تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
بر اساس نتایج نظرسنجی ها؛

ماکرون با ۵۸ درصد پیروز انتخابات فرانسه می شود

بر اساس نتایج نظرسنجی پای صندوق‌های رای، امانوئل ماکرون با ۵۸ درصد پیروز انتخابات فرانسه است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، شعب اخذ رای در سرتاسر فرانسه دقایقی پیش بسته و شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه آغاز شد. 

 بر اساس نتایج نظرسنجی پای صندوق‌های رای، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور کنونی فرانسه با 58 درصد پیروز انتخابات فرانسه است. 

این در حالی است که «یورو نیوز» ساعتی پیش گزارش داد که میزان مشارکت در دور دوم انتخابات فرانسه تا ساعت ۵ عصر به وقت محلی با ۲ واحد کاهش نسبت به دور اول به ۶۳.۲۳ درصد رسیده است.

نظرسنجی‌های انجام‌شده قبل از رای‌گیری حاکی از آن است که بسیاری از رای‌دهندگان از رای دادن خودداری می‌کنند، زیرا انگیزه‌ای برای انتخاب مجدد رئیس‌جمهور فعلی یا نامزد راست افراطی، لوپن ندارند.

شعب اخذ رای از ساعت ۸ صبح به وقت محلی در سراسر فرانسه باز و ساعت ۷ بعد از ظهر بسته شدند. خارج از شهرهای بزرگ، این مهلت یک ساعت بیشتر خواهد بود. 

بنابر گزارش رسانه‌های غربی، دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه طبق برنامه قبلی، دو هفته بعد از انتخابات دور اول ریاست جمهوری شروع شد؛

به نوشته روزنامه «گاردین»، صندوق‌های اخذ رای در سراسر فرانسه به روی رای دهندگان باز شد و فرانسوی‌ها نظر خودشان را اینکه ماکرون پنج سال دیگر رئیس‌جمهور این کشور بماند یا اینکه مارین لوپن رئیس‌جمهور شود، اعلام خواهند کرد.

گاردین در گزارش خود به احتمال عدم مشارکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به ویژه حامیان «ژان لوک ملانشون» از چپ رادیکال اشاره کرد و نوشت: «میزان رأی ممتنع و تعداد معترضانی که با انداختن رأی سفید خواهان نشان دادن اعتراض خودشان هستند، می‌تواند بر نتیجه تأثیر بگذارد.»

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها