تحریم های جدید انگلیس علیه روسیه و ایران

دولت انگلیس امروز جمعه ۹۲ فرد و نهاد روسی و یک شرکت ایرانی را در لیست تحریمهای خود قرار داد.

تحریم های جدید انگلیس علیه روسیه و ایران

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، دولت انگلیس روز جمعه در بیانیه‌ای از اعمال تحریمهای جدید علیه روسیه و ایران خبر داد. 

براساس گزارش خبرگزاری تاس، انگلیس ۹۲ فرد و نهاد روس از جمله افراد و نهادهای مرتبط با شرکت «روس اتم» را به لیست تحریمهای خود اضافه کرده است.

در این بیانیه آمده است، علاوه بر مدیران شرکت روس اتم، مدیران دو شرکت بزرگ دفاعی روسیه، چهار بانک و تعدادی از الیتهای روس که ارتباطاتی عمیق با مجتمع‌های صنعتی-نظامی روسیه دارند نیز تحت تحریم قرار گرفته‌اند. 

انگلیس همچنین تحریم‌هایی را علیه چهار موسسه مالی روسیه از جمله بانک MTS روسیه اعمال کرده است.

لندن در تشریح تحریم علیه نهادهای مالی روسیه گفته، این امر روسیه را از سیستم مالی بین‌المللی منزوی می‌کند و به بریتانیا و شرکایش کمک می‌کند تا مانع از دور زدن تحریم ها توسط روسیه شوند.

در لیست تحریمهای جدید انگلیس نام «الکساندر نواک» معاون نخست‌وزیر روسیه، «مکسوت شادی‌اف» وزیر ارتباطات و توسعه دیجیتال و رسانه‌های جمعی، و همچنین مقامات ارشد شرکت گازپروم، شرکت «آئروفلوت» و «ویکتور زوبکوف» نخست وزیر پیشین روسیه دیده می‌شود. 

در ادامه این گزارش آمده است، انگلیس تحریمهایی را علیه شش شرکت روسی تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات صنعتی که به نیروهای مسلح روسیه خدمات ارائه می‌دهند وضع کرده است. همچنین در نسخه به روز شده تحریمها دو مرکز هسته‌ای در ساروف و «سنژینسک» نیز دیده می‌شود. علاوه بر آن مدیریت شرکت صنایع هوانودری قدس ایران که به ادعای انگلیسی‌ها گمان می‌رود برای ارتش روسیه پهپاد تهیه می‌کند نیز به لیست تحریمهای این کشور اضافه شده است. 

منبع: فارس
ارسال نظر
ارسال نظر