توضیحات طالبان درباره تغییرات سفارت افغانستان در تهران

سخنگوی وزارت خارجه طالبان به تغییرات جدید در سفارت افغانستان در تهران واکنش نشان داد.

توضیحات طالبان درباره تغییرات سفارت افغانستان در تهران

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وزارت خارجه طالبان بیانیه‌ای را در خصوص تغییرات جدید در سفارت افغانستان در تهران صادر کرد. 

این وزارت در بیانیه‌ای نوشت: به اطلاع تمامی افغان‌های ساکن در جمهوری اسلامی ایران می‌رساند که فعالیت‌های سفارت افغانستان در تهران پس از اعزام دیپلمات‌های جدید به آن سفارت با روحیه و تعهد قاطع در امر خدمت‌رسانی به اتباع شریف دو کشور ادامه خواهد یافت.

وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد که تغییر در کادرهای دیپلماتیک، یک امر معمول اداری و حق مشروع هر کشور می‌باشد.

طالبان در ادامه گفته است که باور  داریم که با تعیینات جدید شاهد شفافیت در امور سفارت و همچنان گسترش بیشتر مناسبات در عرصه‌های مختلف میان دو کشور مسلمان، دوست و برادر خواهیم بود.

روز گذشته به‌دنبال انتشار اخباری مبنی بر واگذاری سفارت افغانستان در تهران به طالبان، روابط عمومی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای با رد برخی ادعاهای مطرح شده در خصوص تحویل و تحولات داخلی سفارت افغانستان در تهران تأکید کرد: موضوع تحویل و تحول سفارت افغانستان در تهران، امری داخلی ( مربوط به افغانستان) بوده و به هیچ عنوان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به موضوع مزبور، ورود نکرده است. 

در این اطلاعیه تاکید شده است: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، هیچ سند یا تجهیزات یا هر شی دیگری که متعلق به سفارت افغانستان در تهران بوده را تحویل نگرفته است.

منبع: فارس
ارسال نظر
ارسال نظر