ادعای بلومبرگ درباره غنی ‎سازی ۸۴ درصدی در ایران

به گفته‌ی دو دیپلمات ارشد، بازرسان اژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران هفته‌ی گذشته اورانیوم غنی شده‌ای در سطحی کمتر از میزان مورد نیاز برای یک سلاح هسته ای، پیدا کرده اند. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تلاش است تا دریابد که ایران چگونه اورانیوم غنی‌شده با خلوص ۸۴ درصد را انباشته کرده است - بالاترین سطحی که بازرسان در این کشور تا به امروز پیدا کرده‌اند و غلظت آن تنها ۶ درصد کمتر از مقدار مورد نیاز برای یک سلاح است.

ادعای بلومبرگ درباره غنی ‎سازی ۸۴ درصدی در ایران

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بلومبرگ نوشت: به گفته ی دو دیپلمات ارشد، بازرسان اژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران هفته ی گذشته اورانیوم غنی شده ای در سطحی کمتر از میزان مورد نیاز برای یک سلاح هسته ای، پیدا کرده اند.

در ادامه این مطلب آمده است: این دیپلمات ها بر این خطر تأکید کردند که فعالیت‌های اتمی بدون محدودیت تهران می‌تواند باعث ایجاد یک بحران جدید شود.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تلاش است تا دریابد که ایران چگونه اورانیوم غنی‌شده با خلوص ۸۴ درصد را انباشته کرده است - بالاترین سطحی که بازرسان در این کشور تا به امروز پیدا کرده‌اند و غلظت آن تنها ۶ درصد کمتر از مقدار مورد نیاز برای یک سلاح است.

ایران قبلاً به آژانس گفته بود که سانتریفیوژهایش برای غنی‌سازی اورانیوم تا سطح خلوص ۶۰ درصد پیکربندی شده‌اند.

منبع: انتخاب
ارسال نظر
ارسال نظر