تأمین برق کشور از طریق انرژی هسته ای در راه است؟

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تأمین ۲۰درصدی برق کشور از طریق انرژی هسته‌ای نیز در افق ۲۰ساله تحقق می‌یابد که سایت‌های مورد نیاز آن شناسایی و ظرفیت‌های ساختاری تشکیل شده است و مذاکرات و بررسی‌ها انجام می‌گیرد.

تأمین برق کشور از طریق انرژی هسته ای در راه است؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: این انتظار همیشگی را داریم که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بخشی از جریان سیاسی و فشار علیه جمهوری اسلامی ایران نباشد.

وی افزود: از مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌ویژه این انتظار را داریم که رفتار حرفه‌ای را همچنان حفظ کند و بخشی از جریان فشار علیه کشور ما نباشد و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره پیشرفت‌های ایران در حوزه فناوری هسته‌ای بیان کرد: طرح‌های مربوط به کاربرد پرتوها، توسعه ظرفیت‌های فناوری هسته‌ای و گسترش آن در زمینه‌های سلامت، کشاورزی، محیط زیست و صنعت در حال اجراست. تأمین 20درصدی برق کشور از طریق انرژی هسته‌ای نیز در افق 20ساله تحقق می‌یابد که سایت‌های مورد نیاز آن شناسایی و ظرفیت‌های ساختاری تشکیل شده است و مذاکرات و بررسی‌ها انجام می‌گیرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر