وزیر خارجه آلمان: شورای حکام فردا از ایران می خواهد با آژانس همکاری کند

وزیر امور خارجه آلمان بعد از دیدار با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد ایران بایستی به تعهداتش در قبال این نهاد بین‌المللی عمل کند.

وزیر خارجه آلمان: شورای حکام فردا از ایران می خواهد با آژانس همکاری کند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «آنالنا بائربوک»، وزیر امور خارجه آلمان بعد از دیدار با «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد ایران بایستی به تعهداتش در قبال این نهاد بین‌المللی عمل کند.

بائربوک در یک کنفرانس خبری در برلین عصر سه‌شنبه گفت: «ایران بایستی به تعهداتش در قبال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عمل کند.»

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال‌های گذشته برخی از ادعاهای مطرح‌شده از سوی رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران را مورد توجه قرار داده و تکرار کرده است. تهران این ادعاها را ساختگی دانسته و آنها را رد کرده است.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دو ماه پیش تصریح کرد تهران به سوالات مطرح‌شده از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پاسخ دقیق داده اما آژانس مبنای گزارش‌هایش را اطلاعات دریافتی از دشمنان ایران قرار می‌دهد.

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خردادماه سال جاری قطعنامه‌ای به تصویب رساند که تهران را به عدم همکاری با این نهاد بین‌المللی در خصوص یافت شدن «مواد هسته‌ای اعلام‌نشده» در «چندین مکان اعلام‌نشده در ایران» متهم می‌کند. آژانس ادعا کرده که ایران بر خلاف تعهداتش در «توافقنامه پادمان‌های ان‌پی‌تی» مواد هسته‌ای خودش را اعلام نکرده است.

ایران در واکنش به این قطعنامه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد فعالیت تعدادی از دوربین‌های فراپادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران را متوقف کرده است.

منبع: فارس
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    برنامه اتمی یک تله است که روسیه توسط عواملش در ایران ما را گرفتار کرده تا ایران وابسته به روسیه شود و نتیجه اش را در تجاوزش به اوکراین می‌بینیم که ایران چه سیاست غلطی در برابر تجاوز گرفته و ایران هر روز بدبختر و وابسته تر به روسیه می شود