جزییات دیدار مشاور امنیت ملی عراق با امیرعبداللهیان

مشاور امنیت ملی عراق با وزیر امور خارجه ایران دیدار و رایزنی کرد.

جزییات دیدار مشاور امنیت ملی عراق با امیرعبداللهیان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق به ایران در جریان سفر به تهران، ظهر امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در محل وزارت امور خارجه دیدار و رایزنی کرد.

الاعرجی در این سفر با تعدادی دیگر از مقامات کشورمان نیز دیدار و رایزنی خواهد کرد.

وزیر خارجه عراق  سه شنبه هفته پیش در جمع نمایندگان مجلس عراق  اعلام کرده بود که هیاتی از این کشور به ریاست مشاور امنیت ملی به ایران سفر خواهد کرد و درخصوص حملات اخیر ایران به مواضع تروریست ها در اقلیم کردستان عراق رایزنی خواهد کرد.

فواد حسین در این جلسه به اقدامات وزارت خارجه عراق در واکنش به اقدامات ایران پرداخت و گفت که این وزارت در ابتدا سفیر ایران را احضار کرد و یادداشت اعتراضی شدید الحنی داد، بعد از آن در روز پنجشنبه گذشته در مقر وزارت خارجه عراق دیداری با یک هیات ایرانی انجام شد و درمورد چگونگی ایجاد راه حل برای پایان دادن به نقض حاکمیت عراق رایزنی شد.

وی تاکید کرد که قرار شد یک هیاتی عراقی به ریاست قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی این کشور به ایران برود تا مباحثات در این خصوص ادامه داشته باشد.

فواد حسین همچنین گفت که بغداد یادداشت اعتراضی به سازمان ملل فرستاده است و خواستار توقف حملات ایران و ترکیه به عراق شده است.

منبع: ايسنا
ارسال نظر