اسپوتنیک: وزیر خارجه ایران فردا عازم سوریه می‌شود

یک رسانه روسی گزارش داد که وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفر خود به ترکیه عازم سوریه خواهد شد.

 اسپوتنیک: وزیر خارجه ایران فردا عازم سوریه می‌شود

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، عصر امروز (چهارشنبه)، به نقل از یک منبع آگاه خبر داد که «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فردا عازم سوریه می‌شود.

طبق گزارش این رسانه روسی، وزیر خارجه ایران فردا در سفر خود به دمشق با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

این گزارش در حالی منتشر شده است که وزارت امور خارجه ایران و طرف سوری تا لحظه انتشار این گزارش این خبر را رد یا تأیید نکرده‌اند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، بامداد امروز (چهارشنبه)، به منظور همدردی با دولت و مردم ترکیه در پی زلزله اخبر این کشور و همچنین دیدار با «مولود چاووش اوغلو» همتای ترکیه‌ای خود وارد آنکارا شد.

وزارت خارجه ترکیه نیز درباره این سفر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «سفر امیرعبداللهیان با هدف ابراز همدردی و همبستگی در پی زلزله قدرتمند اخیر این کشور در شهر قهرمان مرعش صورت می‌گیرد و وزیر امور خارجه ایران با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز دیدار خواهد داشت و از آدیامان نیز بازدید می‌کند.»

منبع: فارس
ارسال نظر
ارسال نظر