ترامپ: در آستانه جنگ جهانی سوم قرار داریم

رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: بایدن با ضعف و بی کفایتی، ما را در آستانه جنگ جهانی سوم قرار داده است و اگر کسی نمی‌داند (باید بگویم) ما در آستانه جنگ جهانی سوم قرار داریم.

ترامپ: در آستانه جنگ جهانی سوم قرار داریم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا طی سخنرانی در جمع هواداران خود در شهر کلمبیا مرکز ایالت کارولینای جنوبی گفت که جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات آمریکا، جهان را در آستانه جنگ جهانی سوم قرار داده است.

او در این گرده همایی گفت: با ضعف و بی کفایتی، جو بایدن ما را در آستانه جنگ جهانی سوم قرار داده است. اگر کسی نمی‌داند (باید بگویم) ما در آستانه جنگ جهانی سوم قرار داریم. به عنوان رئیس جمهور، من صلح را از طریق قدرت باز خواهم گرداند، صلح از طریق قدرت. چیزی که هرگز رخ نداده است.

وی در ادامه وعده های خود درباره برقراری صلح میان روسیه و اوکراین را مطرح کرد و گفت: اگر من رئیس جمهور بودم، جنگ با روسیه در اوکراین اتفاق نمی‌افتاد، احتمال آن صفر بود... و به نظر من حتی اکنون علیرغم تلفات جانی بسیار و ویرانی بخش زیادی از آن کشور، من ظرف ۲۴ ساعت مذاکره بر سر توافق صلح را انجام می‌دادم. می‌شود به توافق صلح رسید، می‌شود هم اکنون ظرف ۲۴ ساعت طرفین را به توافق رساند. آن توافق می‌تواند صورت بگیرد، آن توافق منتظر است که صورت بگیرد، اما کسی برای انجام این کار وجود ندارد.

او همچنین گفت: برای محافظت از مردم آمریکا در مقابل تهدید موشک‌های مافوق صوت و سلاح‌های هسته ای، من حفاظ‌های دفاعی مدرن و نسل جدید را ایجاد خواهم کرد.

ترامپ از روز شنبه نخستین گردهمایی انتخاباتی خود در دو ایالت نیوهمپشایر و کارولینای جنوبی را آغاز کرده است. پیش‌تر او در ماه نوامبر نامزدی خود برای انتخابات سال ۲۰۲۴ را اعلام کرده بود و اکنون به طور رسمی ورود به کارزار انتخاباتی خود را اعلام می‌دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
ارسال نظر