تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه مطرح کرد؛

آمادگی ایران برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری با اند‌ونزی

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه آمادگی ایران را برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری با اندونزی و به کارگیری مکانیسم تهاتر برای گسترش روابط تجاری بین دو کشور اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، رحمت گوبل، نائب رییس مجلس نمایندگان مردم اندونزی امروز با مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

نائب رییس مجلس نمایندگان مردم اندونزی در امور صنعت و توسعه در دیدار با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، هدف از سفرش به تهران را پیگیری توافقات و تفاهمات بین مقامات‌ دو کشور بیان و بر ارتقای روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی به عنوان دو کشور مهم در دو نقطه استراتژیک تاکید کرد. 

وی با اشاره به توانمندی‌های علمی و فناوری و منابع ایران، آمادگی پارلمان اندونزی را برای توسعه همکاری با ایران به خصوص در زمینه های اقتصادی و تجاری اعلام کرد.

مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز ضمن اشاره به روابط دوستانه دو کشور ایران و اندونزی به تشریح ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه نانو فناوری، بایوتکنولوژی، ترانزیت، شبکه ریلی و منابع معدنی و انرژی پرداخت و خواهان تمرکز بر ارتقای روابط در این حوزه‌ها شد. 

وی با تاکید بر امکان افزایش حجم روابط تجاری بین دو کشور و معرفی بندر چابهار به عنوان یک نقطه ترانزیتی مهم و امن برای کالاهای صادراتی اندونزی و امکان صدور آن به کشورهای منطقه از جمله آسیای میانه و قفقاز، آمادگی ایران برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری و به کارگیری مکانیسم تهاتر را برای گسترش هرچه بیشتر روابط تجاری بین دو کشور اعلام کرد.

منبع: ایلنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها