده است که مرد از همسرش از لحاظ سنی بزرگتر باشد و از طرفی به دلیل نحوه شکل گیری شخصیت زن و مرد و تفاوتهای رفتاری و بلوغی، همیشه بر این باور بوده اند که بزرگتر بودن سن مرد توازن بوجود می آورد. اما اگر همین اختلاف سن بیشتر شود و در حدود ده سال یا بیشتر شود ممکن است  بروز اختلافاتی در زندگی زناشویی را به همراه داشته باشد . گفتنی است این اختلاف سن خصوصا در جوانان بیشتر ممکن است اختلاف ساز باشد تا میانسالان یا افراد پیر. به عنوان مثال وقتی مردی هفتاد ساله با زنی پنجاه و پنج ساله ازدواج کند اختلاف میان آنها کمتر خواهد بود نسبت به زمانی که دختری 20 ساله با مردی 35 ساله ازدواج کند. طبیعی است که دختر 20 ساله هنوز در اوایل جوانی است و دغدغه ها و سطح فکرش با مردی که وارد میانسالی شده متفاوت است و گستره اختلاف میان آنها ممکن است بیشتر باشد.

معمولا  تفاوت سنی در ازدواج بیش از 10 سال به مرور ممکن است باعث تغییر نقشها شود, این تغییر نقشها دو صورت کلی دارد. نقش استاد, شاگردی و نقش والد, فرزندی. همسرانی که از لحاظ سنی بزرگتر هستند و این اختلاف بیش از ده سال است ممکن است به دلیل تجارب بیشتر و رفتارهای محتاطانه نقش همسری شان کمرنگ شود و نقش های استادی و والدی جایگزین و پررنگ شود, احتمال بروز این مشکل برای زوجینی که تفاوت سنی کمتری دارند خیلی کم است.

وقتی خواستگارمان سنش با ما فاصله دارد

درنظر گرفتن توصیه های زیر می تواند به شما کمک کند که درباره این مواردی که برای ازدواج پیش می آیند، راحت تر تصمیم بگیرید:

1- مجذوب تفاوت سنی نشوید

تعجب نکنید. این اتفاق واقعا ممکن است برای شما هم بیفتد که مجذوب تفاوت ها خودتان با نامزد بالقوه تان بشوید. شاید این را شنیده باشید که می گویند، آدم های مخالف یکدیگر را جذب می کنند. این موضوع تا حدودی درست است. اگر شما از نامزد بالقوه تان خیلی کوچک تر باشید، ممکن است پختگی و رشدیافتگی و موفقیت های او همچنین حمایت هایی که او می تواند از شما به عمل بیاورد، برایتان مجذوب کننده باشد.

از طرفی اگر از نامزد بالقوه تان خیلی بزرگ تر باشید، ممکن است مجذوب شادابی و جوانی او بشوید و این نکته را فراموش کنید که این موضوع می تواند در بلندمدت برایتان آزاردهنده شود. پژوهش های زیادی روی شباهت یا تفاوت زوج ها صورت گرفته نشان داده است که برخلاف تصور عمومی، زوج هایی که از لحاظ متغیرهای گوناگون، به هم شباهت بیشتری دارند، رضایت زناشویی شان هم بیشتر است.

2- از مواضع خودتان کوتاه نیایید

گاهی اوقات ممکن است احساس کنید که به خاطر ازدواج با یکی شخص خاص (در این جا کسی که فاصله سنی زیادی با شما دارد) حاضر هستید که از نیازها و تمایلات خودتان بگذرید، اما وقتی جذابیت ها و اتفاقات هیجان انگیزی ابتدا آشنایی بگذرند و شما در رابطه ای باشید که در آن برای به دست آوردن همسرتان از تمایلات خودتان گذشته اید، به مرور زمان احساس دلخوری و ناراحتی بیشتری خواهید کرد.

3- حتما ویژگی های شخصیتی دیگر را هم در نظر بگیرید

درست است که تفاوت سنی بالا همیشه مطلوب نیست، اما عوامل مختلفی روی رضایت زناشویی یک زوج تاثیر می گذارد. برای مثال ممکن است زوجی که با وجود تفاوت سنی زیاد، شباهت های شخصیتی زیادی با یکدیگر دارند و یا به پختگی و رشد فردی قابل توجهی رسیده اند، بتوانند در کنار هم خوشحال و راضی زندگی کنند؛ بنابراین به بررسی دقیق بقیه ویژگی های فرد مقابل بپردازید و از خودتان بپرسید: آیا با وجود تفاوت سنی، می توانم به تصمیم هایش اعتماد کنم؟ آیا می توانم در سختی هایی که ممکن است پیش بیاید، روی کمکش و همچنین قضاوتش درباره مسائل حساب کنم؟ آیا به دیدگاه هایش احترام می گذارم و یا آن ها را از مد افتاده/ کودکانه می دانم؟

4- از یک مشاور خبره بپرسید

به خصوص وقتی که نگران اختلاف سنی با همسرتان هستید، مشاوره پیش از ازدواج می تواند به شما بگوید که آیا تفاوت میان شما و نامزد بالقوه تان مشکل ساز خواهد شد و یا خیر.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حمزه
  ۳۷۰ ۱۰۸

  سلام.ببخشیدمن پسر33ساله هستم که ازدواج قبلی هم نداشتم ویه دختره ازبستگان15ساله همدیگه رومیخوایم.خواستن دوطرفه هست.حالامشکلی دراین پیوندهست.اگه هست یانیست دلیلشوبهم بگید.باتشکر

  • محمد
   ۲۶۶ ۸۵

   سلام‌ببخشیدمن‌دختری۱۵ساله‌هستم‌که‌نامزدم‌۲۶سال
   دارد‌وخواستن‌هم‌دوطرفه‌هست‌آیااختلاف‌سنی
   زیادهست‌؟؟؟؟ممنون‌میشم‌جواب‌بدین

  • Mahdiyeh
   ۴۶ ۳۵

   پختگی شما و نا پختگی و بی تجربگی دختر خانوم می‌تونه در زندگیتون مسله ساز بشه مشکلی که الان من باهاش مواجه شد م

  • حامد
   ۵ ۲

   شرایط امروزه مخصوصا در شهرها باعث شده سن ازدواج بالا برود سن عقلی بسیاری از پسرها حداقل 5سال کمتر از سن شناسنامه شان شده و مهم داشتن شرایط ازدواجه مثلا پسر 35-30ساله که شغل مشخص داشته باشه با دختر 20ساله میتونن متناسب باشن اگر دختر بخواد خوب زندگی کنه باید با همسرش همراه و همکاری کنه حتما زندگی خوبی خواهند داشت البته نظر شخصیم بود

 • ناشناس
  ۱۰۵ ۸۴

  سلام ببخشيد یه دختر هست که سیزده سالشه ونامزدش 26 ساله به نظرتون کار
  بدن کردیم بهش دادیم البته دختره خودش راضي نبست ممنون میشم

  • ناشناس
   ۱۱۸ ۳۷

   باسلام پسری 22ساله هستم میخاهم بادختری 14 ساله ازدواج کنم ب نظرتون اختلاف سنی موجب ازدواج مانیست.

  • ناشناس
   ۱۶۲ ۶۲

   سلام خسته نباشی ۲۸ساله هستم شوهرم ۵۷ساله است آیا میتونم حامله بشم

  • اصغر
   ۳۹ ۲۴

   پ ن پ کار خوبی کردین

  • ناشناس
   ۱۸ ۱۰

   خودتون چی فک میکنید؟:|

  • مریم
   ۷۰ ۱۵

   سلام من دختر ۱۴ساله ام یه خواستگار دارم که همه معیارهاش ملاک منه اون پسر ۲۶سالشه به نظرتون اختلاف سنی زیاد نیست دچار مشکل نمیشیم

  • ...
   ۲۵ ۱۳

   من 13 سالمه عروسک بازی می‌کنم حالا تو یه 12 ساله عاشق شدی

  • شیوا
   ۱۱ ۳

   وقتی خوده دختر راضی نیست قطعا کاره غلطیه

 • ناشناس
  ۹۲ ۱۲۴

  سلام یه دختره 13ساله رو دادیم به یه پسر 27ساله ولی خودش راضي به ازدواج نبود اونا اخه زیاد.می اومدن خواستگار ی.به نظرتون اشتباه کردیم دادیمش.پسر عموشه

  • عجب
   ۱۱۰ ۳۰

   سلام من۱۵سالمه و عاشق ی پسر ۲۶ساله شدم . خواستمون دو طرفه اس. به نظرتون میشه؟ اگه میشه جواب بدیم ممنون میشم

  • دلسا
   ۷۱ ۴۹

   سلام دختر ۱۵ سال موقع ازدواجش هست یا خ
   خیلی زوده؟

  • مهدی
   ۷۷ ۲۳

   درحق دخترجنایت کردین کشته بودینش بهتربود ولی الان هم جسمش وهم روحشو کشتین و منتظر خیانت هم باش این نظرشخص
   بنده ست که صددرصداینجورمیشه

 • ناشناس
  ۸۴ ۴۱

  سلام من دختری ۱۵ ساله هستم و خواستگاری که برام اومده ۲۲ساله هست به نظرتون باید قبول کنم؟آخه سنم واسه ازدواج خیلی کم هست

  • Wettyuu
   ۱۵۰ ۲۴

     سلام من خواستگار های زیادی داشتم و همه رو رد می کردم تا اینکه پسری برام اومد که ۳۳سال سن دارد خیلی پسر خوبیه عاشقشم ولی ۱۷سال اختلاف سنی دارم البته الان نامزدیم ممنون می شم راهنمای کنین آیا در آینده به مشکل بر نمی خورم ولی همو عاشقانه دوس داریم

  • ممد
   ۳۱ ۲۰

   شما وقتی شیر خوردنتون تموم شد میتونی ازدواج کنی

  • الهه
   ۹ ۱۹

   راضی نشین یه موقع..همین 7سال هم که بعضیا میگن زیاده...حداکثر دو سال...تازه اونم میتونه دختر بزرگتر باشه...در این صورته که خدا هوای هردو طرف رو داره وگرنه به خودتون واگذارتون میکنه...

 • کوثر
  ۲۲۴ ۵۴

  سلام دختری هست 17ساله و خواستگاری 33ساله داره از نظر مالی هم وضعش عالیه و خود پسر گفته اگر اختلاف سن و قبول کنه هر شرایطی داشته باشه میپذیرم از نظر اخلاقم عالیه دختر هم همه چیزشو پسند کرده ولی از اختلاف سن میترسه میخوام بدونم جواب مثبت بده به پسر یا خیر

  • ناشناس
   ۱۳۹ ۵۷

   سلام دختر 23ساله است خواستگاری داره 32ساله یک بار ازدواج هم کرده آیا قبول کنه

  • فاطمه
   ۶۱ ۲۴

   سلام من دختری ۱۶ساله هستم منو پسر عموم میخواد هردو نفرمون میدونیم اما پدرمادرامون نمیدونه منو میخوان بدن به پسر خاله ام من قبول نمیکنم تو دوراهی موندم راهنمایی ام کنین مچکر میشم

  • زهرا
   ۴ ۵

   سلام دختر ۱۷ سال داره پسره ۳۳ پسر از نظر مالی تامینه وهر دو راضی هستن اما دختر میترسه از اختلاف سنی بنظرتون مشکلی پیش میاد؟

 • ناشناس
  ۱۵۱ ۲۳

  باسلام پسری هستم 32ساله با دختری 23 ساله قصد ازدواج دارم آیا تصمیمم درست است؟و آیا در این سن دختر به بلوغ فکری رسیده است که بتواند تصمیمات منطقی بگیرد؟

  • ناشناس
   ۴۰ ۶۸

   زشته کارت

  • ناشناس
   ۳۹ ۱۰

   خیلی خوبه

  • Meh
   ۴۸ ۱۶

   سلام دختر30 ساله یاپسری ک 47 ساله ازدواجشون مناسبه اینم بگم پسره مطلقه بوده ..مشکلات تواینده براشون پیش میاد؟

  • ریحانه
   ۱۱ ۳

   دقیقا عین منه شرایط شما منم دختری ۲۳ساله هستم وباکسی تورابطم که میخوادبیادخواستگاری من متولد ۷۶هستم اون ۶۶ ونمیدونم این ازدواج به صلاحمه و قراره عید بیاد خواستگاریم نمیدونم چیکارکنم خیلی فکرم درگیره

 • ناشناس
  ۱۳۱ ۳۳

  سلام من دختری ۱۹ساله ام یه خواستگار ۳۰ساله دارم فقط به خاطر سنش راضی نمیشم چیکارکنم؟

  • الهه
   ۱۰ ۲۶

   راضی نشین یه موقع..همین 7سال هم که بعضیا میگن زیاده...حداکثر دو سال...تازه اونم میتونه دختر بزرگتر باشه...

 • علیرضا
  ۶۳ ۳۱

  سلام یه پسر ۱۹ساله هستم میخواستم ببینم تفاوت سنی ۴سال زیاد است یا خیر

  • amr
   ۱۶ ۷

   منم مشکلم همینه جواب بدید

  • علی
   ۲۲ ۱۶

   نه تا ۷ سال عالیه

  • ناشناس
   ۴۰ ۵

   اخه احمق ۴سال چیه‌من ۲۰ساله

  • حنانه
   ۲ ۰

   آخه چهار سال هیچی نیست آقای محترم
   اونی که گفته ۱۴ سالشه خواستگار داره حتما توی یه روستای عقب مونده است یا هیکل درشتی داره چون من خودم ۱۴ سالمه خواستگار ندارم آخه این سن که مناسب نیست تازه توی بلوغ اگه علایقت عوض بشه توی این دوره چی بعد باید با اون کسی که الان دوست داری و شاید اون موقع نخواهیش باشی پس این سن مناسب نمی باشد

  • هصی
   ۱ ۱

   سلام من دختری ۱۴ساله هستم یه خواستگار ۲۳ساله دارم و دوسش دارم ولی می ترسم از نظر تفاوت سنی به مشکل بربخوریم

 • Mina
  ۱۰۴ ۶۳

  سلام، من مينا هستم ٣٩ ساله و نامزدم مهدى ٢٧ ساله! خيلى روحاً بهم ميخوريم! منتها در اينده نزديك ميخوايم پدر مادر بشيم!
  ايا ازدواج خوبى خواهد شد؟ به طور ه علمى؟
  من در هلند أقامت دارم، در اروپا شدنى هست! منتها ايرانيها رو خيلى خوب نميدونم.

  • ناشنای
   ۳۸ ۲۹

   منم شرایط شمارو دارم.بااختلاف۱۵سال بزرگترازمرد.چطور میشه نظرمشاور رودید؟

  • aydin
   ۱۴ ۱۰

   سلام خب تو ایران هم شدنیه الان من ۸ سال از خانومم کوچیکتر هستم و ۱ ساله ازدواج کردیم و بدون هیچ مشکلی و الانم داریم زندگیمونو میکنیم

  • الهه
   ۳ ۸

   در شرایط عادی خوب نیست ولی چون معمولا برعکسش اتفاق میفته باز خوبه امثال شما هستن...ولی به صورت کلی همین 7سال هم که بعضیا میگن زیاده...حداکثر دو سال...در این صورته که خدا هوای هردو طرف رو داره وگرنه به خودتون واگذارتون میکنه...

 • ناشناس
  ۱۰۹ ۲۶

  سلام‌خسته‌نباشید‌
  من‌18سالمه‌وخاستگاری‌که‌برام‌اومده‌29سالشه‌به‌نظرتون‌چیکارکنم‌خواهش‌میکنم‌زودترجواب‌بدید

  • ناشناس
   ۲۶ ۱۰

   دقیقا مثله من.😊 اگه میشه به این سوال پاسخ بدین🙏

  • ناشناس
   ۲۱ ۶

   خوب هست

  • الهه
   ۴ ۲۷   راضی نشین یه موقع..همین 7سال هم که بعضیا میگن زیاده...حداکثر دو سال...تازه اونم میتونه دختر بزرگتر باشه...در این صورته که خدا هوای هردو طرف رو داره وگرنه به خودتون واگذارتون میکنه...

 • ناشناس
  ۲۷ ۱۳

  سلام من دختری۲۳ساله ک یک بار نامزدی کردم و یک بار عقد ک هردوخودم بهم زدم چون فقط بخاطر خوبی ک داشتنجواب دادم بهشون ولی هیچ کدوم دوس نداشتم الان بهترین خواستگار میاد برام ولی بخاطر این دوبار نامزدی کنار میکشن اگ میشه راهنمایم کنید چکار کنم باتشکر از شما

 • ....
  ۶۸ ۱۵

  سلام من یه دختر ۱۹ساله م یه خواستگار ۲۹ساله دارم که خیلی عاشقمه هر چی از خوبیش بگم کم گفتم منم واقعا عاشقشم نمیتونم از فکرش بیرون بیام ولی پدر و مادرم راضی نیستن خودمم میترسم با وجود ۱۰سال فاصله سنی ازدواج کنم نمیدونم چیکار کنم داغونم

  • ناشناس
   ۵۳ ۱۰

   اکثر این سوالات سوال ما هم هست چطوری میشه جوابشونو ببینیم

  • ناشناس
   ۳۶ ۲۱

   سلام دختر۱۳ساله ام یه خاستگار دارم که۲۸سالشه دوسش دارم و مشکلات اختلاف سنیم میدونم اما شخصیتامون بهم میخوره بنظرتون میتونه این ازدواج درست باشه

 • ناشناس
  ۹۶ ۵۳

  سلام من یه دختری هستیم که عاشق یه پسره هستم که باهم ۱۵سال اختلاف سنی من ۳۵سالمه اون ۲۰سالشه ولی هموخیییلی میخایم به نظرتون ازدواج مامشکلات بوجودمیاره باتشکرازشما

  • حمیده جعفری هستم
   ۴۴ ۲۸

   منم مثل شماهستم نمیدونم چیکارکنم.

  • ف
   ۲۶ ۵۱

   باپسریازده سال ازخودم کوچکترازدواج کنم

 • ندا
  ۴۴ ۱۶

  سلام من دختر15سالم ی خاستگار دارم 26 سالشه اخلاقش خوبه ولی وضعیت مالی خیلی خوب نداره همو میخایم ولی ایا 10 سال زیاده خاهشا جواب بدین برام خیلی مهمه

  • سینا
   ۲۹ ۱۵

   بهترین گزینه هست برات و ازدواج کن😂

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سلام من دختر پانوزده ساله باپسر بیست وپنج ساله سیغ شدیم تا ازمایش خون الان دوماهه سیغه هستیم پدر م اجازه نمیده منو ببرن روستا ایا صلاح است یا نه

 • مهدی
  ۴۵ ۳۵

  سلام من 24 سالمه من با دختری که دوسال از من بزرگتر از دوست شدم آیا ازدواج و صمیمی شدن ما غلط است ؟

  • ناشناس
   ۱۷ ۵

   از لحاظ فکری و ذهنیتی خانوم ها ۴ سال جلوتر از مردا هستن از من بشنوید ☺😊😊

 • سجاد
  ۲۷ ۱۲

  من میخواهم ازدواج کنم

  • جواد
   ۳۳ ۹

   بروبکن

  • ناشناس
   ۲۰ ۷

   بسلامت کی جلوت گرفته

  • #######
   ۱۴ ۱۰

   سلام من عاشق کسی شدم که پسر عممه ولی نمیدونم اون منو دوست داره یانه ولی وقتی باهم جایی هستیم همش چشمش به منه ومن میدونم اونم بهم علاقه داره ما 7 سال اختلاف سنی داریم بنظرتون تو اینده به مشکل بر می خوریم؟

 • ثمینه
  ۵۶ ۸

  سلام من دختره ۱۷ساله هستم یه خاستگار دارم که ۲۵سالش است خیلی پسر خوبی است ولی با هم ۸سال تفاوت سنی داریم مشکلی نداره قبول کنم خودم میخوامش ولی سنش زیاد به نظرم، میشه کمکم کنید که قبول کنم یا نه ممنون

  • Noun of your bisness
   ۲۹ ۱۴

   سلام من دختر هجده ساله هستم كه عاشق پسر عمومم اون بيست ونه سالشه آيا مشكلي داره به نظر تون؟

  • محدثه
   ۱۸ ۴

   دقیقا وضعیت مثل منه، ولی من واقعا عاشقش هستم و سنش واسم مهم نیست،

  • رهگذر
   ۵ ۵

   محدثه چند سال اختلاف سنی دارید؟ تا حالا بهش گفتی دوسش داری؟ اونم دوست داره؟

  • ناشناس
   ۸ ۵

   سلام ببخشید من ۱۷ سالمه و یه پسره که ۲۶ سالشه بنظرتون جوابو قبول کنم تو اینده مشکلی پیش میاد برام فاصله سنیش زیاده

 • صحر
  ۴۰ ۲۲

  سلام من یه دختر هستم شانزده سال عمر دارم با یه مرد ۳۱ ساله نامزد شده ام

  • ابراهیم
   ۳۷ ۱۸

   من ۲۷ سالمه بایه دختر که دوسال از خودم بزرگتره می خوام ازدوج کنم راهنمایی فرماید

 • ناشناس
  ۳۰ ۲۸

  سلام اختلاف سنی 8 سال خانوم بزرگتر باشه ،ایا ازدواج صورت بگیره دچار مشکلات نمیشه؟

  • ناشناس
   ۱۷ ۱۰

   بنظرم دراینده دچارمشکل بشین

  • ناشناس
   ۱۱ ۵

   به مشکل میخوری صد درصد

  • فیصل
   ۷ ۱

   سلام میخواستم بدونم با اختلاف 8سال از دختر بزرگ تر باشم در اینده مشکلی پیش نمیاد ممنون میشم کمکم کنید

 • آیدا
  ۲۳ ۲۸

  سلام ببخشید م عاشق یه پسر 42 ساله شدم و بازیگر است به نظرتون ازدواجمون درسته
  هنوز بهش نگفتم ولی فک می کنم به خاطر معروفیت هم که شده باشه با من ازدواج نمی کنه
  لطفا بگید من چیکار کنم

  • ناشناس
   ۶۴ ۸

   لابود گلزاره

  • هیچی
   ۰ ۰

   گلزار رو میگی خخ

 • ادوین
  ۳۴ ۱۸

  سلام ی دختر ۱۵ ساله هست ک ی پسر سی ساله میخوادش پسریع راضیه دختره درسشو بخونه و ادامه بده تا تموم شه باید چی کار کنه قبول کنه ک فعلا با پسره باشه ؟ خانواده اش هم در جریان نیستن

  • ناشناس
   ۲۴ ۳

   سلام پسری هستم ۲۸ساله اهل کارکردن خونه ماشین همه چی دارم والان قصد ازدواج دارم منتهی هرکیسی بهم پیشنهاد میشه سنش کمه خاستم بهتون بگم دراولین فرصت ازدواج کنید نزارید سنتون بالا بره

  • پرهام
   ۰ ۳

   شرمنده ولی فک کنم ازدواج باعث بشه که دیگه اجازه ورود به مدارس عادی رو نداشته باشید و باید داخل مدارس شبانه یا ی همچین چیزی درس بخونید و از مدرسه اخراج میشید

 • رها
  ۲۱ ۴

  من یه پسر ۲۵ ساله خواستم ادامه خودمم ۱۷ سالمه ولی هم چی داره ولی نامزد کرده ۷ سال پیش میگه پنج ماه نامزد بوده دختر خوب نبوده چه کنم

  • Bita
   ۱۰ ۰

   اگه همو دوس دارن بدین برن

 • فاطمه
  ۸ ۱۱

  سلام

 • ناشناس
  ۳۳ ۲

  سلام مندختری 19ساله باپسری 30 ساله من دوسش دارم ولی برادرم باسنش مشکل داره لطفا راهنمایی کنین

 • رقیه
  ۱۰ ۲۸

  من دختری ۱۴ساله هستم با پسری اشنا شدن که هم دیگرو خیلس دوست داریم و چند روز پیش به خواستگاری من امد افکار ما به هم نزدیکه درواقه خیلی نزدیکه اما خواستگارم ۱۹سالشه مشکلی نیست براز ازدواج با اون لطفا جواب دهید.

 • نرگس
  ۲۸ ۶

  سلام من یک بار عقد کردم وبهم زدم ۲۱ سالمه خواستگاری۳۶ ساله دارم که ازهمه لحاظ خوبه فقط سنامون برخورده مشکل داره به نظرتان چیکارکنم

 • جعفری
  ۳۵ ۱۶

  باسلام دختری ۲۷ساله خواستگار۳۹ساله دارم آیافاصله سنی خطرناک است؟

 • فاطمه ر
  ۲۰ ۲۷

  سلام دختری ۱۷ ساله هستم و با پسری دوستم که ۱۵ سال ازم بزرگتره یعنی ۳۱ سالشه میخواستم بدونم ازدواج کردن با ایشون درسته البته الان نمیخوایم ازدواج کنیم ۵سال دیگه میخوایم اینکارو کنیم که من میشه ۲۲ سالم و ایشون ۳۷ سالشون میخواستم بدونم انتخابم درسته یا نه

  • بیژن
   ۲۴ ۲

   بشین تا ۵ سال دیگه بگیرت ههه ههههه

  • سمیرا
   ۶ ۴

   منم دقیقا همین شرایطو دارم نمیدونم چکار کنم

  • ناشناس
   ۱۱ ۳

   سلام منم همین مشکل رو دارم😑

 • ناشناس
  ۷۴ ۱۰

  مسخره در آ‌وردین با این سایتت !!!!! آخه ۳۰ سال یا ۳۵ کجاش مرد بزرگه . به نظر من ۴۰ تا ۵۰ هم جوان هست ۵۰ به بالا میشه میانسالی . آدم نا امید میشه توضیحات شما رو‌ میخونه

 • ناشناس
  ۴۰ ۱۱

  مسخره در آ‌وردین با این سایتت !!!!! آخه ۳۰ سال یا ۳۵ کجاش مرد بزرگه . به نظر من ۴۰ تا ۵۰ هم جوان هست ۵۰ به بالا میشه میانسالی . آدم نا امید میشه توضیحات شما رو‌ میخونه

 • اشکان
  ۱۴ ۱۲

  سلام و عرض ادب من یک پسر 18ساله و مذهبی هستم و یک دختر مذهبی رو هم دوست دارم اما تا حالا بهش نگفتم وهمچنین از منم هشت ماه بزرگتره میترسم که پیشنهاد برای چندسال بعدی بدم واز این ور هم پیشنهاد ندم ممکنه که ازدواج کنه هنوزم دبیرستانم و درس میخونم سال بعد کنکور دارم وشغلم معلوم نیست ...باتوجه به شرایط راهنمایی کنید ...ممنون

 • محمد
  ۱۵ ۳۲

  ازدواج‌ بازنی ۵۰ ساله بامن ۷۰ ساله اشکال دارد

 • علیرضا
  ۱۲ ۲۷

  سلام من 16 سالم است که عاشق یک دختر 8 ساله شدم
  که قراره 25 سالم که شد با هم ازدواج کنیم آیا مشکلی پیش نمیاد خیلی به هم علاقه مندیم

  • هوشنگ
   ۵۳ ۶

   من 16 سالم بود فکر میکردم کامران و هومن خواهر برادرن شما ازدواج کن مشکلی پیش نمیاد

 • مسافر
  ۵ ۴۶

  من ۱۴سالمه میخوام با دختر پانزده ساله ازدواج کنم خوبه یا نه

  • ناشناس
   ۴۵ ۴

   ازدواج کنی ؟؟؟؟؟؟
   برای ازدواج بلوغ شخصیتی و فکری از بلوغ جسمی خیلی خیلی مهمتره تو هنوز باید بری تو پارک بازی کنی

  • امین
   ۱۰ ۵

   برو بازیت رو بکن

 • ناشناس
  ۳۴ ۳

  سلام ۳۲ سال سنم هست با یه دختر ۲۲ ساله میخوام ازدواج کنم نظر شما چیه

 • سولمازروشنی
  ۳۴ ۶

  من عاشق مردی بآ تفاوت 13 سال شدم خیلی هم میخوام

  • نا شناس
   ۲ ۰

   میگم من عاشق یه پسر مذهبی شدم و سیزده سال تفوت سنیمونه خیلیم دوستش دارم چه کنم

  • Soli
   ۷ ۱

   ببین عزیزم اصلا سن مهم نی
   این سایت ها چرت میگن
   همیشه چیزی که مهم بوده عشقه
   وقتی عشق باشه دیگه سن ارزش نداره
   سن یه عدده ولی عشق....
   منم قراره با پسری که 12 سال ازم بزرگتره ازدواج کنم
   اون یه فرد خیلی معروفه
   چند سال دیگه منو می‌بینید 😉اسمم یادت باشه
   سولی

 • مهسا
  ۳۱ ۱۳

  سلام من یه دخترم ۱۹ ساله یه پسر ۳۶ ساله از اقوام خواستگارم هست خیلی پسر خوبیه ولی به خاطر تفاوت سنی پدر ومادرم راضی نیستن به نظرتون چکار کنم .

  • ناشناس
   ۲ ۰

   هوشنگ ههههههههه خدایی خوب جواب دادی حال کردم

 • فاطمه
  ۳۲ ۲۰

  سلام اگر خانمی از شوهرش 2سال بزرگتر باشه مشکلی هست؟

 • هانیه
  ۱۵ ۱۴

  سلام خسته نباشید من دختری ۱۹ساله هستم و حدود ۱سال است عاشق پسری ۱۶ساله شدم که کاملا پخته است و رفتارهای مردانه دارد و با همسن و سالهای خود تفاوت دارد.خانواده هایمان خبر دار هستند از این رابطه و کاملا موافقن .بنظر شما ممکن است دچار مشکل شوم؟

 • ناشناس
  ۵۹ ۶

  این همه نوشتید حالا قراره کی جوابتونو بده؟ !باهرکی دوست دارید ازدواج کنید خوشبخت بشید صلوااااات

 • ناشناس
  ۴۸ ۷

  من30سالمه وعاشق ی مرد48ساله شدم به نظرتون .مامیتونیم ازدواج موفقی داشته باشیم

  • ازیتا صلاحی
   ۳۱ ۶

   من خیلی دوست دارم ازدواج کنم

  • ناشناس
   ۱۶ ۱

   خیلی خوبه فرمول سن ازدواج را بخوانید

 • حمید
  ۲۹ ۹

  سلام من پسری 34ساله هستم میخوام با یه دختر بیست ساله ازدواج کنم که عاشق همیمن درست یا نه

  • ناشناس
   ۰ ۰

   اگر واقعا دونفر همو دوست داشته باشن کم کم به امید خدا باهم میرن پیش مشاور مشاورهم نمیگه که ازدواج نکنیدباهم بهتون مشاوره میده اخلاق همو میسنجید ببینید میتونید کنار بیاین یا نه راه حل منطقی پیدامیکنیداگر اوکی بود خوشبخت بشید اگر نبود هم ارزوی خوشبختی کنید واسه هم .

 • Nilofar
  ۱۰ ۳

  من که چیزی نفهمیدم

  • ناشناس
   ۹ ۱

   Ok😚

 • رویامنم 46سالمه با پسر 35ساله ازدواج کنم یانه
  ۱۲ ۱۲

  منم

  • میلاد
   ۱۴ ۶

   من میگیرمت شمارتو بده

  • مبینا
   ۸ ۲

   واقعا دنیا به کجا کشیده شدع 😂😂😂😂😂

  • شاد
   ۳ ۲

   برو حالشو ببر

 • مهدی
  ۲۱ ۸

  انصافا خیلییی ناامید شدم ۲۸ سالمه اومدم سایتتون الان احساس پیری کردم با کامنت های دوستان ومقاله شما.... داغوونم کردین برم ب فکر قبر باشم

 • هلیا
  ۲۰ ۱۵

  سلام ۲۷سالمه،عاشق مردی۴۲ساله شدم که ازدواج قبلی داشته،ازدواج با این شرایط و اختلاف سنی درسته یا نه؟ممنون میشم جواب بدید

  • مریم
   ۰ ۰

   دقیقا با این تفاوت سنی درسته یا نهبا اختلاف این ک اقا ۴۳ سالشه

 • علی
  ۱۶ ۴

  سلام. من می خوام ازدواج کنم؟ به نظر شما بکنم؟

 • مبینا
  ۱۶ ۱۳

  وااا آخه دختر 13. 15 ساله موقع ازدواجشه ؟؟افسرده میکنین ملتو من خودم 15 سالمه !!ولی اگه به منه که من میخوام 36 سالگی ازدواج کنم شوهر که منتظر زن نیست تازشم رشته تجربی و برداشتم معدلم بیست دقیق ..بگم حالا برید درستونو لخونین به یک جایی برسید که پشیمون نشدید والا شوهر به هیچ دردی نمیخوره به فکر خودتون باشد بچه هم مفت نمی ارزه والاااا

  • ناشناس
   ۱۷ ۵

   یه پسرخوب هستش من باهاش ازدواج کنم

  • حامد
   ۱۰ ۳

   بگو عوقده ی شوهرم خلاص

  • الناز
   ۷ ۸

   سلام من دختر ۱۴ساله ایی هستم و نامزدم ۲۷سالشه بنظرتون اختلاف سنی ما خوبه؟؟

  • ناشناس
   ۶ ۵

   اختلاف سنی دیگران به شما ربطی نداره مهم اینه هم رو بخوان من خودم ۱۲سالمه اما شوهرم ۳۲ سالشه مهم اینه بتونی از پس مادر شوهر، خواهر شوهر و جاری بر بیای البته من خودم فقط یه جاری دارم که زنه داداش بزرگه هست خدارو شکر خواهر شوهر ندارم

  • مهدیه
   ۱ ۰

   شماکه بفکر درسین تو این سایت چیکار میکنین
   بگین ماهم درجریان باشیم🙂😂

 • علی محمدی
  ۱۳ ۱۹

  من به یه دختر علاقه دارم که دوماه از خودم بزرگتره،ایا مشکلی وجود داره

 • ناشناس
  ۱۵ ۴

  سلام منو نامردم ۱۷ سال اختلاف داریم

  • ناشناس
   ۲ ۲

   😐

 • حامد
  ۴۴ ۷

  .من میخام ازدواج کنم ولی خابم میاد....بنظرتون درسته ؟؟؟یابرم فعلا بخابم خیلی خستم

  • عباس
   ۰ ۱

   دهنت سرویس🤣🤣🤣

  • بینام
   ۰ ۰

   سلام دوستان خسته نباشید من خودم15 سالمه و عاشق ی مردی شدم که 29 سالشه من واقعا از ته دلم دوسش دارم و اصن این تفاوت سنی که بینمون هس برام اهمیتی نداره چون من خیلی دوسش دارم و از نظر من عشق عشقه و هر کسی تو هر سنی میتونه عاشق بشه و اگه کسی عشقش نسبت به یکی واقعی باشه اصن اختلاف سنی براش مهم نیس و من اینو میدونم که به این زودیا ما به هم میرسمو خوشبخت میشم

 • اسما
  ۲۴ ۷

  سلام من دختری ۲۲ساله هستم خواستگاری دارم که ۱۷سال فاصله سنی داریم و سه ساله باهم ارتباط تلفنی داریم تو همه مشکلات بهم دلداری دادو ترکم نکرد و میگوید عاشق منه آیا میتوانم با او ازدواج کنم لطفا راهنماییم کنین

 • ناشناس
  ۵ ۲۷

  من عاشق ی دختری شدم ازم دو سال بزرگتره بنظرتون ازدواج مون مشکلی نداره اگه هر دو مون راضی باشیم

  • ناشناس
   ۴ ۲۸

   نه. ازدواج کنین. تا پنج سال هم اشکالی نداره. خوشبخت شین.

 • زینب
  ۴۹ ۷

  سلام عزیزانم کسی ک عاشق کسی هست حتی یا ۵۰ سال اختلاف سنی باشه مشکل نی

 • ناشناس
  ۲۴ ۵

  سلام من ۲۶ سالمه و رفتم خواستگاری دختری ۱۶ ساله ما همدیگرو پسندیدیم ولی اطرافیانم میگن اختلاف سنیتون زیاده تو رو بخدا کمکم کنین

  • احمد
   ۱۷ ۱

   باسلام شماخوب ملت رودیونه کردین من دوماه بزرگترم اون ۸ماه من۳۰ اون۶۰باباازدواج کنین این همه سوال ازیه دانشمندهم بپرسین هنگ میکنه ولی خودم۲۹سالمه عاشق دختریم۱۷سالشه اخ نمیدونم چکارکنم خدایاکمککککک

 • سامیار
  ۸ ۶

  من هنوز از زندگی سیر نشدم میتونم ازدواج کنم یان😐

  • ..
   ۲ ۱

   هعیی😐

 • مبینا
  ۶ ۲۸

  من ۱۶ سالمه عاشق ی پسر ۱۶ ساله شدم یعنی دوتامون عاشق همیم ولی سنمون برا ازدواج خانواده ها میگن کمه بنظر شما باید چیکار کنیم

 • فریما
  ۲ ۷۱

  برادر من۲۸ سالشونه ومیخوان با خانمی۳۳ ساله ازدواج کنن بنظر شما این آیندشونو خراب نمیکنه در ضمن خانم یکبار در دوران عقد طلاق گرفته بودن

  • ناشناس
   ۴۶ ۱

   خوب نیست

 • سهیل
  ۴۴ ۵

  سلام من 27 سالمه نامردم 15سالشه آیا مشکلی تو زندگیمون پیش نمیاد بعدا

 • ناشناس
  ۸ ۶۸

  با سلام ازداوج دختری ۲۴ساله با پسر هم سن خودش خوب است؟

 • دخترک
  ۸۰ ۱۶

  من عاشق کسی شدم ۴۴سال تفاوت سنی داریم تکلیف دل من چیه میخام باهاش ازدواج کنم

 • Shohre
  ۸ ۷۷

  سلام چهل سالمه یه ازدواج ناموفق داشتم الان یک آقای ۳۲ساله ازم خواستگاری کرده و خیلی خیلی علاقه نشون میدن به من میخواستم راهنماییم کنید باسپاس 🌸

 • علیرضا
  ۷ ۷۵

  سلام
  من 20 سالمه و عاشق دختری شدم که 1 سال ازم بزرگتره.
  میخواستم بدونم آیا ازدواج با دختر یک سال بزرگتر از خودم مشکلی ایجاد نمیکنه؟

 • علی
  ۶ ۹۶

  سلام به نظر شما اختلاف سنی ۱ سال خوبه یابد

 • ناشناس
  ۹۴ ۸

  من ٣٧ سالمه عاشق دختري ١٨ساله شدم خونوادشون هم راضيين ايا بريم جلو يا كنار بكشيم

 • مهدیه
  ۸۵ ۶

  سلام من18سالمه وعاشق یه پسر 37ساله ام....از حس اون نسبت به خودم خبر ندام چون اون اصلا منو ندیده...به نظرتون من احساسم روباهاش درمیون بذارم وپیش قدم بشم یانه؟من خودم واطرافیان ودوستام معتقدن که من به بلوغ فکری رسیدم وبااینکه18سالمه به اندازه یه آدم30ساله درک میکنم.....خودشم پسره خیلی معوفه ومن الان دقیقا5ساله عاشقم......واصح تر بخوام بگم همه ی انگیزه ی من برای ادامه ی زندگی،موفقیت توکنکور وخلاصه هر چیز دیگه ای عشق به اونه...لطفاراهنماییم کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

 • ناشناس
  ۱۵۷ ۴

  اختلاف سنی که کم باشه بعد از یک مدت زن از چشم مرد میفته و مرد میره دنبال زنان جوانتر همه جای دنیا همینطور هست علت تمام طلاق ها همینه زن باید همیشه برای مرد جذابیت داشته باشه

  • کارشناس
   ۱۴۵ ۲

   در ازدواج همیشه زن باید جوانتر از مرد باشه

 • ناشناس
  ۲ ۱۲۴

  دختری ۳۵ ساله هستم ک نامزدم ۲۸ سال داره الان با هم مشکل پیدا کرویم چاره چیست

 • ناشناس
  ۱۱۷ ۱

  من با نامزدم اختلاف سنی 15 سال داریم
  آیا بدرد هم میخوریم یا نه؟

  • میلاد
   ۶ ۱۱۶

   سلا من بیست سالمه خانومم ۱۷سال از من بزرگ تره آیا میتونم باهاش ازدواج کنم

 • محمد
  ۱۴۹ ۲

  من نميدونم چرا اكثر كارشناسان و صاحب نظران كه ميان و اظهار فضل و فهم ميكنن اين موضوع بسيار مهم كه بلوغ ذهني و فكري دختران تقريبا ٧ سال از پسران جلوتره و اينكه دختران تقريبا ٧ سال زود تر به سن بلوغ ميرسن و درك نميكنن و فقط ميزان سن فيزيكي افراد ملاك قرار ميدن و در نظر ميگيرن،دختر پسر با اختلاف ٧ سال از نظر فكري و عقيده اي و نوع نگرششون به مسائل مختلف تازه ميشه مثل هم،حالا اينكه هميشه مرد بايد به لحاظ فكري و ذهني از زن يه مقداري جلوتر باشه كه بتونه زندگيو مديريت كنه و اداره كنه،و اينكه يه نكته ديگه اي كه ميشه راجب اين موضوع مطرح كرد زنها زودتر شكسته ميشن و اگه زوجين هم سن و يا با اختلاف سني كمي نسبت به هم باشن اون زن از يه تايمي و زماني به بعد نميتونه پاسخگوي خيلي از خواسته هاي مرد خودش باشه،كه شامل خيلي از مسائل ميشه و خيلي از آقايون ممكنه فكر تجديد فراش كنن و مسائل زياد ديگه اي كه اين طرز فكر و نوع نظر غلتي كه كارشناسان و صاحب نظران ما دارنو در بر ميگيره.

 • خانم نیکی
  ۱۰۹ ۳

  سلام من ۲۵ سال با همسرم تفاوت سنی دارم و خیلی خوشبختیم. من اصلا با پسرای هم سن و سال خودم نمیتونستم کنار بیام. مهم اینکه خودت بفهمی تا چ حد بزرگ شدی و آیا کارای بچه گانه میکنی و برای شناخت طرفت باید جدی باشی و واقعا وقت بزاری. اگه هنوز بچه ای پس نمیتونی با یک مرد پخته زندگی کنی. در ضمن همسر من خیلی مهربون و فهمیده است و منو درک میکنه و تو کار و شغلم پشتیبانمه و کلا همون چیزیه ک من میخوام. اول باید خودت رو خوب بشناسی و نیازهاتو بدونی بعد طرفتو خوب بشناسی ببینی اون کی هست و چی میخواد . شناخت از خودت و طرف مقابلت خیلی مهمه و گرنه حتی با تفاوت سنی چند سال ک همه تایید میکنن هم باز ب مشکل و خدایی نکرده جدایی میرسید. انتخاب بچه گانه و هیجانی اشتباهه.

  • ناشناس
   ۱ ۱

   شما خودتون چند سالتونه؟

 • حمیرا
  ۱۲۷ ۵

  به نظر بنده مهم اینه دونفر همیدیگه رو دوست داشته باشن ، مسائلی هم که مشاورا میگن به درد عمه شون میخوره آخه نقش مشاور دخالت توی زندگی خصوصی مردمه اگر انتقادپذیر هستید پیام بنده رو نمایش بدید

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سلام یه دوستی دارم خودش 13 ساللشه پسری هم اومد خواستگاریش که 15 سال اختلاف سنی داره خودش راضیه. ....لطفاا راهنمایی کنید

 • سارا
  ۶۷ ۸

  سلام من ۱۷ سالمه و عاشق مردی شدم که ۳۳ سالشه ۱۷ سال ازم بزگتره چیکار کنم؟😔

  • شیما
   ۰ ۶

   برو. ازدواج کن😶

  • سحر
   ۰ ۰

   چی بگم؟

 • فاطمه
  ۶۰ ۰

  سلام دختری ۱۸ ساله هستم خواستگارم ۲۷ سالشه نمیدونم جواب مثبت بدم یا منفی واقعا از اختلاف سنی زیادمون ترس دارم

 • مبینا
  ۱۰۵ ۷

  سلام من ۱۸ سالمه ..
  با یه آقایی آشنا شدم امریکایی هست و الان او امریکا زندگی میکنه
  حدود یک ما پیش از همسرش جدا شده ولی بچه نداره
  بیشتر از ۲۰ سال هم تفاوت سنی داریم وای واقعا واقعا آدم خوبیه خیلی وقته میشناسمش ... به نظرتون درسته زندگی و ازدواج..

  • حسام
   ۲۰ ۱۰۰

   18 سالته با یک مرد امریکایی اشنا شدی که از زنش جدا شده بیست سال هم اختلاف سنی دارین از خیلی وقت پیش هم میشناسیش ازدواج خوبیه به شرطی که اول بری پیش روانپزشک یک دوره درمان 5 ساله بگیری بعد که عقلت اومد سرجاش با یکی عین خودت ازدواج کنی و فکر نکنی با یک کله زرد ازدواج کنی با اختلاف سن بیست سال داری ادای انجلینا جولی رو در میاری و اون اقا هم برد پیته

 • بیتا
  ۵ ۷۳

  سلام .من عاشق پسری شدم ک ده ماه ازش بزرگترم !!! بنظرتون مشکلی ندارع !!؟؟؟؟

 • fatemeh
  ۴ ۲

  سلام من دانشجوی دارو هستم با پسری اشنا شدم که ایشون پزشکی میخونن
  من22سالمه
  به نظرتون به مشکل بر نمی خوریم
  خیلی دوسش دارم بیشتر از جونم
  ولی خیلی ناامیدم که خانوادش به این تفاوت گیر بدن

  • سهیلا آذری
   ۵ ۳

   داروسازی ک بالاتر وباکلاس تر از پزشکی هستش

 • ناشناس
  ۹۲ ۳

  سلام ببخشید یه دختر ۱۶ساله با یه پسر ۲۶ساله ازدواج کنه خوبه

 • ناشناس
  ۳ ۹۷

  ازدواج با تفاوت سنی زیاد باعث خلا عاطفی از طرف زوج یا زوجه میشه ودر نتیجه خیانت...

  • ناشناس
   ۲ ۴۳

   من پسریم که 18سالمه عاشق دختریم که 7سال ازم بزرگتره میدونم دوسش دارم و میخوام زندگی براش بسازم تا 3سال دیگه میرم خاستگاریش اگه بمونه بنظرتون توی جامعه امروزی اگه دختری از پسری بزرگتر باشه مشکلی داره

   حتی اگه مشکلم داشته باشه بازم بهش میرسم چون میدونم از زندگیم چی میخوام

 • ناشناس
  ۳ ۹۹

  اختلاف سنی ما یک ساله

 • ناشناس
  ۴ ۸۳

  سلام‌من پسری ۲۷ ساله هستم میخام بازنی که قبلا هم ازدواج کرده الان ۳۸ سالشه ازدواج کنم .آیا برام مشکل ساز هست یاباهاش خواستگاری کنم‌

 • ف
  ۹۷ ۱

  سلام دختری هستم ۳۰سالمه و پدر و مادر ندارم یک خواستگار دارم که ۱۴ساله ازمن بزرگتر است مجرده هنوزم ازدواج نکرده آیا این ازدواج به صلاح هست یا نه تو رو خدا جواب بدین

  • سودابه
   ۹۵ ۳

   بر اساس فرمول سن ازدواج یک آقای 46 ساله مناسب شما هست شما 3 سال هم برای سن این آقا پیر هستید فرمول سن ازدواج را بخونید

 • روانشناس
  ۱۰۰ ۳

  زن هر چی نسبت به مرد جوان تر باشه برای مردخواستنی تره مردها همیشه عاشق زنهای خیلی جوان تر از خودشون میشن

 • مرضیه
  ۴۳ ۳

  سلام من‌ 16 سالمه و نامزدم 28 و خودمون همو خیلی می خوایم واز طرف خونواده من‌ مشکله حالا هم می خوایم جدا شیم به‌ نظرتون باید چیکار کنم

 • ناشناس
  ۶۵ ۲

  سلام دختری ۱۵ ساله هستم ک با پسری ۲۸ ساله آشنا شدم و می همدیگر رو دوست داریم ولی خانواده من با ازدواجم با این پسر مخالفن به خاطر اینکه چهارده سال از من بزرگتره اما ما همه چیمون شبیه به هم و مثل هم فکر میکنیم و طرز فکرامون یکیه به نظرتون چطور میتونم خانوادم رو راضی کنم چون واقعا همه دیگه رو دوست داریم

 • مهسا
  ۶۹ ۰

  اصنم اینطوری نیس

 • ناشناس
  ۷۳ ۳

  ای گلزارنمیره که قلبه همه روبرده:-

 • ناشناس
  ۵۱ ۰

  سلام‌خواستگارخوب‌باشرایطی‌خوب‌برای‌دخترم‌
  اومده‌که‌پانزده‌سال‌‌بزرگتراست‌لطفا‌راهنمایی‌کنید

 • پ
  ۶ ۶۴

  سلام من دختری 29ساله عاشق پیری شدم 25ساله کار بدیه؟

 • ناشناس
  ۳ ۴۹

  سلام به همه دوستان عزیز
  همه ی جور سوال دارند از من نصیحت بجای این که تو اینترنت سرچ کنی برو مشاوره یا از کسی که اختلال سنی با همسرش داره از بپرس
  وسلام خدا قوت

 • M
  ۲ ۴۹

  سلام من اومدم همه ی نظر ها رو خواندم ولی از یه چیزای خیلییییی تعجب کردم اینکه خیلی از دختر خانم ها سن شون کمتر از۱۸بود به نظر من واسه فکر کردن به ازدواج در سن اونها خیلی اشتباه است خیلیییی دختر باید جوانی کند ولی سنگین خوب اون سن کمم دخته نشده دختر بهتریت سن۲۳و ایناست پسرم ۲۷ چون تو این سن هر دو پخته ن و با تجربه

 • ملیکا
  ۳ ۴۱

  کسی پیشنهاد داده که فقط سه ماه ازم بزرگتره...نمیدونم چکار کنم خیلی خالصانه و واقعیه عشقش به من...به نظرتون اختلافه سنیمون کم نیست؟؟

 • سامان
  ۱ ۵۴

  سلام من با یه خانمی اشنا شدم که ۴ سال بزرگ تر ازمنه اخلاقامون شبیه به همه و باهم خوبیم و تفاهم زیادی داریم میخاستم بدون این اختلاف سن مشکل ساز میشه؟من ۲۷ سالمه

  • ناشناس
   ۶۲ ۱

   فرمول سن ازدواج رابخون دختر هر چی جوانتر باشه مرد بیشتر احساس خوشبختی میکنه

 • سمیرا
  ۱۸ ۱

  سلام ببخشید من ۱۴سال دارم و عاشق فردی ۲۳ساله ای هستم ایا ازدواج درست است

 • یاسمین
  ۲۷ ۷

  سلام من دختری ۲۱ ساله هستم و عاشق مردی ۴۴ ساله هستم😐نمیدونمم که متاهلن یا مجرد😑نمیدونمم منو دوست داره یا نه🤦‍♀️

  • ناشناس
   ۲۶ ۰

   چ قشنگ😐🖖🏿

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سلام منم خودم 15 سالمه و عاشق یه مرد 29 ساله شدم خیلی دوسش دارم واقعا از ته دلم عاشقشم و حتی حاضرم برای رسیدن بهش دس به هرکاری بزنم چون منیکه اصلا به این تفاوت سنی اهمیتی نمیدم چونکه واقعا دوسش دارم

 • مجید
  ۱۱ ۱

  سلام پسری 22ساله ام،از ی دختر 14ساله خوشم میاد
  فکر کنم اونم منو بخواد،حالا چطوری بهش بگم دوسش دارم
  زود نیست برای گفتن؟سنش خیلی کمه ب نظرم میترسم فکرش درگیر بشه درسش خراب شه

 • مریم
  ۲۵ ۰

  دختر ۲۹ ساله ای هستم خواستگاری دارم ۳۸ ساله یکبارم قبلا ازدواج کرده و جدا شده ،شرایط خوبی داره و اختلاف نظری هم باهاش ندارم اما خیلی حس خوبیم ندارم لطفا راهنماییم کنین

 • سونا
  ۲۹ ۳

  سلام میخواستم بپرسم ایادختر۲۰ساله میتونه باپسر۴۰ساله ازدواج کنه پسره مجرده موقعیت مالی هم بدنیست

 • Maedeh
  ۴۲ ۷

  سلام من دختری ۲۵ ساله هستم و یه پسر ۴۲ ساله اومده خواستگاریم من خودم مخالفم بخازه اختلاف سنیمون ولی خانواده میگن قبول کن.بنظرتون قبول کنم؟

  • ناشناس
   ۵۳ ۱

   خوب هست

 • ناشناس
  ۴۱ ۰

  سلام من ١٧سالمه خواستگارم٢٧سالشه آسا ده سال اختلاف سني زياده

  • ناشناس
   ۵۲ ۰

   خوب هست

 • ناشناس
  ۲۲ ۳

  سلام دختری ٢٠ ساله هستم خواستگارم ٣٢ سالشه آیا اختلاف سنی زیاده ؟؟

 • نرگس
  ۳۴ ۶

  سلام
  من دختری ۲۲ساله هستم با پسری آشنا شدم که خودشو ۳۳ساله معرفی کرد بعد از مدتی گفت که میخام بیام خاستگاریت من هم قبول کردم گفتم بیابعد مشکل سنش رو گفت که من ۴۰سالمه
  الان نمیدونم چکار کنم به نظرم ۱۸تفاوت سنی خیلی زیاده ولی دوسش دارم

 • هستی
  ۵۰ ۲

  سلام من 23 سال سن دارم ونامزدم 10 سال ازمن بزرگتره مشکلی وجود داره من خیلی دودلم

  • ناشناس
   ۶۱ ۳

   خیلی هم خوب هست

 • فاطمه
  ۳۱ ۴

  سلام من دختری ۱۵ساله هستم عاشق پسر ۲۸ساله شدم بنظرتون تفاوت سنی زیاده

 • امیر
  ۳ ۵۳

  سلام
  بادختری آشنا شدم که ۶ سال از خودم بزرگتر هست وعلاقه بهم دیگر داریم و سابقه ازدواج هم هیچکدام نداریم. راهنمایی کنید اختلاف سنی ۶ سال مساله ای نیست. چون دو طرفه هست.

  • ناشناس
   ۵۵ ۲

   خوب نیست دختر هر چی جوانتر باشه بهتر هست در آینده صددرصد به مشکل میخورید

  • جوجو
   ۴ ۰

   ازدواج کن والا اینقدر زن کوچیک گرفتن تا ۳۰ سال کوچیکتر گرفتن
   شما حداقل بزرررگشو بگیر یکم دل ما خانوما خنک بشع😄

 • ستایش
  ۲ ۰

  سلام من ۱۶سالم م

 • رضا
  ۳ ۵۷

  سلام من یه پسر ۲۶ ساله هستم با یه خانومی حدود ۲ ساله آشنا شدم همدیگرو خیلی میخوایم ازم ۸ سال بزرگه یه پسر ۹ ساله داره آیا میتونیم ازدواج کنیم لطفا راهنماییم کنید ممنون.

  • ناشناس
   ۶۱ ۱

   عجب خیلی وحشتناکه

 • ناشناس
  ۳۸ ۳

  من 21 سالمه ک کسی که خواستگار اومده برام 23 سال از من بزرگتره.یعنی 44 سالش
  هردوتامونم راضی هستیم به این ازدواج
  ایا مشکلی هست؟؟؟

  • M
   ۰ ۲

   اون پسرع دوست داره؟ احساس نمیکنی ممکنه کمی ک رفت نسبت بهش سرد بشی؟

  • ناشناس
   ۳۷ ۲

   خیلی هم خوبه هم قدرتو میدونه هم آرامش داری هم عاشقیش واقعی هست بهتر از این هست که با یک نفر ازدواج کنی تازه بخواهد دختر ها و زنهای دیگر هم آزمایش کنه و فردا از یک نفر دیگه خوشش بیاد

 • Hhhhhhhhhhhhhh
  ۶۰ ۵

  ازدواج دختر 30 ساله با پسر 47 ساله مناسبه ؟؟؟
  پسر ازدواج قبلی هم داشته

  • روانشناس
   ۵۵ ۲

   از نظر علمی مطابق با فرمول سن ازدواج هست عالی هست

 • ....
  ۹ ۲

  سلام دوستان عزیز من دختری ۱۸ ساله به همه دخترا پیشنهاد میکنم که از دوران مجردی لذت ببرید چون همتون اول و آخرش میخواید ازدواج کنید .به نظر من عشق و عاشقی تو سنین ۱۹ به پایین همش کشکه .لطفا لطفا درست و عاقلانه تصمیم بگیرید .ازدواج مثل خرید لباس نیس که هی بخواید عوضش کنید سعی کنید کسی رو بخواید و واسه کسی عاشقی کنید که خوب شناخته باشیدش .لطفا عجولانه و بر اساس احساستون تصمیم نگیرید بلکه براساس منطقتون عمل کنید لطفا 🙏

 • ناشناس
  ۴۲ ۵

  سلام من پسری ۳۳سالمه با دختری ۱۵ساله میخوام ازدواج کنم همه چیز خوب بنظر میاد نظرتون خوبه چه کنم

 • H
  ۳۲ ۴

  سلام من دختری ۱۶ ساله هستم که خواستگاری ۲۶ ساله دارم
  شرایط او خوب است و فردی بسیار خوش اخلاق و آدم خوبیه الان
  من درگیرم نمی دونم جوابشو چطور بدم بنظر شما باید چکاری انجام بدم؟؟؟

 • علی اصغر
  ۴۰ ۱

  سلام من پسری۲۶ساله هستم میخام بادختری۱۶ساله ازداج کنم ایابه نظرشماتفاوت سنی۱۰خوبه؟

 • هاشم
  ۵ ۶۵

  اقانکنیداختلاف سنی زیادهمش بدبختیه

 • هاشم
  ۱ ۶۶

  سلام من اگردلسوزی داشتم که بهم میگفت اختلاف سنی زیادبدبختی میاره اینطوری به ...خوردن نمی افتادم من پسری هستم یازده سال باهمسرم اختلاف سنی دارم که همین امرباعث شده صبح که بیدارمیشم خودمولعنت کنم شبم که میخابم خودمولعنت کنم آقانکنیدهیچ خبری نیست توسن وسال کم به قرآن نیست من این راهورفتم پشیمونم شمانروکاش یکی بوداینوبه من خرمیگفت من سوختم شمانسوزداداش گلم

  • هاشم
   ۴ ۱

   سلام ادمین عزیزتشکرازسایتت من ۹۹/۳/۱یه نظرگذاشتم ممنون میشم حذفش کنی به نتیجه مطلوبی رسیدم

 • علی
  ۳ ۰

  آقای ادمین خداوکیل سن ۳۵ ساله میانساله؟؟؟؟ پس جوانی فقط ۲۰ سال تا ۳۰ ساله؟؟ یعنی کسی که وارد سن ۳۵ ساله بشه میانساله پس باید بره زن بیوه بگیره

  • ناشناس
   ۴ ۹

   شما بیوه نگیر، برو بچه 9 ساله عقد کن. به اسمتم میاد.

 • سعید
  ۱ ۵۰

  به گفته کارشناسان اختلاف سنی بین سه سال تاهفت سال ایده آله

 • سعید
  ۰ ۵

  کسی که سی وپنج سالشه کی گفته میانساله فقط اختلاف سنی رودرنظربگیره اون کسی که ازبقیه جهات ایده آلشه بگیره

 • ناشناس
  ۶ ۳۱

  سلام من 16 سالمه و پسرم. آیا ازدواج با دختری که 2سال از خودم بزرگ تره خوبه یا نه. لطفا با لایکاتون پاسخ بدید. درضمن مادر دختره از پدش جدا شده...

  • nikimasumeh
   ۳ ۰

   تواین سن چیزی از زندگی فهمیدی که حالامیخوای ازدواج کنی

  • مهدی
   ۰ ۱

   متن عاشق یه خانومی شدم که ۱۰سال ازم بزرگتره ازدواج کنیم به مشکل برمیخوریم من خیلی دوسش دارم

 • M
  ۷ ۱۸

  یا موسی ابن جعفر😱 تو چهارده سالگی کدوم احمقی ازدواج میکنه؟؟؟؟؟دارین در حق خودتون ظلم میکنید... بعدا قراره پشیمون بشید عین.... نکنید این کارو
  😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😒😒😒😒😒

 • Nnnn
  ۶۷ ۳

  من ۱۹ سالمه شوهرم ۳۹ سالشه ۲۰ سال اختلاف سنی داریم.والان ۱ سال ونیمه زندگی مشترک داریم.خدارو شکر هیچ مشکلی تاحالا باهم نداشتیم وروز به روز بیشتر به هم علاقه مند میشیم.در ضمن ازدواجم نه از روی اجبار بوده نه به خاطر ثروت چون شوهرم وضعیت مالی معمولی داره
  حرف هیچ کسم برام مهم نیس مهم عشق دوطرفه و صداقت والبته مهربانی و عطوفت و درک بالای دوطرفه

  • ناشناس
   ۶۱ ۱

   خوشبختی و عشق واقعی همین هست

 • .
  ۱۸ ۴

  سلام من 19سالمه عاشق یک مرد 47ساله شدم خودم دانشجوی پزشکی ام و اون خودش بازنشسته هست پسرش هم رشتش پرستاریه و خیلی منو دوس داره ولی من پدرشو دوس دارم همش میاد خواستگاری من 26سالشه ولی اصلا پسرشو دوس ندارم نمیدونم چی کارکنم لطفاراهنمایی کنید

  • بنده خدا
   ۱۰ ۰

   تو نباید با پسر کسی که عاشقش هستی ازدواج کنی این کار اشتباهه
   با اون مرد۴۷ ساله هم نمیتونی ازدواج کنی چون پسرش عاشق تو شده
   سعی کن جفتشون و فراموش کنی

 • ناشناس
  ۱۷ ۶

  دختر من ۲۰ ساله هست و یه خواستگار۴۵ ساله داره که ساکن اروپاست و ضع مالی خوب و استاد یکی از دانشگاه های اونجاست به نظر شما چی کار کنم

  • .
   ۱۲ ۱

   اگه دخترتون با سن ایشون مشکلی ندارن پس قبول کنن.یکی از اشناهای خودم هم استادشون یک فرد ایتالیایی توهمین سن های 45 ساله بودکه بااینکه خودش 23سالش بودباهاش ازدواج کرد وبه ایتالیا رفت خداروشکرالان مشکلی ندارن و یک بچه هم دارن

  • محمود
   ۱ ۰

   اگه فقط ملاکت وضعیت مالی و اروپا هست که نتیجه کاملا مثل قمار میمونه!!! یا بدبخت میشه یا خوشبخت، جهت اطلاع هم بگم کسی که سن بالا دختر جوان میخواد بگیره شاید بازم فیلش یاد هندوستان بیوفته!!!

 • ناشناس
  ۳ ۳۰

  من دختری ۳۸ساله هستم یه خاستگاردارم ۲۷سالشه آیامیتونم بهش جواب مثبت بدهم،آیابعداتوزندگیمون دچارمشکل نمیشویم،راهنمایی کنین لطفا؟

  • ناشناس
   ۱۹ ۱

   پسره 30 سالش بشه پشیمون میشه مطمئن باش .تازه این قدر مادرش سرش غر بزنه که نگو عشق واقعی مطمئن باش تویک ایرانی نمیبینی من فقط تو رئیس جمهور فرانسه دیدم که همسرش از خودش 24 سال بزرگتره که مورد تمسخر یکی از رئیس جمهور های کشورهای دیگه هنگام ملاقاتش قرار گرفت که یعنی حتی این موضوع در کشور های دیگه هم بد به نظر میاد به جز همین فرانسویه

 • ناشناس
  ۸ ۱

  سلام یه دختر هست عاشق یه پسر شده و13سال باهم تفاوت دارند خواهش میکنم سریع جواب بدید

 • Nashenas
  ۶ ۲

  سلام یه دختر هس عاشق پسری شده که 13 سال تفاوت سنی دارن یعنی پسره26 سالشه دختره 13 سالشه ولی فعلا نمیخان ازدواج کنن با 13 سال تفاوت سنی ازدواجشون مشکلی نداره خاهش میکنم سریع جواب بدید لطفاااااااااااا

  • ناشناس
   ۳ ۳

   دختره وقت عروسک بازیشه الان.
   از نظر عقلی در سنی نیست که بخواد دوست پسر بازی یا شوهرداری کنه.

 • یک پسر بدبخت از همه جا رانده شده
  ۳ ۲

  سلام. هر چی فکر میکنم عقلم به جایی قد نمیده. خواهش می کنم شما راهنمایی ام کنید. مادر ۶۰ ساله من عاشق یک پسر زن طلاق داده ۳۸ ساله شده و میخواد باهاش ازدواج کند. واقعا خودمم متاسفم. مادرها و خانم های عزیز تو رو بخدا مراقب گرگ ها باشید. گرگ زیاد شده. نکنید این طوری. بخدا عاقبت نداره.

  • امین
   ۰ ۰

   😞

 • فاطمه
  ۳۱ ۰

  سلام من یک دختر ۱۷ساله هستم و خیلی هم خاستگار داشتم ولی بهشون جواب منفی دادم و الان یک خاستگار اومده برام که خیلی خوش اخلاقو شغل دار و ۲۸سالشه به نظرتون تفاوت سنی ما زیاده یا کمه ؟سالهای بعد به مشکل برنمیخوریم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ناشناس
   ۵۵ ۲

   خوب هست

 • یلدا
  ۴۵ ۲

  سلام وقت بخیر من خواهرم ۳۲سالشه و میخاد با مردی ۶۸ساله ازدواج کنه ک هم ایران هم ایتالیا زندگی میکنه .همه مخالفیم .چطوری میتونم خواهرمو از این ازدواج منصرف کنم ؟خواهشا کمک کنید

  • ناشناس
   ۴۸ ۴

   سن ۳۲ برای یک خانم .... شانس خوبی آورده زندگیش را خراب نکن

 • علیرظا بیاتی
  ۵ ۵

  سلام من ۱۰ سالمه و عاشق دختری شدم که ۱۸ سالشه من الان ۱ ساله عاشقشم ولی بهش نگفتم اون مثلا بهم میگه عشقم البته به بچه های دی گری هم میگه لطفا راهنمایی کنین

  • فاطمه
   ۵ ۰

   شما الان زوده واست

  • کاربر
   ۵ ۲

   هنوز دهنت بوی شیر میده....تو رو چه به عااااااشق شدن؟ عاشق شدن میدونی اصلا یعنی چییی؟ خخخ

 • Farnia
  ۱۶ ۱

  سلام،من یه دختر ۱۸سالم‌.از یه پسر ۲۸ساله خوشم میاد به نظرتون اختلاف سنی مون مناسبه برا هم؟

 • Amir
  ۵ ۴۰

  سلام.میخواستم بدونم ازدواج بادختری که 1یا2سال باهام اختلاف سن داره بده یاخیر؟

  • ناشناس
   ۴۱ ۱

   خوب نیست بعد از چند سال جدا میشی . فرمول سن ازدواج را بخون

 • ناشناس
  ۱ ۶

  من دختری ۱۸ساله هستم میخواستم با پسری ۱۵ساله ازدواج کنم آیا مشکلی نداره؟

 • حمیده
  ۰ ۰

  سلام من دختری شونزده ساله ام یه خواستگاربیست ونه ساله دارم که شاغله به نظرتون جواب چی بدم

 • هستی
  ۰ ۰

  سلام من یک مشکل دارم میشه راهنمایم کنید

 • ارام
  ۱ ۰

  من یه دختر ۱۵ساله هستم یه خواستگار ۲۷ساله دارم ایا میتوانم باهاش ازدواج کنم عشقم دو طرفه است

 • علیرضا
  ۱ ۰

  اقای ادمین یه سوال دارم میتونی جواب بدین؟ اخه پسر ۳۵ ساله کجا میانساله ؟؟؟ دختر ۲۰ ساله رو بچه حساب میکنید بعد پسرهای ۳۵ ساله میانساله حساب میکنید ادم توی سایت شما میاد از سن ۳۰ سالگی باید حتما خانه سالمندان بره و برای خودش قبر بخره

 • ناشناس
  ۰ ۲

  سلام ببخشید جواب سوالم و بدید من ۲۰ سالمه میخام با مردی باشم که ۳۵ سالشه آیا در آینده مشکل ساز میشه

 • مهدیس
  ۰ ۲

  ایا هشت سال تفاوت سنی زیاده؟

 • احمد
  ۱ ۱

  سلام من پسری ۱۳ ساله هستم و عاشق یه دختر ۱۵ ساله شدم و اون هم همینطور.میخواستم بدونم اگه بعدا باهاش ازدواج کنم مشکلی برای زندگیم به وجود نمیاد؟

 • آیدین
  ۰ ۱

  سلام من پسری ۱۳ ساله هستم و عاشق دختری شدم که ۱۵ سالشه و اون هم من رو میخواد.به نظرتون موردی پیش نمیاد که ما چند سال دیگه باهم ازدواج کنیم؟

 • ناشناس
  ۷ ۲

  سلام من دختری ۱۱ساله ام که عاشق پسری شدم بقیه میگن ۳۱سالشه ولی خودش هنوز نگفته من واقعا عاشق اونم. از مشاور محترم میخوام که پاسخ منو بده

 • 🖤❤️
  ۱ ۰

  سلام منم 18 سالمه خواستگار زیاد دارم تو سن های 24 26 ولی این یکی 32 سالشه الان من چیکارکنم ب نظرتون
  خودم هم نمیشناسمش..

 • شیدا
  ۱ ۱

  سلام من دخترم 34سالمه عاشق یه پسر 24ساله شدم ومیخایم با هم ازدواج کنیم به نظر شما مشکلی در زندگی پیش نمیاد
  ممنون میشم جواب بدید

 • ناشناس
  ۱ ۱

  من ۱۹سالمه ازدواج قبلی داشتم عاشق ی مرد ۳۸ساله شدم یک بچه هم داره ب نظرتون چیکار کنم

 • الناز مرادی
  ۰ ۱

  سلام من دختری هستم ۲۶ ساله تازگی از طریق اینترنت با پسری آشنا شدم که ۳۴ سالش هست یعنی ۸ سال از من بزرگتره آیا این رابطه درست هست یا نه

 • Fatemeh
  ۱ ۱

  سلام بنظرتون هشت سال تفاوت سنی و اختلاف خانواده ها درصورتی که دختر پسر همو میخوان مشکل ساز میشه در زندگی؟

 • زهرا
  ۱ ۰

  سلام من دختری ۱۵ساله هستم برام خواستگار ۲۱ساله اومده خلبانه هم از لحاظ مالی خوبه و هم از لحاظ اخلاقی اگه ازدواج کنیم مشکلی پیش نمیاد

 • زهرا
  ۵ ۲

  سلام من دختری ۱۵ساله هستم برام خواستگار ۲۱ساله اومده خلبانه هم از لحاظ مالی خوبه و هم از لحاظ اخلاقی اگه ازدواج کنیم مشکلی پیش نمیاد

  • بیتا
   ۱ ۱

   من دهتری هستم۱۶ ساله و عاشق کسیم ک ۱۹ سالشه هم اون هم هم من عاشق همیم بنظرتون ۳سال اختلاف سنی مشکلی نیس

 • گودزیلا
  ۲ ۱

  سلام من دختری ۵ساله عاشق پسری شدم که توشکم مادرشه هنوز بنظرتون ایرادی نداره

 • sahar
  ۱ ۰

  باسلام...واقعا حالم بهم خورد دخترای ۱۵ و ۱۶ساله حتی۱۸ساله...توروخدا چخبرتونه😔...بابا بخدا هیچی تو ازدواج زودی ک به فهم نرسیدید نیست...همش ضرره و دسترنجش میشه بچه های ن چندان جالب در اکثر موارد... دختر در سن ۲۲تا۲۶ و پسر حدود ۲۵تا۳۰ ...خیلی درگیر نشید ..موفق باشید

 • نگار
  ۱۳ ۳

  سلام..من خودم ۲۱سالگی بایه اقای ۳۶ساله ازدواج کردم درسته ۱۵سال اختلاف سنی داشتیم اما اخلاقامون باهم هم خونی کرد چون من یه دخترپخته بودم وبچگونه فکرنمیکردم واونم یه مردزنده دل وخوش برخوردبود قدرمومیدونه وبراش ارزش دارم .ازدواج کردیم وخداروشکرخوشبختیم .معیارازدواج اصلاسن نیست مهم تفاهم ودرک متقابله که همدیگروکامل کنید

 • Roksana
  ۲ ۰

  سلام من 19 سالمه و نامزدم33سالش و همدیگرو دوست داشتیم به نظرتون تفاوت سنیمون زیاده؟

 • بینام
  ۱ ۴

  سلام من ی خاستگار برام اومده متولد 72 و من متولد 84 بنظرتون ازدوج باهاش با مشکل رو برو میشه یان
  من بخاطر خانوادش میخام قبول کنم نظرتون چیع؟!

  • صاحب
   ۰ ۲

   سلام من متولد ۷۴ و با دختر متولد ۸۴ قصد ازدواج دارم آیا مشکلی داره ...لطفا نظر بدین ممنون از همه ی شما

 • .......
  ۱ ۱

  توروخدااا.مگه الانم تو این سنه کم ازدواج میکنن?

 • فاطمه
  ۲۴ ۱

  سلام بخشید من الان ۱۷ساله ام ومن دوست دارم با پسری که ۲۹ ساله اش ازداوج کنم آیا درست است 😍😍

 • مریم
  ۴۶ ۵

  ۳۸ سالمه یه آقای ۶۰ ساله خواستگارمه چه کار کنم

  • ناشناس
   ۵۰ ۳

   خوبه

 • س
  ۰ ۴۲

  سلام وقت بخییر من دختری ۴۶ ساله ک نامزدم ۳۶ ساله هست باهم اختلاف داریم من راهنمایی کنید

  • ناشناس
   ۴۷ ۲

   همه پسرهای 36 و 37 ساله دختر زیر 25 سال میخوان خیلی عجیب هست مورد شما

 • ناشناس
  ۲۸ ۰

  من خودم ۳۵ سالمه با دختری ۲۵ ساله می خام ازدواج کنم، به این چیزا فکرتان را درگیر نکنید گور بابای دنیا مگه چند سال میخاین عمر کنین .کسی را ک دوس دارین ازدواج کنید و از زندگی لذت ببرید

 • سمانه
  ۷ ۱

  سلام من 19سالمه خواستگارم 27سالشه خواستم بدونم تفاوت سنی ما مشکلی پیش میاد

 • nikimasumeh
  ۲ ۴

  سلام من یه دختر۲۰سالم
  مدیردفتری که توش کارمیکنم ازم خواستگاری کرده خیلی اصرارداره که باهاش ازدواج کنم ۲۰سال ازم بزرگتره ویه پسر۶ساله داره من حالم ازریخت وقیافش بهم میخوره ولی خییییلی پولداره میدونم ازدواج باهمچین کسی کاملااشتباهه ازنظرمن
  اگه قبول کنم بایدقیدهمه احساساتموبزنم
  میشه نظرتونوبهم بگین خوشحال میشم

  • شهروند
   ۴ ۰

   اگه ازش خوشت نمیادمطمئن باش پول وثروتش به هیچ عنوان خوشبختت نمیکنه.پولش شایدبرات آسایش بیاره اما آرامش نمیاره وزندگیت تبدیل میشه به جهنم..البته اگه عاشقش بودی هیچ اشکالی نداشت ولی تومیگی ازش بدم میاد..پس عاقل باش وزنش نشوکه بیچاره میشی.مگراینکه هدف خاصی رو دنبال کنی الله اعلم😊

 • ناشناس
  ۳۲ ۱

  سلام..من ۵۹ سالمه،یه دختر۲۲ساله عاشقم شده میخوادباهام ازدواج کنه،هرچی تلاش میکنم منصرفش کنم،نمیشه.البته منم بهش علاقه دارم ولی تفاوت سنی بالایی داریم.چندبارمیخواستم رهاش کنم ولی تهدیدبه خودکشی کرد.چکارکنم که منصرف بشه وآسیبی به روحیش واردنشه؟

  • ناشناس
   ۳۵ ۱

   خیلی خوبه عشق واقعی همین هست

 • ناشناس
  ۶ ۱

  سلام من دختری پانزده ساله هستم که درس میخونم و لی از سن یاز ده سالگی خواستگار داشتم الان نزدیک یه ساله که پسر عمم خاستگارمه ده سال تفاوت سنی داریم
  ایشون گفتن از بچگی من و دوست داشتن و به قول خودشون عاشق بودن ولی خب من دفعه اول جواب منفی دادم ولی این بار دفعه سوم که دوباره خواسته شون بیان کردن و من واقعا نمیدونم جواب چی بدم ممنون میشم کمکم کنید

 • مهسا
  ۱۳ ۰

  سلام من ۱۸ سال دارم و به یه اقا پسر ۲۷ ساله علاقمند شدم قراره که تشریف بیارن برای خواستگاری ایا ۹سال اختلاف سنی برای یه ازدواج معقوله این اختلاف سنی باعث نمیشه روحیاتمون با هم نخونه بالاخره من اود جوونیمه و ایشون یه سری از این دوره رو رد کرده یعنی این ازواج به صورتی نمیشه که مثلا من بگم بریم بیرون اون بگه نه دوستان لطفا راهنمیایی کنید متشکرم

 • ناشناس
  ۲۴ ۰

  ازدواج دختر ۱۵ ساله با پسر ۲۸ ساله با تفاهم زیاد ایا کار درستی هست لطفا پاسخگو باشید

 • ناشناس
  ۱۴ ۳

  سلام من یک دختر ۱۵ ساله هستم و عاشق یک پسر ۲۷ ساله شدم و عشق من یک طرفه هست ایا ممکنه باهم ازدواج کنیم

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سلام من دختری 17ساله هستم آیا مشکلی نیست ازدواج کنم

 • ناشناس
  ۰ ۱

  برای موقت مثلا چند هفته شاید مشکل وحشتناکی پیش نیاد به هر حال پسرها تو این سن تجربه کسب می کنند برای روابط آیندشون

 • فائزه
  ۸ ۲

  سلام من دختری 16ساله هستم و یه خاستگار 35ساله دارم که هر دوتامون هردو رو دوس داریم اما موندیم بخاطر اختلاف سنی چیکار کنیم؟!

 • مهری
  ۱۳ ۲

  ۴۸ سالمه باپرستار همسرم که ناالاج است و۲۵ سال دارد ازدواج کردم و۱۸ ساله راضی هستیم مهم اینکه همدیگر را دوست داریم

 • F A
  ۹ ۲

  من عاشق یه پسری شدم هنرمند ۳۶ سالشه من فقط ۱۳ سالمه😐😐😑میشه بگید چجوری برم بگم من دوسش دارم دیگه نمی تونم صبر کنم درسته ک چند روزی نیس عاشق شدم ولی نمی تونم صبر کنم تورو خدا یه راه هلی نشان بدین😑😑😑😐😐

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اولا یکی از دوستم عاشق شد گفتم بورو بابا عاشقی چیه الان خودم موندم چجوری برم بهش بگم تورو خدا راه حل نوشتم بدید😭😭😭😭😭

 • ناشناس
  ۶ ۹

  سلام ازدواج اختلافش باید از یک تا ده سال باسه

 • سارا
  ۱۳ ۱۳

  سلام من۱۸سالمه و عاشق یه پسر۳۵ساله شدم و واقعا همو دوست داریم و دو طرفه هست.
  چه چیزی معیاره برای اینکه ازدواج صورت نگیره؟
  به نظرتون

  • حمید
   ۲ ۱

   اگه دوسم داری زود بیا چون قراره یه ماه دیگه بریم خواستگاری کسی که بابام میگه

  • شیما
   ۰ ۰

   خوشبخت شین

  • عباس
   ۰ ۰

   برای خوشبختی همه صلوات

 • ناشناس
  ۵ ۲

  سلام من دختری ۲۴ ساله با اقایی۳۲ساله عقد کردم ولی دقیقش۷سال تفاوت سنی باتوجه ب ماه تولدمون ب نطرتون این تفاوت سنی خوبه ؟اخه من خیلی دختر انتقاد پدیری هستم میترسم نطرم عوص بشه

 • فاطمه
  ۶ ۳

  سلام. ببخشید من یه دختر 19 ساله هستم
  و یه پسر 30 ساله امده خاستگاریم
  ایا قبول کنم یا نه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلتم من دختر ۲۴ هستم وخواستگاریی دارم ۳۶ ساله بنظر شما چطوره؟

 • Ayatay
  ۵ ۰

  خدایا اینارو نگا کن ببین کیا به فکر ازدواجن آخه😐
  طرف سنش دو رقمی نشده عاشق میشه میخواد ازدواج کنه😂
  جمع کنین بابا به فکر درس و مشقتون باشین که به جای راه حل ننویسین راه هل😂

 • .....
  ۱ ۰

  سلام من دختری 18ساله هستم و خواستگارم 30سالشه بنظر شما اختلاف سنیمون بعدا مشکل نمیشه

 • نازننین
  ۲ ۰

  بابا جمع کن بند وبساتتونو
  خدا این دخترای که درس ۱۳سالگی ازدواج نمی‌کنند را شفا بده
  چرا زندگی خودتون رو خراب میکنید

 • niaish
  ۳ ۰

  برای فاصله ی سنی ۱۱ سال چه توصیه میکنید
  من ۲۰ ساله هستم و اون آقا ۳۱ ساله

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام من دختری ۱۴ ساله هستم و عااشق پسر خالم که ۲۵ سالش هست شدم به نظرتون این عشق خوبه یا نه میشه باهاش آینده خو بی داشت یانه
  ممنون اگه جوابم رو بدین

 • مهدی
  ۲ ۱

  سلام .من ۳۲ سالمه و دختر خالم ۲۰ .هردو خیلی پخته ایمنسب به سنمون .ایا اختلافمون زیاده

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سال دارم و خواستگارم‌۲۹ سالشه و هم دیگرو خیلی دوست داریم میخواستم ببینم مشکلی نیست؟
  لطفا پاسخ بدید🙏

 • مریم
  ۱ ۱

  سلام دختری ۱۸ ساله ام خاستگارم ۳۴ سالشه
  ب نظرتون اختلاف سنی مون میتونه باعث بروز مشکل در اینده بشه؟؟؟

 • ناشناس
  ۲ ۲

  سلام ببخشید آیا ازدواج پسری با دختری که دو تا سه سال از خودش بزرگ تره مشکل ایجاد میکنه ؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  • سحر
   ۰ ۰

   نه اگه دوسش داشته باشی پیامبر بیست سال از زنش کوچیک تر بود

 • ااااا
  ۲ ۴

  سلام میشه بگید اگه یه دختر از یه پسر ۲ سال بزرگ تر باشه


  بهم می خورند یا نه

  • ناشناس
   ۳ ۳

   همه بدبختی ها سر این هست که زن یعد از یک مدت جذابیتش برای مرد ازبین میره زن باید خیلی جوانتر از مرد باشه اگر جدایی و خیانت نمی خوای ببینی

 • Pari
  ۳ ۱

  سلام یه خواستگاردارم ۳۶ساله ومن ۲۲سالمه نزدیک چهارده سال اختلاف سنی !!خانوادام فشارمیارن که بایدقبول کنی ولی به نظرمن این اقاازنظرطرزتفکربامن متفاوته اون زمانی که اختلاف سنی مشکل سازنبودگذشته واینکه به نظرمن دیدگاه یه دهه شصتی وهفتادی کاملاباهم متفاوته ولی اونافقط به پولش اهمیت میدن توروخدایه راه بزارین که منومجبوربه این کارنکنن

  • فاطمه
   ۰ ۰

   سلام من چهارده سال سن دارم و خاستگارم بیست و چهار سال.به نظرتون ازدواجمون صحیح است

 • بب
  ۰ ۰

  سلام من دختری ۱۴ ساله هستم و با مردی که ۳۴ سالشه میخوام ازدواج کنم اختلاف سنی خیلی زیاده ولی همدیگرو دوست داریم به نظرتون چی کار کنم لطفا جواب بدین

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام ببخشید ده سال فاصله سنی عیبی نداره من۱۵سالمه و اون ۲۵

 • m
  ۰ ۱

  سلام من ونامزدم اختلاف سنی مون ۱۰ ساله اشکالی نداره من ۱۹سال دارم ونامزدم۲۹ سال ایا تفاوت سنی بین ما خیلی زیاده وباعث مشکل در زندگیمون میشه یا نه

 • نیلا
  ۲ ۰

  سلام ببخشید اختلاف سنی ۱۰ سال اشکالی نداره
  من ۱۹ واون ۲۹ سال میخواستم بدونم که بعد از ازدواج به مشکل برنخورم من متولد ۸۱ واون متولد ۷۱ هست میشه جواب بدید

  • .دختر
   ۱ ۰

   با سلام .....ببینید به نظرم اختلاف سنی ده سال بین مرد و زن زیاد نیست چون من مادرم سی سالشه و پدرم چهلو چار سال ولی مادرم جوری رفتار میکنه انگار همسن پدرمه😂😂.....خلاصه زیاد نیست تو نظراتتون خوندم که خیلی از دختر ها تو سن سیزده تا پانزده سالگی یا میخان ازدواج کنن یا نامزد دارن اگ راستشو بخاید من خودم سیزده سالمه و به همسن سالای خودم پیشنهاد میکنم فعلا تا سن شانزده سالگی اگه دوس دارن رل بزنن اگر هم واقعا میخان ازدواج کنن و همو دوس دارن سن مهم نیست پس هرجور خودتون صلاح میدونید چون به نظرم ازدواج تو سن های سیزده تا پانزده سال خیلی زیاده بازم تصمیم با خودتونه😅😄با تشکررررر...😂😲😲

  • ناشناس
   ۳ ۰

   مشقات رو نوشتی اومدی اینجا دختر 13 ساله؟

 • سیمین
  ۹ ۰

  سلام از نظر من اختلاف سنی مهم نیست مهم اینه که همدیگه روبخوان

 • ناشناس
  ۷ ۱

  بنظرم سن الانا زیاد ملاک نیست حتی اگه زن بزرگتر از مرد باشه...اصل اون رشد و بلوغ فکری و شخصتیه...این که دونفر همو دوست داشته باشن و همو درک کنن...

 • یه بنده خدایی
  ۸ ۰

  سلام من ۱۸ سالمه ویه خواستگار ۲۳ ساله واسم اومد خیلی همو دوست داریم خانواده ها هم موافقن به نظرتون جواب مثبت بدم یا منفی ؟

 • علی اصغر سعیدیان
  ۱ ۵

  آیا اختلاف ۱۰سال زیاده

 • مطلق
  ۷ ۰

  هیچ قانون مطلقی در مورد رابطه انسان ها بجز تغییر وجود نداره.در چند دهه قبل اختلاف سنی هیچ مشکلی نداشت تا اینکه نظراتی بیان شد و با قدرت رسانه و کتاب بر ذهن ها اینگونه تحمیل شد که اختلاف سنی باعث اختلاف میشه و اثلا جای تعجب نداره در چند دهه بعدی شاهد مجدد ازدواج با اختلاف سنی های بیشتر از ده سال هم باشیم.گرفتار دام ذهن و عقاید بقیه نشید انتخاب با خودتونه

 • Masi
  ۵ ۱

  سلام ببخشید من یک دختر ۱۴ ساله هستم خو یک پسر ۲۸ سال من میخواد خو سنش حالا مشکلی دراین پیوند چی هست دلیلشوبهم بگید باتشکر

 • M
  ۱ ۰

  خیلی بهم کمک کرد

 • ناشناس
  ۱ ۲

  دختری 17ساله به خواستگار 25ساله خود اگه جواب مثبت بده بنظرتون زندگیشون دچارمشکل میشه ی ن

 • امراله
  ۳ ۱

  من وقتی ۱۶ساله بودم با زنم که ۲۶ساله بود با وجود مخالفت شدید خانواده هامون عروسی کردیم و الان که ۲۰ سال از زندگی مشترکمون میگذره ۳ دختر ۱۹ و ۱۶ و ۱۵ ساله داریم اختلاف سنی مهم نیست

 • کانی
  ۱ ۵

  من 2سال از اونی که دوستش دارم بزرگترم الانم 9روزه بخاطر همین موضوع یعنی 2سال بزرگتر بودن. من جدا شدم کار درستی کردم

 • eli
  ۵ ۱

  سلام من 15سالمه یه خواستگار 30ساله دارم خوشم میاد ازش و دوستم داره بنظرتون جواب مثب بدم؟؟ البته همه میگن سطح فکر و درکم عین 20ساله هاست

 • eli
  ۵ ۲

  سلام من 15سالمه یه خواستگار 30ساله دارم خوشم میاد ازش و دوستم داره بنظرتون جواب مثب بدم؟؟ البته همه میگن سطح فکر و درکم عین 20ساله هاست🤔🙁

 • رها
  ۵ ۱

  سلام، من ۱۵سالم هست و خاستگارم ۲۸سالش هست، ما خیلی همو دوس داریم، ولی خانواده ها بخاطر اختلاف سنی یکم مخالفت میکنن،آیا ازدواج من با اون صحیح است؟؟؟

 • ایرج
  ۳ ۲

  سلام ببخشید من ۲۷ سالمه و عاشق یه دختر ۱۷ساله شدم وضع مالی هم بد نیست چیکار کنم به نظرتون

 • مایسا
  ۲ ۲

  سلام من ۱۶ سالمه.من تو سن بدی هستم و عاشق شدن تو این سن طبیعی ولی زوده.اما عاشق کسی شدم که سیزده سال ازم بزرگتره.قصد ازدواج نداریم اصلا ولی میخوایم دوست باشیم با هم .میشه کمک کنید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلام دختری ۱۷ ساله هستم که میخوام با پسری ۲۸ ساله ازدواج کنم اختلاف سنی دقیقمون ۱۰سال و چند ماه است اما از لحاظ شرایط خانوادگی و اخلاقی مورد تایید است نظرتون راجب این موضوع چیه ؟

 • مجتبی
  ۳ ۰

  من ۲۳ سالمه و دختر داییمو خیلی دوس دارم ولی اون ۱۴سالشه وخواستار ازدواج شدم باهاش .خیلی دوسش دارم بنظرتون اگه باهاش ازدواج کنم اون تو زندگی با من به مشکل نمیخوره انقدر دوسش دارم که اگه واقعا بدونم یا کسی بهم بگه تو زندگی با اون اون خوشبخت نمیشه میکشم کنار حالا موندم چیکار کنم 🙃

 • ....
  ۱ ۳

  سلام خانم هااقایون محترم از نظرمن باخانم یااقایی که یه بار از هم جداشدن درست نیس چون احتمال داره که از شماهم جداشه زندگیتون تَق ولَق میشه وازدواج کردن با بچه ۱۳و۱۴ساله درست نیس
  اقلاتونوشستشوبدین چون دختره ۱۳و۱۴ساله عشق وعاشقی حالی شونیس😐😑

 • ناشناس
  ۲ ۰

  باسلام
  مرد ۴۲ ساله هستم که با دختری ۱۸ ساله ازدواج کردم. بسیار خوشبخت هستیم و راضی از زندگیمون. خانومم عاشقانه منو دوست داره و من هم همینطور. یه پسر ۱۱ ماهه هم داریم که سیب دو نیم خودمه. زندگیمون عالیه خدایا شکرت

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سلام من۳۴سالمه خیلی مشکل پسندم بنظرتون چیکارکنم دختر چن ساله بگیرم

 • امین
  ۲ ۰

  من همسرم پنج سال ازم بزرگتره خیلی باهم خوشبختیم و همدیگه رو دوست داریم

 • دریا راد
  ۱ ۰

  سلام من دختر ۱۷ ساله هستم و خواستگارم۲۸ سالشه میخواستم بدونم که این مقدار فاصله سنی مشکل داره؟ ممنون میشم جواب بدید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام دوستان من خودم 15 سالمه و عاشق یه مرد 29 ساله شدم و واقعا از ته دلم دوسش دارم حتی حاضرم بخاطرش دس به هرکاری بزنم ومن اصن به این تفاوت سنی که بینمون هس اهمیتی نمیدم چون دوسش دارم. از نظر من کسی که عاشقه اصن این اختلاف سنی براش مهم نی و ما میدونیم به هم میرسیم و با هم خوشبخت میشیم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام دوستان من خودم 15 سالمه و عاشق یه مرد 29 ساله شدم و واقعا از ته دلم دوسش دارم حتی حاضرم بخاطرش دس به هرکاری بزنم ومن اصن به این تفاوت سنی که بینمون هس اهمیتی نمیدم چون دوسش دارم. از نظر من کسی که عاشقه اصن این اختلاف سنی براش مهم نی و ما میدونیم به هم میرسیم و با هم خوشبخت میشیم

 • Me
  ۰ ۱

  من۱۸سالمه و یه خاستگار۲۹ساله دارم بنظروون فاصله سنیمون زیادع؟؟:/

 • الهام ع
  ۰ ۲

  ب اختلاف سنی نیس ک خیانت کنه یا ن ب ذات ادمه

 • حاتمی
  ۱ ۱

  سلام من میخواهم بادختری که ۴ سال ازمن بزرگتر است ویک دزدواج ناموفق داشته ازدواج کنم ولی او میگوید نمیشو تو کوچیکی من ۲۰سال سن دارم او۲۴سال وخیلی دوسش دارم هرشرطیم گذاشته قبول کردم ممنون میشم جواب بدید تشکر

 • ناشناس
  ۱ ۱

  سلام.
  من دختری ۱۴ ساله هستم.و از ۱۲ سالگی خواستگار دارم
  دیروز واسم یه خواستگار اومده که ۲۰ سالشه و خیلی عاشقمه و من‌ اصن ازش خوشم نمیاد و بابا و مامانم به اجبار میخوان باهاش ازدواج کنم بنظرتون جواب چی بدم؟!

 • Me
  ۰ ۱

  من۱۸سالمه و یه خاستگار۲۹ساله دارم بنظروون فاصله سنیمون زیادع؟؟:/