گزارش هفته نامه داعش از عملیات تروریستی در شیراز

گروهک تروریستی داعش در نشریه «النباء» به عنوان ارگان رسانه‌ای این گروهک، به شکل رسمی حمله شیراز را بر عهده گرفت و درباره نحوه انجام این اقدام جنایتکارانه توضیح داد.

گزارش هفته نامه داعش از عملیات تروریستی در شیراز

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، گروهک تروریستی داعش روز پنج شنبه (دیروز) در هفته نامه الکترونیکی «النبأ» که ارگان رسمی رسانه‌ای این گروهک محسوب می‌شود، مسئولیت حمله بزدلانه و شنیع در حرم حضرت احمد بن موسی (ع) در شیراز را برعهده گرفت.

گروهک داعش در ابتدای این گزارش خود نوشت: «بار دیگر در یک رویداد جدید، دولت اسلامی [داعش] در داخل یک مرقد شرک‌آمیز، ایران مجوس را هدف قرار داد و یکی از مجاهدان خلافت اسلامی به تیراندازی در داخل مرقد اقدام کرد و دهها کشته و زخمی بر جا گذاشت».

گزارش هفته نامه داعش از عملیات تروریستی در شیراز

گروهک داعش در گزارش خود مدعی شد که در این حمله تروریستی ۲۰ نفر به شهادت رسیده و ۴۰ نفر دیگر مجروح شدند.

در این هفته‌نامه همچنین بار دیگر بر عاملیت داعش در حادثه تروریستی در رژه اهواز تأکید و ادعا شده است که حمله شیراز آخرین حملات این گروهک تکفیری- تروریستی در ایران نخواهد بود.

ساعاتی پس از حمله جنایتکارانه شیراز نیز خبرگزاری‌های فرانسه و رویترز نوشتند که گروهک داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته و در کانال تلگرامی خود به آن اذعان کرده است.

غروب چهارشنبه گذشته یک فرد مسلح حین ورود به حرم مطهر شاهچراغ به سمت زائران رگبار گلوله بست. در این عملیات تروریستی ۱۵ شهید و ۱۹ زخمی از این اقدام تروریستی گزارش شده است که یک زن و دو کودک هم جزو این قربانیان‌اند.

فرمانده انتظامی استان فارس یک نفر را عامل این حرکت تروریستی دانست که دستگیر شده است. رییس کل دادگستری استان فارس نیز اعلام کرد فرد دستگیر شده تحت بازجویی قرار دارد.

یک منبع آگاه اعلام کرد: نام عامل این حادثه تروریستی حامد بدخشان است که ۲۳ سال سن دارد. برخی منابع از غیر ایرانی بودن عامل این حرکت تروریستی خبر می‌دهند.

بر اساس اطلاعات رسیده در شیراز عامل این حرکت تروریستی در حین ورود به صحن با اسلحه کلاشینکف شروع به تیراندازی کرده‌ است. او خشاب اضافه نیز به همراه داشته‌ است.

عامل این حادثه که از عناصر گروهک‌های تکفیری است از باب‌الرضا وارد حرم شاه‌چراغ شده‌ و وارد صحن حضرت معصومه (س) می‌شود و سپس خود را به شبستان اصلی حرم نیز رسانده‌ است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد نیروهای انتظامات حرم نیز در این حمله تروریستی هدف قرار گرفته‌اند.

منبع: فارس
ارسال نظر