استقبال روسیه از تحریم ایران!

مدیر صندوق امنیت ملی انرژی روسیه در یک برنامه تلویزیونی گفت که ایران تحت تحریم ها باقی می ماند و این تحریم ها سخت تر نیز می شود که اگر بخواهم صادقانه بگویم، این خبر خوبی برای ماست.

استقبال روسیه از تحریم ایران!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، راسیا-۱ (Россия-۱)، شبکه تلویزیونی دولتی روسیه در برنامه ای گفتگو محور، حملات پهپادی اخیر روسیه به زیرساخت های اوکراین را مورد بررسی قرار داد. مجری برنامه در ابتدا درباره این حملات گفت: در پایتخت اوکراین دوباره صدای آژیرهای هشدار حمله هوایی شنیده می شود. امروز نهمین روز از آغاز به گوش رسیدن این هشدارهاست و تا کنون متوقف نشده است. ما آن ها را تحت فشار استراتژیک نگه داشته ایم. آنتون گراشنکو، مشاور وزارت امور داخلی اوکراین تصویری از لاشه یک پهپاد ما یا ایران به نام Geran-۲ یا شاهد ۱۳۶ را منتشر کرده است.

در ادامه "کنستانتین سیمونوف" مدیر صندوق امنیت ملی انرژی روسیه به عنوان یکی از کارشناسان برنامه، درباره استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی علیه اوکراین، گفت: من می خواهم چند کلمه ای درباره ایران حرف بزنم. ما با ایران همواره رابطه سخت و پیچیده ای داشته ایم و نمی توانیم آنطور که آمریکایی ها ادعا کرده اند، بگوییم ایران همیشه شریک ما بوده است.

وی افزود: چه در دوره شوروی و چه پسا شوروی، رابطه ما با ایران همواره کاملا پیچیده بوده است، اما اکنون می بینیم که ایران یک انتخاب سیاسی جدی کرده که این کشور را تحت تحریم خواهد برد. اتحادیه اوپا در حال اعمال تحریم هایی است و ۵ دسامبر به عنوان شروع دور ششم و هشتم تحریم ها معین شده است. ما نیز منتظریم تا ببینیم چگونه می شود.

منبع: انتخاب
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    مشکلات از آنجا است که کشور با خرد جمعی اداره نمی شود و نظرات و عقاید مردم رد صلاحیت می شود. اداره کشور با خرد گروه خاص نتیجه آن جز وابستگی به روسیه و فقر اقتصادی و اعتقادی و لیست سیاه و نارضایتی چیز دیگری نیست.

  • الف
    ۰ ۰

    قرآن می فرماید : مشرکان را به دوستی نگیرید پس چرا پوتین مشرک متجاوز ظالم جنایتکار را در آغوش می گیرند. اسلام می گوید از مظلوم حمایت کنید و ظالم را محکوم کنید پس چرا تجاوز روسیه و کشتار مردم بی گناه اوکراین را محکوم نمی کنند. خواست مسلمانان و ایرانیان محکومیت متجاوزین است