«سلام فرمانده» بیخ گوش صهیونیست ها اجرا شد + فیلم

پس از اجرای نسخه عربی سرود «سلام فرمانده» در بخش‌های مختلفی از خاک لبنان، منابع رسانه‌ای خبر دادند این سرود در نزدیکی خطوط مرزی با فلسطین اشغالی نیز اجرا شده است.

«سلام فرمانده» بیخ گوش صهیونیست ها اجرا شد + فیلم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کودکان لبنانی، عصر روز جمعه، نسخه لبنانی سرود «سلام فرمانده» را بیخ گوش صهیونیست‌ها اجرا کردند.

«علی شعیب» خبرنگار شبکه «المنار» در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر با انتشار ویدئویی خبر داد که نسخه لبنانی سرود سلام فرمانده به نام «سلام یا مهدی» در منطقه «عیتا الشعب» در جنوب لبنان اجرا شده است.

خبرنگار المنار اشاره کرد که این سرود قرار است امروز نیز ساعت ۴ بعدازظهر به وقت محلی در «الخیام» و ساعت ۶ به وقت محلی در «مرکبا» و «هونین» در نزدیکی خطوط مرزی با اراضی اشغالی همخوانی شود.

این سرود پیش از این با حضور هزاران نفر در بخش‌های مختلفی از لبنان از جمله بیروت، بعلبک، زوطر، صور و دیگر نقاط این کشور برگزار شده است.

این سرود توسط انجمن پیشاهنگی امام مهدی (عج) به عنوان نسخه لبنانی سرود سلام فرمانده در کشور لبنان تولید شد.

پیش از تولید این سرود، شیخ «نزیه فیاض» رئیس این انجمن پیشاهنگی امام زمان (عج) در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری «العهد» گفته بود: «در راستای همگامی خود با سرود سلام فرمانده و تأثیر عاطفی، فرهنگی و تربیتی این سرود، کار روی این پروژه را آغاز کردیم. این سرود به یک نماد جهانی تبدیل شده است. از طرف دیگر، ما به منظور همراهی با کودکان، جوانان و به طور کلی مردم درصدد ایجاد یک کار هنری هستیم که این اثر را شبیه‌سازی کند و مکمل و منسجم با آن باشد.»

شیخ فیاض درباره مراحل این طرح توضیح داده بود که پس از هم‌فکری و مشورت، زمینه‌سازی‌هایی را انجام دادیم و طرح خود را مشخص کردیم. این طرح یک کار هنری است که سلام فرمانده را شبیه‌سازی می‌کند یعنی در نسخه عربی آن با یک متن ادبی زیبا، سهل‌ و ممتنع و همچنین اثرگذار که با زبان همگان، امام زمان (عج) را خطاب قرار می‌دهد.

منبع: فارس
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    وای چه فتح مهمی کردیم.خدا رو شکر

  • عزت شعاعی
    ۰ ۰

    عالی عالی ممنونم این سرود یه معجزه از وحدت کلیه مسلمین است

آخرین خبر ها