رایزنی بایدن با پادشاه عمان درباره مسائل منطقه ای و ایران

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه با هیثم بن طارق آل سعید، سلطان عمان درباره مسائل منطقه ای و ایران گفتگو کرد.

رایزنی بایدن با پادشاه عمان درباره مسائل منطقه ای و ایران

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، کاخ سفید روز سه شنبه وقت محلی اعلام کرد: رهبران دو کشور بر روابط تاریخی دیرینه خود و مردم آمریکا و عمان تاکید کردند و در خصوص تلاش های متقابل برای ایجاد منطقه ای مرفه تر، صلح آمیزتر و یکپارچه تر در خاورمیانه گفتگو کردند.

بر اساس اعلام کاخ سفید، بایدن از نقش تاریخی عمان در تامین آزادی شهروندان آمریکایی که "به ناحق" در ایران زندانی شده اند، استقبال کرد.

کاخ سفید تصریح کرد: بایدن از سلطان هیثم به خاطر رهبری و حمایتش از آتش بس یمن که طی سال گذشته شاهد طولانی ترین دوره آرامش خود از زمان آغاز جنگ ده ساله بود، قدردانی  کرد.

 بر اساس اعلام کاخ سفید، رئیس جمهور آمریکا  همچنین از تصمیم اخیر عمان برای باز کردن حریم هوایی خود به روی همه هواپیماهای اسرائیلی استقبال کرد.

کاخ سفید اعلام کرد که هر دو رهبر اعلام کردند که  متعهد به تقویت همکاری راهبردی آمریکا و عمان، فرصت های تجاری و سرمایه گذاری و همکاری در زمینه منابع انرژی پاک، متنوع و ایمن هستند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
ارسال نظر