انگلیس رییس پلیس امنیت اخلاقی ایران را تحریم کرد

در ادامه مواضع مداخله‌جویانه کشورهای غربی و حمایت از اغتشاشگران، دولت انگلیس اعلام کرد تحریم‌های جدیدی را علیه پلیس امنیت اخلاقی و مقامات ارشد امنیتی و سیاسی ایران اعمال کرده است.

انگلیس رییس پلیس امنیت اخلاقی ایران را تحریم کرد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در ادامه مواضع مداخله‌جویانه کشورهای غربی و حمایت از اغتشاشگران، دولت انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد تحریم‌های جدیدی را علیه پلیس امنیت اخلاقی و مقامات ارشد امنیتی و سیاسی ایران اعمال کرده است. 

در این بیانیه ضمن طرح اتهامات علیه پلیس امنیت اخلاقی ایران، آمده «بریتانیا امروز پلیس امنیت اخلاقی ایران را به طور کامل و همچنین رئیس آن محمد رستمی چشمه‌گچی و حاج احمد میرزایی رئیس بخش تهران (رئیس پلیس امنیت اخلاقی تهران) را تحریم کرد».

در ادامه این بیانیه ادعایی آمده «بریتانیا همچنین امروز تحریم‌هایی را علیه پنج مقام سیاسی و امنیتی مهم در ایران به دلیل ارتکاب نقض جدی حقوق بشر اعمال می‌کند» که شامل این افراد است: «غلامرضا سلیمانی، رئیس نیروی بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مسئول امنیت داخلی ایران؛ حسن کرمی، فرمانده واحد یگان ویژه نیروی انتظامی ناجا؛ حسین اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی ایران».

لندن در این بیانیه مداخله‌جویانه درباره اغتشاشات اخیر به نام مردم ایران و در حمایت از اغتشاشگران ادعا کرده «نیروی بسیج، یگان ویژه ناجا و پلیس ایران در سطح وسیع‌تر نقش محوری در سرکوب اعتراضات در سراسر ایران در هفته‌های اخیر و همچنین اعتراضات مربوط به سوخت در سال ۲۰۱۹ ایفا کرده‌اند». 

منبع: فارس
ارسال نظر