تاکید سفیر جدید عربستان بر اهمیت تقویت روابط دو ‌کشور

سفیر جدید عربستان در ایران در بدو ورود به تهران گفت ریاض «بر اهمیت تقویت روابط دو ‌کشور ایران و عربستان تاکید دارد».

تاکید سفیر جدید عربستان بر اهمیت تقویت روابط دو ‌کشور

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، «عبدالله بن سعود العنزی» سفیر جدید عربستان سعودی در ایران، امروز (سه‌شنبه) و در بدو ورود به تهران برای آغاز ماموریتش گفت: دستورات رهبری سعودی بر اهمیت تقویت روابط دو ‌کشور ایران و عربستان تاکید دارد.

این دیپلمات ارشد سعودی افزود: عربستان سعودی و ایران دو کشور همسایه دارای مؤلفه‌های اقتصادی، منابع طبیعی و مزیت‌های بسیاری هستند که به ارتقای جنبه‌های توسعه و رفاه، ثبات و امنیت در منطقه به نفع دو کشور و دو ملت برادر کمک می‌کند.

امروز و با حضور سفیران عربستان و ایران در تهران و ریاض در روز سه شنبه، روابط این دو کشور به سطح سفیر ارتقا پیدا کرد.

عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی در ایران، امروز بعد از ظهر وارد تهران شد تا مسئولیت سفارت این کشور عربی در کشورمان را بر عهده بگیرد.

العنزی پیش از این سفیر عربستان در عمان بوده است.

به گزارش العربیه، العنزی همچنین با اشاره به «چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی» گفت: هدف این برنامه تحکیم اصل حسن همجواری و احترام متقابل و همچنین نمایانگر یک نقشه راه برای همکاری با ایران است.

چشم‌انداز ۲۰۳۰ برنامه‌ای برای کاهش وابستگی ریاض به نفت و تنوع بخشیدن به اقتصاد عربستان و توسعه بخش‌های خدماتی است که در سال ۲۰۱۶ و توسط «محمد بن سلمان» ولی عهد این کشور اعلام شد.

«علیرضا عنایتی» سفیر جدید ایران در عربستان نیز پیش از ظهر امروز وارد ریاض شد و از سوی مسئولان وزارت خارجه عربستان مورد استقبال قرار گرفت.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
ارسال نظر