تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

حضور سفیر جدید ایران در عراق در محل شهادت سردار سلیمانی + عکس

«محمدکاظم آل صادق» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عراق در بدو ورود به بغداد در محل شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان حضور یافت و با اهدای گل به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، «محمدکاظم آل صادق» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در بغداد در بدو ورود به محل ماموریتش در محل شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس حضور یافت.

«محمدکاظم آل صادق» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در بغداد در آستانه عزیمت به محل ماموریت روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد. امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به اهمیت مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق به عنوان دو کشور مهم در منطقه، در زمینه گسترش و تحکیم مناسبات فیمابین در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مبادلات مردمی و دیگر ابعاد روابط، توصیه‌های لازم را ارائه کرد.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی ۲۲ فروردین ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران اعلام کرد که «محمدکاظم آل صادق» سفیر جدید ایران در بغداد تعیین شده و بزودی به عراق می‌رود.

حضور سفیر جدید ایران در عراق در محل شهادت سردار سلیمانی+ عکس

آل صادق جایگزین ایرج مسجدی شده است. مسجدی از دی ماه ۱۳۹۵ عهده‌دار سفارت ایران در بغداد بود.

حضور سفیر جدید ایران در عراق در محل شهادت سردار سلیمانی+ عکس

آل صادق مسلط به زبان عربی و از یک خانواده حوزوی و علمی شناخته شده و برادر کوچکتر شیخ محمدرضا آل صادق ادیب و شاعر معروف است.

سفیر جدید ایران در بغداد بزودی استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور عراق خواهد کرد.

حضور سفیر جدید ایران در عراق در محل شهادت سردار سلیمانی+ عکس

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها