اولین زن نخست وزیر ایتالیا به طور رسمی با تشکیل دولت موافقت کرد

«جورجیا ملونی» پس از گفت‌وگو با رییس جمهور ایتالیا، به طور رسمی با تشکیل دولت موافقت کرد و نخستین نخست وزیر زن این کشور لقب گرفت.

اولین زن نخست وزیر ایتالیا به طور رسمی با تشکیل دولت موافقت کرد

به گزارش فرانس ۲۴، جورجیا ملونی که در انتخابات ۲۵ سپتامبر (سوم مهر) پیروز شده بود، امروز (جمعه) پس از گفت‌وگو با رئیس جمهور ایتالیا، اعتبارنامه نخست وزیری خود را پذیرفت و فهرست وزرای پیشنهادی خود را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، ملونی که رهبر حزب ملی‌گرای «برادران ایتالیا» را برعهده داشت، پس از رهبری ائتلافی متشکل از احزاب محافظه‌کار موفق به پیروزی در انتخابات شد و حالا ریاست راست‌گراترین دولت ایتالیا از جنگ جهانی دوم تاکنون را برعهده خواهد داشت.

اوگو زامپتی، از مقامات دفتر ریاست جمهوری ایتالیا پس از دیدار و مشورت ملونی با سرجیو ماتارلا، رئیس جمهور این کشور در کاخ «کوئیرینال»، گفت: جورجیا ملونی اعتبارنامه خود را پذیرفت و فهرست وزرای پیشنهادی را ارائه داد.

دولت جدید ایتالیا صبح فردا به طور رسمی سوگند یاد خواهد کرد و پس از آن، جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی نیز هفته آینده در پارلمان این کشور برگزار خواهد شد.

شصت و هشتمین دولت ایتالیا از سال ۱۹۴۶ تاکنون، با چالش‌های دشواری از جمله رکود قریب‌الوقوع، افزایش بهای انرژی و همچنین نحوه رونمایی از جبهه‌ای متحد درباره جنگ اوکراین، مواجه خواهد بود.

منبع: مهر
ارسال نظر