کد خبر 142695

راه‌های کاهش طلاق

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: انجام مشاوره های قبل از طلاق و آموزش مهارت های زندگی به زوجین از جمله راهکارهای کاهش طلاق است.

حبیب الله مسعودی فرید افزود: سازمان بهزیستی به عنوان یکی از نهادهای حمایتی کشور که در بحث آسیب‌های اجتماعی نیز فعال است در زمینه کاهش آسیب طلاق و جلوگیری از آن در میان خانواده ها برنامه ها و طرحهایی در دست اجرا دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی گفت: بدین منظور سامانه کاهش طلاق راه اندازی شده است که براین اساس با اطلاع رسانی به زوجینی که قصد جدایی دارند آنها  ترغیب به استفاده از مشاوره مددکاران متخصص می شوند و با آموزش مهارتهای زندگی و نحوه برخورد مناسب و سایر مشورتها می شود تا حدودی از طلاق جلوگیری کرد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی تاکید کرد: یکی دیگر از راههای کاهش طلاق آموزش در دوره های ابتدایی سن کودک است که از همان مدارس آغاز می شود و برهمین اساس نیز بروشورهایی تهیه شده است.

فرید همچنین در مورد ورود بهزیستی برای مقابله با آسیبهای اجتماعی نیز گفت: با همکاری نهادهای ذیربط در بحث آسیبهای اجتماعی مانند وزارت کشور ، رفاه ، آموزش و پرورش و ... در این خصوص نیز اقداماتی در دست انجام است و البته بعد از اینکه فرد دچار آسیب شد نیز بهزیستی مراکزی برای بازپروری و بازگشت مجدد آنها به جامعه فراهم کرده است.

وی اظهار داشت: تیم پزشکی مستقر در مراکز از زنان و کودکانی که در خیابان هستند و دچار آسیب شده اند پس از ورود به مراکز سازمان بهزیستی آزمایشهای لازم را از می گیرند تا در پیشگیری از بیماریهایی مانند ایدز و هپاتیت و ... موثر باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شرایط سیاسی و اقتصادی کشور جریانات را باعث میشود که طلاق را از منکر به ایده ال تبدیل میکند. این تهاجم فرهنگی از سوی کسانی هدایت میشود که هرچه بی مسئولیتی را رواج و نسبت به منافع ملی و سعادت جامعه سر عناد دارند.این مردم هستند که بایستی توانائی تشخیص دوست از دشمن را داشته باشند. مقایسه ای زندگی کردن و تحمیل شرایط بحرانی انفعال را ارمغان دارد. و این از حربه های شیطان است. وسوسه . عدم توکل . و تفرقه .نتیجه متلاشی شدن ابتدای تشکیل اجتماع و عوارض ان بی پناهی و متلاشی شدن کل جامعه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  بهترین راه کاهش طلاق کاهش ازدواج است
  ضمنا هر طلاق می تواند منجر به دو ازدواج دیگر شود و لذا امری است مباح و پسندیده

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سیاست همینه