گفت و گوی آمریکا و اسراییل درباره ادعای فروش پهپادهای ایرانی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگویی به موضوع نقش ایران در منطقه و ادعای فروش پهپادهای ایرانی به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین پرداختند.

گفت و گوی آمریکا و اسراییل درباره ادعای فروش پهپادهای ایرانی

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رونامه اورشلیم پست نوشت که بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا درباره حملات اخیر در کرانه باختری و آن‌چه «تجاوزات ایران در خاورمیانه خوانده» شده است و ادعای فروش پهپادهای ایرانی به روسیه گفت‌وگو کرد.

آن‌ دو همچنین درباره ارائه سامانه دفاع هوایی Arrow 3 به آلمان گفت‌وگو کردند.

گفت‌وگوی گانتس و آستین درباره ادعای فروش پهپادهای ایرانی به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین  که ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری روز دوشنبه‌اش، در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات مجدد مقامات غربی مبنی بر ارسال تجهیزات نظامی از جمله پهپاد از سوی ایران به روسیه تاکید کرد: همان طور که بارها گفته‌ایم ایران صادر کننده سلاح به هیچ طرفی از جنگ در اوکراین نیست. ایران مخالف جنگ در اوکراین، سوریه، یمن و ... است و معتقد است که باید برای حل و فصل اختلافات به راهکارهای سیاسی متوسل شد.

کنعانی در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری بحران اوکراین تمام تلاش‌های دیپلماتیکش معطوف به پایان دادن به جنگ و استفاده از مکانیزم سیاسی برای پایان این اختلاف بوده و این سیاست را ادامه می‌دهد. بر خلاف کشورهای مدعی که علیه ایران فرافکنی می‌کنند و میلیاردها دلار تجهیزات به یک طرف جنگ صادر می‌کنند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر