اسلامی: غنی‌سازی ۸۴ درصدی نداریم

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: مواردی از جمله عدم انطباق بیانیه طراحی چیدمان سانتریفیوژها در سطح کارشناسی میان ایران و آژانس بحث و نهایی شد و مشخص شد که انحراف خاصی انجام نگرفته است.

اسلامی: غنی‌سازی ۸۴ درصدی نداریم

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست هیات دولت گفت: در تعاملات با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طبق روال همیشگی و به طور ویژه به خصوص در این شرایط که امپریالیسم رسانه ای عملیات روانی و تهاجمی‌اش را برای تخریب کشور انجام می دهد، سعی کرد روابط با آژانس را تیره و تار نشان دهد اما به لطف الهی در دو ماه گذشته رفت و آمدها با آژانس در سطح کارشناسی و معاونان انجام شد و در دو هفته گذشته هیات‌هایی از آژانس در تهران حضور یافتند و تبادل نظر شد.

وی ادامه داد: در این تبادل نظرها و رایزنی‌ها مواردی از جمله "عدم انطباق بیانیه طراحی چیدمان سانتریفیوژها" خوب مرور شد و بحث و کارشناسی شد و نهایی شده است و مشخص شده که انحراف خاصی وجود ندارد و این موضوعات با توجه به بحث‌های کارشناسی واجد اهمیت نبوده که به عنوان یک موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.

اسلامی گفت: در خصوص ذره ۸۴ درصد که یک نمونه‌برداری از کنار یک شیر در پروسه بود؛ آن ذره که با میکروسکوپ هم دیده نمی‌شود. مهم حجم موادی است که پس از تولید ذخیره می‌شود. موادی را که از پروسه خارج شده بود، مشاهده کردند و دیدند که غنای آن بیش از ۶۰ درصد نیست. 

وی افزود: خط تولید ما ۶۰ درصد است. در گزارش‌شان هم آوردند که تولید ما ۶۰ درصد است.

 

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر
ارسال نظر