نخست‌وزیر عراق؛

مذاکرات تهران و ریاض از سرگرفته خواهد شد

نخست وزیر عراق گفت که تلاش ها برای نزدیک کردن رویکردهای ایران و عربستان ادامه دارد و دیدارهای دو طرف به زودی از سرگرفته خواهد شد.

مذاکرات تهران و ریاض از سرگرفته خواهد شد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  ایسنا ، محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق امروز (یکشنبه) در سمیناری در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با تاکید بر اینکه عراق کلید حل مشکلات منطقه است گفت که ایران همسایه ما است و روابط تاریخی با آن داریم.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق(واع)؛ وی گفت که برقراری روابط متوازن و متعادل با ایران و آمریکا بر اساس قاعده منافع ملی عراق امری مطلوب است.

نخست وزیر عراق درخصوص مذاکرات تهران و ریاض نیز گفت که تلاش‌ها برای نزدیک کردن رویکردهای ایران و عربستان ادامه دارد و به زودی دیدارهای دو طرف از سر گرفته خواهد شد.

پیش از این فواد حسین، وزیر خارجه عراق در گفت‌وگو با التلویزیون العربی تاکید کرد که نشست‌های قبلی مسئولان ایرانی و سعودی در بغداد در سطح امنیتی و اطلاعاتی بود و اکنون درصدد برگزاری نشستی جدید هستیم و روابط تهران و ریاض مثبت تر از قبل شده است.

وی گفت که فیصل بن فرحان و حسین امیرعبداللهیان، وزرای خارجه عربستان و ایران درخصوص ازسرگیری دیدارها رایزنی کرده اند.

حسین گفت: امیدواریم که دو طرف درخصوص برگزاری نشست های دوجانبه توافق کنند و همانطور که محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق گفت ما آماده تسهیل این روند هستیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
ارسال نظر