تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
شورای قانون اساسی پاریس اعلام کرد؛

ابطال حدود ۱۰ هزار رای دور نخست انتخابات فرانسه

شورای قانون اساسی فرانسه حدود ۱۰ هزار رای دور نخست انتخابات ۲۰۲۲ ریاست جمهوری این کشور را باطل کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، خبرگزاری فرانسه عصر جمعه اعلام کرد که این اقدام به دلیل آنچه مشاهده بی‌نظمی در حدود ۲۰ مرکز رای‌گیری اعلام می‌شود، باطل اعلام شد.

برای مثال در کمون نانداکس (Nandax) که در آن ۳۲۵ رای به صندوق انداخته شده بود، قاضی نماینده شورا متوجه بروز تخلفاتی در ارایه صورتجلسه بود و از این رو تمام آرای صادره در این شهرداری لغو شد.

مردم فرانسه روز یکشنبه (۲۴ آوریل/ ۴ اردیبهشت) به پای صندوق های رای می‌روند تا با حضور در دومین دورانتخابات ۲۰۲۲، رییس جمهوری کشورشان را برای دوره‌ای پنجساله تعیین کنند.

در نخستین دور انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که حدود دو هفته پیش (یکشنبه ۱۰ آوریل/ ۲۱ فروردین) برگزار شد، مکرون با کسب ۲۷.۸ و لو پن با ۲۳.۱  درصد آرا به دور دوم راه یافتند.

نظرسنجی موسسه «ایفوپ» به سفارش رسانه‌های فرانسوی مکرون را با کسب ۵۶ درصد آرا پیروز دور دوم انتخابات فرانسه نشان می‌دهد.

در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری فرانسه رای سفید یا ممتنع جوانان یکی از چالش‌های اساسی سیاستمداران بوده است؛ چالشی که به نظر می‌رسد با کاهش استقبال از انتخابات امسال که در سال‌های گذشته کم سابقه بود، به شکل جدی‌تری نمایان شده است.

نظرسنجی موسسه «ایفوپ» حاکی از آن دارد که ۱۴ درصد فرانسویان احتمال بروز تقلب در انتخابات را مطرح می‌کنند و این احساس نزد افرادی که بیشتر اطلاعات سیاسی خود را از اینترنت به دست می‌آورند بیشتر است و به ۲۴ درصد می‌رسد.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها